ADV TOP
ADV LEFT

Co budu pobírat když budu na PN a zároveň RP? Kolik?????

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » pondělí 07. duben 2008, 07:13
Ráda bych se zeptala(omlouvám se za inkognito),ale je to věc zatím pro mé okolí utajená co vše budu pobírat za dávky, když otěhotním pár měsíců než budou malému 3 roky tudíž ho mám doma a pobírám na něj RP po tu dobu si nemůžu dát vystavit PN, ale jakmile nastoupí do školky (budou mu 3 roky) tak musím v práci odvzdat PN což znamená od toho dne si ji nechám vystavit, ale na pers. jsem se dozvěděla, že je lepší PN s dřívějším datem o pár dní než přesně ze dne nástupu. Takže teď plavu v tom, jestli si můýžu nechat napsat PN hnedka od začátku co otěhotním ikdyž jsem doma nebo až budou malému 3 roky?????
Další dotázek je kolik budu brát peněz, když malému budou 3 roky půjde na 1/2 dne do školky, abych mohla brát ještě RP a já budu na PN(jasně pn vypočítá zaměstnavatel),ale jde mi o výši RP,když jsem vlastně neměla možnost si vybrat jak dlouho budu mít RD(malej byl už velkej na výběr) takže to bude přes ty 3tisíce nebo klasika jako beru teď přes těch 7 tis.?????
A opravdu se budou sčítat jak PN tak RP????????????????????????

Tak doufám, že jsem to popsala trošku srozumitelně a budu moc ráda za jakoukoliv radu či Vaši osob. zkušenost:-))

Děkuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Smokie » pondělí 07. duben 2008, 07:54
No podle mě nemůžeš být zároveň zaměstnaná (na PN) a zároveň na rodičáku, čili buď jedno nebo druhé. Rodičák bys měla mít těch 3700,-, tak asi pro Tebe bude výhodnější jít na PN a následně na mateřskou.
Smokie
Žvatlalka
Žvatlalka

164 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Sebasty » pondělí 07. duben 2008, 07:58
Rozhodně nemůžeš mít PN a RP zároveň.
Sebasty
Diskutérka
Diskutérka

2593 příspěvků
05. říjen 2006
Příspěvekod Mega » pondělí 07. duben 2008, 08:05
Jde o to, do kdy máš v práci zažádáno o čerpání rodičovské dovolené. Pokud do třech let, tak do 3 let budeš čerpat rodičák a po skončení této doby si buď můžeš zažádat o neplacené volno, nebo jít na nemocenskou do doby nástupu na mteřskou a nebo taky nastoupit do práce. Jak je to s nemocenskou a rodičákem to nevím. Po 3 letech věku máš nárok na rodičák 3600.
Jinak tady v těch případech docela souhlasím s Kimmy. :D No nic.

Blanka
Mega
Treperenda
Treperenda

1285 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Janina_2 » pondělí 07. duben 2008, 08:06
Omyl, může!!!
Pokud pobírá rodičovský příspěvek, tak jedinou podmínkou je, že nesmí být dítko ve školce déle než je povolený limit (4hodiny).

Pokud zároveň chodí do zaměstnání, tak si platí nemocneskou, tudíž v případě nemoci může mít neschopenku a pobírat zároveň rodičák i nemocenskou.
M 7/2003 & Š 7/2005 & V 6/2013 a G 6/2013

http://www.kvalitniautosedacky.cz

Sleva 100,- Kč pro BC závislačky při objednávce nad 3000,-, do poznámky uveďte BabyCafe -100Kč (mimo výprodej a akční nabídky)

recenze z BC zde
Janina_2
Kecka
Kecka

1931 příspěvků
22. září 2006
Ydykseb
Příspěvekod Veera » pondělí 07. duben 2008, 08:12
Blanko, taky jsem si vzpomněla na Kimmy.
Taky mi to takto napsané příjde divné, ale nesoudím.
Věra
Veera
Diskutérka
Diskutérka

2831 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 07. duben 2008, 08:14
Janinko- právě jsem to takhle někde četla, že se pobírá oboje, ale nebyla jsem si jistá.

Lesano- nejsi tu někde ty máš o všem povědomí:-))

Je to tedy těch 3600 + PN????????????????????

Děkuji!
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 07. duben 2008, 08:20
Veero- cvo ti přijde divné, první těhu jsem fakt nebyla schopná někam dolézt bylo mi děsně zle, když se mi zdrží menstr. tak jsem taky blivajzníková, navíc jsem děsně hubená(takže nejedení je pro mě šíleně vyčerp. a jsem potom malátná) další indikace měla jsem v těhu těhu cukrovku...další omezení a testy navíc, takže při dalším těhu mi doktor(můj stálý řekl, že budu na rizikáči)-kvůli tomu všemu.
Kdyby byl malej ostřílený dítko, tak ho dám do školky na celý den a budu mít doma nožky hore, ale on je děsně plachej takže už i ten 1/2 den bude jeho obrovský výkon.................
Takže mi ho manžel bude vyzvedávat ve školce a vozit domů, kde ho dám spinkat a pak to odpolko spolu nějako doklepeme než přijde manžel z práce.
Takže tím splním to, že od 3let bude chodit na 1/1 dne do školky tudíž budu na něj pobírat jak jste napsali 3600,- ,ael zároveň kvůli zaměstnavateli budu muset mít PN neb ten mi práci do 4 let nedrží, ale jen do 3 pak by se mnou rozvázal prac. poměr.

Nemyslím si, že bych tu měla něco vysvětlovat přišla jsem jen s prosbou o radu.........

Děkuji všem ostatním za radu a budu ráda, když ještě někdo písne jak to tedy je:-)
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Gábinka » pondělí 07. duben 2008, 08:43
Napíšu svou zkušenost.

