ADV TOP
ADV LEFT

při RD na mateřskou, ohlašovat?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Nikina » pondělí 26. květen 2008, 06:04
Ahoj holky,
rychle jsem prolítla diskuze, ale tenhle fofr problém nenašla. Otázka zní: Budu v pátek začínat mateřskou dovolenou s mladším dítkem, a tudíž mi automaticky skončí RD na staršího. Musím to na sociálce oznamovat, případně stačí to jen formou dopisu, že jsem ten a ten den nastoupila MD a tudíž žádám o zastavení vyplácení rodič. příspěvku?

Díky
NiKi
Nikina
Kecka
Kecka

1619 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Nikina » pondělí 26. květen 2008, 06:19
Díky Missorko ;)
NiKi
Nikina
Kecka
Kecka

1619 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Brody » pondělí 26. květen 2008, 06:35
Nikino být tebou tak tu změnu ještě ohlásím zdravotní pojištovně, já jim tam vždycky pro jistotu zavolala :D :D :D a stačilo to :D :D
Brody
Klevetnice
Klevetnice

3689 příspěvků
19. říjen 2006
ČB
Příspěvekod Bara » pondělí 26. květen 2008, 07:16
Já řeším stejný problém. Ale zavolala jsem na sociálku (Praha 4) a tam mi řekli, že si mám nechat v práci vyplnit a potvrdit POTVRZENÍ O NÁROKU NA DÁVKY OVLIVŇUJÍCÍ NÁROK A VÝŠI RODIČOVSKÉHO PŘÍSPĚVKU a pak jim ho tam zaslat. To prý stačí...
B.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Bara
Treperenda
Treperenda

1253 příspěvků
30. listopad 2006
Praha 4 Spořilov (Záběhlice)
Příspěvekod Barbados » pondělí 26. květen 2008, 08:00
Holky tak komu to mám teda PRIORITNE hlásiť že nastupujem na MD (keď už som na RD) ? Obyčajným listom zamestnávatľovi, ktorý má povinnosť mi vydať uvedené potvrdenie a to pošlem do Socky ? A tých 6t pred predpokladaným dňom pôrodu resp. ak sa narodí predčasne tak po narodení ?
Milujem svoje dve : Obrázek

Obrázek
Obrázek
Barbados
Drbna
Drbna

4109 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Bara » pondělí 26. květen 2008, 08:18
Já zaměstnavateli budu odevzdávat papíry který dostanu na gynekologii od doktorky ve 34 týdnu těhu, a oni mi pak pošlou ten vyplněnej formulář, kterej já odevzdám/nebo pošlu na sociálku.
Být tebou tak si zavolám na tu sociálku kam patříš a oni ti to řeknou přesně.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Bara
Treperenda
Treperenda

1253 příspěvků
30. listopad 2006
Praha 4 Spořilov (Záběhlice)
Příspěvekod Lesana » pondělí 26. květen 2008, 08:32
Jj, musíš přinést potvrzení o výši PPM na další dítě - podle toho dostaneš anebo nedostaneš (anebo se ti pokrátí) RP na starší dítě.

Barbados, doklad o nástupu na PPM ti vyplní gynekolog a ty ho dáš zaměstnavateli (jestli osobně nebo poštou, to je jedno). Nezapomeň si na něm vyplnit datum nástupu na MD a podepsat. Tím se ti u zaměstnavatele ruší rodičovská dovolená a znova nastoupíš na dovolenou mateřskou (doba MD se považuje za dobu odpracovanou, takže ti za ni bude náležet dovolená - vyčerpej si ji hned po skončení MD před nástupem na RD, aby se ti zbytečně nekrátila). Pokud ty budeš chtít od zaměstnavatele nějaký formulář vyplnit, třeba ten o pobírání PPM, tak musíš prázdný formulář donést. Dost pravděpodobně ti ho nevyplní na počkání při odevzdávání žádosti o PPM, protože potřebné údaje musí nejdřív spočítat. U malých organizací (tam, kde PPM vyplácí OSSZ) ti papír vyplní příslušná OSSZ.
Obrázek

