ADV TOP
ADV LEFT

9 dnů OČR a co potom?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Edita76 » pondělí 21. duben 2008, 13:15
Prosím o radu,jestli vůbec nějaká bude možná.Jsem na rodičovské dovolené a měla jsem úraz a delší dobu se nebudu moci postarat o děti.Manžel dostal 9 dní OČR, ale co až mu skončí? Já se o děti opravdu postarat nemůžu a babičky také pořád nemůžou,je možné aby si třeba po pár odpracovaných dnech vzal opět OČR? Je to bohužel na delší dobu a vůbec nevíme jak to vyřešit :( :( .Díky moc za jakoukoli radu.
Edita76
Klábosilka
Klábosilka

337 příspěvků
26. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Efča » pondělí 21. duben 2008, 13:35
Já si nejsem vůůůbec jistá, ale matně si vzpomínám, že jsem kdysi kdesi četla, že mohou prodloužit. A pak zase. A pak zase.
Efča
Howgh
Howgh

9318 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 21. duben 2008, 13:38
Nám řekli, že to je jen na 9 dnů... pak že si zas na 9 dnů může vzít někdo jiný... ale těžko říct, dokrotka to ani nevyplnila správně :oops:
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Martina » pondělí 21. duben 2008, 13:40
nevím to určitě ale nešlo by to prostřídat na obě děti?
Martina
Klevetnice
Klevetnice

3252 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Edita76 » pondělí 21. duben 2008, 13:45
Manžel má právě ošetřování na mě,že i kdyby byli děti nemocné tak se mám o ně starat já a tak by mu stejně zase musela to napsat moje doktorka,že jsem nemocná já,že se o ně nemůžu starat :( :-? .Vůbec tomu nerozumím a nikdo neví,ano doktorka a ani u manžela v práci a já budu doma neschopná počítám nejméně ještě 5 týdnů,mám zlomený obratel :( .
Edita76
Klábosilka
Klábosilka

337 příspěvků
26. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Misas » pondělí 21. duben 2008, 13:46
Opravdu to jde jen na 9 dnů a pak musí někdo jiný. Byli jsme v podobný situaci, když jsem byla na operaci. PO dobu v nemocnici měl manžel ošetřovačku na malého od dětské dr a když jsem byla doma, tak od mého dr na mě. Nakonec nám snad proplatili 14 dní, ale desně se hádali a manžel jim musel trochu pohrozit. Kdybysme to nechali na nich, automaticky chtěli zaplatit jen 9 dnů.
Jedině mě napadá ukončit RP na tebe a přihlásit na manžela. V práci by si ale musel vzít neplacené volno, tak jestli mu ho dají....
ObrázekObrázek Obrázek
Misas
Pískle

96 příspěvků
18. říjen 2006
Česká Lípa
Příspěvekod Gandelion » pondělí 21. duben 2008, 14:09
Ahoj,
myslím že podle zákona si nelze vzít OČR na tu samou nemoc opakovaně, ale v praxi se prý dá domluvit, že po těch 9 dnech se vezme den dovolený a pak opět se nastoupí na dalších 9 dní OČR, záleží, jak se k tomu postaví v práci a taky co na to doktorka...

Moc držím palce, ať to zvládete a ať jsi brzo v pohodě!
Gandelion
Howgh
Howgh

5231 příspěvků
31. říjen 2006
Švábovice :-D
Příspěvekod Vladkaaa » pondělí 21. duben 2008, 14:16
Ahoj, zdravím marode! Já skončila 2 měsíce před porodem v nemocnici a manžel dostal fakt jen 9 dní, jinak měl dovolenou či neplacené volno, bylo to hustý, ale zdraví na 1. místě. . .drž se, Vlaďka
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Vladkaaa
Treperenda
Treperenda

1136 příspěvků
21. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Ulrika » pondělí 21. duben 2008, 14:21
Ahoj holky,

a jak je to, když si bere ošetřovačku "někdo jiný"? Já jsem se akorát vždycky dočetla, že ten dotyčný musí bydlet ve stejné domácnosti a tím to tedy asi pro nás padá. Jde o to, že pokud by bylo dítě nemocné v době, kdy já budu v nemocnici s dvojčaty, tak vlastně podle zákona si může vzít OČR jedině manžel, babičky nemůžou, pokud nebydlí s námi. Nebo je to v praxi jinak?