Otěhotněla jsem před 3 rokem starší dcery (3 jí byly v září). V práci jsem měla zažádáno o rodičovskou dovolenou do 3let věku. Začala jsem mít problémy s krvácením, kontrakcemi, křeče, virozy..... Začátkem září mi napsali neschopenku. Do 3 let věku je neproplácená, od 3 narozenin byla placená (protože jsem nebyla schopná jít do zaměstnání a dovolenou jem neměla). Protože tím pádem dcera nebyla ve školce déle jak 4hodiny denně, starala jsem se o ni podle podmínek pro přiznání RP, pobírala jsem současně RP (v dnešní době by platilo do měsíce, v němž nastoupíš na mateřskou).

Gabča
Obrázek
BáraObrázek
AnetkaObrázek
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16435 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 07. duben 2008, 08:56
Gábinko díky!
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Jam » pondělí 07. duben 2008, 09:29
Ahojka, myslim, ze to je tak jak psala Gabca, dávka PN a RP spolu vubec nesouvisí. Tj. RP muzes pobirat pokud na nej mas narok/ tj. dite do 4 let a max 4 hod. denně ve skolce/ a PN pokud na ni mas narok u zamestnavatele/ a pokud Te dr."uzna"/ . Ja takhle pobirala obe davky soucasne az do prechodu na PPM s druhym ditetem. PN se mi ovsem vypocitavala z castecneho uvazku, ktery jsem mela pri MD, PPM z doby pred prvnim ditetem. Vice informaci najdes v poradne na www.penize.cz Jarka
Jam
Žvatlalka
Žvatlalka

108 příspěvků
28. září 2006
Příspěvekod Lesana » pondělí 07. duben 2008, 10:12
1. pobírat zároveň PN a RP lze. Občas se objevují laické názory, že nelze, ale to je jenom zmatení pojmů - nelze RP pobírat zároveň s tzv. "nemocenskou v souvislosti s těhotenstvím a porodem" - což ale není klasická nemocenská třeba na rizikové těhotenství, ale je to nějako jako zkrácená PPM pro ty, které jsou nemocensky pojištěné, ale příliš krátkou dobu na to, aby jim byl přiznán nárok na PPM.

2. rada nechat si napsat PN dřív než ve třech letech vychází z toho, že první dny je nemocenská krácená. Nevím, jak to je přesně, ale první tři dny není proplácená vůbec (člověk je doma zadarmo) a maximální výše dosáhne od 61. dne. Takže jde o to, že v době rodičovské dovolené - kdy na proplácení PN není nárok - ti běžel už nárok a v době ukončení RD jsi dostávala rovnou tu maximální sumu.

3. RP bude ten nižší, 3.800 Kč. Akorát "drobnost" - nemůžeš dávat dítě do školky na "1/2 dne", ale na "4 hodiny denně". Jsou školky, kde mají laxní přístup a potvrdí prakticky jakoukoli docházku a jsou školky, kde mají striktně stanoveno, v kolik čtyřhodinové děti musí přijít a v kolik odcházet a jinak formuláře nepotvrzují, protože dítě podmínku nesplnilo. A mezitím jsou školky, kde si rodiče ty 4 hodiny vybírají podle své potřeby, nicméně tuhle dobu překročit nesmí.
Obrázek

Obrázek
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Gábinka » pondělí 07. duben 2008, 10:44
Lesana píše:2. rada nechat si napsat PN dřív než ve třech letech vychází z toho, že první dny je nemocenská krácená. Nevím, jak to je přesně, ale první tři dny není proplácená vůbec (člověk je doma zadarmo) a maximální výše dosáhne od 61. dne. Takže jde o to, že v době rodičovské dovolené - kdy na proplácení PN není nárok - ti běžel už nárok a v době ukončení RD jsi dostávala rovnou tu maximální sumu.

Přesně tak. V době mého nástupu byla nižší částka první 2 týdny, ale vzhledem k dřívějšímu nástupu jsem dostala rovnou plnou částku.

Mmch na sociálce, když jsem zjišťovala, jak to s tou neschopenkou je, mi bylo řečeno, že doktor pokud chce napsat neschopenku, nemá přemýšlet o tom, zda mi jí proplatěj, nebo ne - prostě buď k ní důvod je, nebo není (když jsem se ptala, jak to je v souvislosti s ukončením RD).

Jo a původně mi jí vrátili a nechtěli uznat, ale to proto, že jim z práce neposlali papír o tom, že RD mám do 3 let. Kdybych měla zažádáno do 4let, tak bych nedostala nic.

Jinak v téhle problematice je podle mě nejvíc matoucí rozdíl mezi pojmem rodičovská dovolená a rodičovský příspěvek (když jsm řešila se sociálkou uznání té neschopenky, tak po mě chtěli, abych ten RP zrušila, tak jsem jim sáhodlouze vysvětlovala ten zásadní rozdíl v pojmech...)
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16435 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Cokoladka » pondělí 07. duben 2008, 11:02
Lesano ještě, že tě tu máme, takové informace se hodí!
Cokoladka
Klábosilka
Klábosilka

368 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Veera » úterý 08. duben 2008, 09:11
Inko, nechtěla jsem tě naštvat. Já tototiž asi vůbec nejsem lepší.
Moje reakce byla přímo k Blance, že jsem si vzpomněla na dlouhou diskusi, která je ještě teplá (ani jí nemám ještě dočtenou) a na Kimmy. To jak je napsaný tvůj první příspěvek je takové prvoplánové, myslela jsem si, že tam budou nějaké komplikace.
Proto jsem tam napsala ten dovětek, že to nehodnotím.

Tak se fakt nezlob.
Veera
Diskutérka
Diskutérka

2831 příspěvků
21. září 2006