ADV TOP
ADV LEFT

9 dnů OČR a co potom?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Petraj » pondělí 21. duben 2008, 19:15
LESANO - já si tenkrát došla k obvodní dr., ani jsem nebyla u ní, ale jenom u sestry a ta mi dala papír, kde napsala moje jméno, zaškrtla, že nejsem schopná starat se o dítě a datum (těch 9 dní). Pak jsme tam šli znova a napsala mi to ještě jednou.
V práci se na to manžel ptal, řekli mu, že to jde a normálně to zaplatili. To přeci není paragraf na nějakou nemoc, ale na manželku, že se ona nemůže starat o dítě, ne? Nevím, moc tomu nerozumím, ale u nás to takhle bylo.
Petraj
Diskutérka
Diskutérka

2275 příspěvků
21. září 2006
Česká Lípa
Příspěvekod Lesana » pondělí 21. duben 2008, 19:39
Petraj, v zákoně je psáno, že podpora při ošetřování člena rodiny se poskytuje nejvýše po dobu prvních devíti kalendářních dnů, pokud potřeba ošetřování v nich trvá. Čili další ošetřovačky by měly být proplácené jenom v případě, že se jedná o jiný případ ošetřování a ne stále o jeden a ten samý - protože tam už prvních devět dní proplacených bylo.

Ale jak říkám, přístup sociálek je různý - některým to nevadí, některé tyhle případy hodně pečlivě kontrolují než je proplatí (nebo neproplatí) Obrázek
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Petraj » pondělí 21. duben 2008, 20:27
Tak to jsem ráda, že nám to vůbec proplatili. Sice ty peníze nebyly nic moc, ale lepší než drátem do oka, že jo? :D
Petraj
Diskutérka
Diskutérka

2275 příspěvků
21. září 2006
Česká Lípa