Ulrika
Ulrika
Krafařka
Krafařka

624 příspěvků
08. říjen 2006
Příspěvekod Vladkaaa » pondělí 21. duben 2008, 14:27
Tedy abych byla přesná, OČR měl manža dlouho, ale zaplatí 9 dní. . .
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Vladkaaa
Treperenda
Treperenda

1136 příspěvků
21. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Smoulan » pondělí 21. duben 2008, 14:39
Ahoj Edito,

placených je opravdu 9 dnů. Zbytek budete muset řešit dovolenou a babičkama, eventuelně jeslemi - ale to je asi naivní představa, že ...

Jinak ti přeji brzké uzdravení.
Smoulan
Kecka
Kecka

1756 příspěvků
28. září 2006
Brno
Příspěvekod Nikina » pondělí 21. duben 2008, 15:09
Taky to vidím na tu střídačku 9 dní OČR prostřídaných vždy jedním dnem buď dovolené nebo neplaceného volna, ale dá to asi běhání po doktorech, aspoň každých těch 9,10 dní. Taky nám hrozilo dlouhodobější ošetřování a bylo to zoufalý, úplně tě chápu -u mě to vyřešila hospitalizace, bohužel. Jinak ošetřovák je na osobu, která není schopna se:
postarat o sebe (matka na dítě, otec vážně nemůže na nemocné dítě, pokud je maminka na MD nebo RD)

aspoň takhle to bylo před dvěma měsíci...
Drž se
NiKi
Nikina
Kecka
Kecka

1619 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Petraj » pondělí 21. duben 2008, 15:53
Ahoj,
já měla rizikové těhotenství a 6 týdnů jsem musela fakt ležet a byla jsem i 10 dní v nemocnici. Nejdřív měl manža paragraf na 9 dní a pak šel do práce. Někdo mu totiž řekl, že může mít jenom jeden paragraf v měsíci. Takže já místo ležení hlídala 2letý batole. :? Pak jsme ale zjistili, že stačí jít mezi dvěma paragrafy na den do práce. Moje obvodní mu vypsala papír, že nejsem schopná se starat o dítě a manža byl doma. Ten den dovolený mezi nebo neplacené volno by šlo taky.
Jasný, že zdraví je na prvním místě, ale ta výplata za ten měsíc, to bylo :xx: .
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Petraj
Diskutérka
Diskutérka

2275 příspěvků
21. září 2006
Česká Lípa
Příspěvekod Edita76 » pondělí 21. duben 2008, 16:25
Všem moc děkuju za rady,manžel zítra zkusí jít na sociálku a když to jinak nepůjde holt se budou muset nějak vystřídat i babičky :-? .Neplacené volno nepřichází v úvahu,vzhledem k naší hypotéce,ale kdo dneska nemá dluhy,že :roll: . Všem opravdu moc díky ;)
Edita76
Klábosilka
Klábosilka

337 příspěvků
26. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Lesana » pondělí 21. duben 2008, 17:09
Petraj píše:Ahoj,
Pak jsme ale zjistili, že stačí jít mezi dvěma paragrafy na den do práce. .

To není pravda, ošetřovačka je placená opravdu jenom prvních devět dní, kdy potřeba ošetřování trvá. Pak už záleží na dvou věcech:

1. jestli je lékařka ochotná vystavit na jednu nemoc víc ošetřovaček (neměla by, záleží na tom, jaké má zkušenosti se sociálkou)
2. jestli se sociálka rozhodne kontrolovat oprávněnost opakovaných OČR (co tak vím z účetních konferencí, tak někde to nechávají plavat, ale některé sociálky po opakované ošetřovačce okamžitě startují k lékaři, aby se přesvědčili, že se jedná o jiný případ ošetřování).
Obrázek

Obrázek
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006