Obrázek
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Barbados » pondělí 26. květen 2008, 08:53
Lesano: predpokladám a dúfam že mi sociálka rozdiel medzi materskou a rodičákom doplatí, v ČR som totiž mala minimálny VZ...Inak moc díky za perfektné a fundované info!
Milujem svoje dve : Obrázek

Obrázek
Obrázek
Barbados
Drbna
Drbna

4109 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lesana » pondělí 26. květen 2008, 09:02
Makytka píše:A musím na PPM nastupovat????

Když jsem OSVČ a nechci přerušovat živnost???? Nevíte někdo, jak se tohle řeší (ehm, Lesano? ;) )???

Makytko, zaměstnanec musí, u osVČ fakt nevím - obecně platí, že pokud máš nárok na PPM, nemáš nárok na RP. Proto chce úřad od OSSZ potvrzení, že nárok na PPM nemáš (pokud jsi OSVČ a chceš RP hned po narození). Pokud chceš pořád sama osobně podnikat, tak bys nárok na PPM mít neměla, tudíž by ti OSSZ snad měla vyplnit, že nárok nemáš - ale nejlíp se zeptat tam. No, ale já, kdybych byla OSVČ a na PPM nechtěla, tak si neplatím nemocenské pojištění a tohle bych neřešila :)
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Lesana » pondělí 26. květen 2008, 09:03
Barbados píše:Lesano: predpokladám a dúfam že mi sociálka rozdiel medzi materskou a rodičákom doplatí, v ČR som totiž mala minimálny VZ...Inak moc díky za perfektné a fundované info!

Jj, pokud je PPM nižší, než RP, tak úřad RP doplácí tak, aby PPM + doplatek RP = plná výše RP.
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Lesana » pondělí 26. květen 2008, 10:35
Makytka píše:
Lesana píše:
Makytka píše:A musím na PPM nastupovat????

Když jsem OSVČ a nechci přerušovat živnost???? Nevíte někdo, jak se tohle řeší (ehm, Lesano? ;) )???

Makytko, zaměstnanec musí, u osVČ fakt nevím - obecně platí, že pokud máš nárok na PPM, nemáš nárok na RP. Proto chce úřad od OSSZ potvrzení, že nárok na PPM nemáš (pokud jsi OSVČ a chceš RP hned po narození). Pokud chceš pořád sama osobně podnikat, tak bys nárok na PPM mít neměla, tudíž by ti OSSZ snad měla vyplnit, že nárok nemáš - ale nejlíp se zeptat tam. No, ale já, kdybych byla OSVČ a na PPM nechtěla, tak si neplatím nemocenské pojištění a tohle bych neřešila :)

já si ho taky neplatím, dosud jsem na RD ;) a s dalším dítkem bych ráda na RD poslala mužet - teda, aby se na něj nahlásil a po měsící to převedeme zpátky na mě... trochu kaskadérské, ale nevidím jiné řešení - jinak bych pobírala 3500,- :-?

KDyž si ho neplatíš, tak so řešíš? ;) Nemocenskou neplatíš = nárok na PPM nemáš = nemůžeš na ni nastoupit, ani kdybys chtěla ;)
Obrázek

Obrázek
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Helen78 » pondělí 26. květen 2008, 10:59
Nikino, nedávno jsem to řešila, mám MD od 12.4. . Šla jsem na sociálku, tam paní napsala papír, že odhlašuju rodičák a dala mi papír, který jsem musela nechat potvrdit v práci (vyplnit datum nástupu na MD podle papíru, co mi zase napsal gynekolog, a hlavně vypočítat denní výši mateřské) a zase jí ho odnést. Protože jsem měla MD z práce za ten jeden měsíc, tj. od 12.4. asi o 300 vyšší, než by byl rodičák, nedostala jsem už se sociálky nic.
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Helen78
Žvatlalka
Žvatlalka

199 příspěvků
21. září 2006