ADV TOP
ADV LEFT

Nárok na proplacení dovolené při 2. dítěti

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Bambule » úterý 27. květen 2008, 11:40
Ahoj,
při prvním dítku jsem po skončení MD dostala vyplacenou dovolenou. Nyní jsem na mateřské s druhým dítětem (do práce jsem mezitím nenastoupila, kluci jsou od sebe 2 a čtvrt toku). Personalistky jsem se ptala, zda mám opět nárok na dovolenou (měla jsem za to, že MD se počítá do odpracované doby), ale ona mi řekla, že nárok na proplacení řádné dovolené jsem měla jen při prvním dítěti. Ovšem sousedce její zaměstnavatel řekl, že nárok na proplacení má. A teď babo raď! Kdo má pravdu, event. kde to najdu v ZP, abych se mohla něčím ohánět :D .

Díky za radu

Bambule
Bambule
Klábosilka
Klábosilka

434 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Marry » úterý 27. květen 2008, 11:57
pokud jsem dobře četla tak nárok na dovolenou vzniká, PPM se započítává do odracovaných dnů, tudíž by ti to měl proplatit. JInak na www.aperio.cz je poradna atam určittě najdeš odpověd, dotazů a odpovědí je tam mooc. Můžeš tam i napsat.
Obrázek

Obrázek
Marry
Howgh
Howgh

6329 příspěvků
21. září 2006
okr: Olomouc
Příspěvekod Marry » úterý 27. květen 2008, 12:00
Marry
Howgh
Howgh

6329 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Alka16 » úterý 27. květen 2008, 12:08
Nárok na dovolenou za MD určitě máš, ale ihned po skončení MD ji můžeš ČERPAT, ne si nechat proplatit, to je trošku rozdíl. ;)
Alka16
Žvatlalka
Žvatlalka

237 příspěvků
23. září 2007
Příspěvekod Marry » úterý 27. květen 2008, 12:12
proplatit to už nedělají, ale po skončení PPM začneš pobírat RP a musíš písemně zažádat v práci o čerpání dovolené, která ti vznikla při peněžité pomoci v mateřství.
Mám doma i ten papír jak jsem to já psala tak to pohledám a napíšu to.
Marry
Howgh
Howgh

6329 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Marry » úterý 27. květen 2008, 12:18
Věc: Žádost

Žádám o poskytnutí řádné dovolené, která bude navazovat na peněžitou pomoc v mateřství a zárověň o poskytnutí rodičovské dovolené k prohloubení péče o mojí dceru Nikolu Dvořákovou nar. 26.5.2006, do tří let věku dítěte.

Děkuji za vyhovění Marie Dvořáková
( adresa)
Marry
Howgh
Howgh

6329 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Pomnenka » úterý 27. květen 2008, 12:20
Holky, když jsem konec mateřské dost prošvihla, tak mám smůlu, nebo si ji můžu vyčerpat po skončení rodičovské? Nevíte někdo? Díky
Obrázek
Obrázek
Pomnenka
Krafařka
Krafařka

960 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Marry » úterý 27. květen 2008, 12:21
Zažádej si jěště ted, čím dřív tím líp, pak ti o budou krátit a nemáš nárok na celou.
Marry
Howgh
Howgh

6329 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Bambule » úterý 27. květen 2008, 12:22
Díky Marry za odpověď. Jen tomu teď nerozumím - píšeš, že není možné dovolenou proplatit, ale čerpat. Takže tedy peníze nedostanu? Já mám dnes asi nějak pomalý vedení, ale jak mám čerpat dovolenou, když jsem vlastně stejně doma......Promiňte hloupý dotaz......

Bambule
Bambule
Klábosilka
Klábosilka

434 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Marry » úterý 27. květen 2008, 12:24
bambulko, dostaneš to proplacené, bude to, jako kdyby jsi byla doma na dovolené a ve výplatním termínu ti dají zaplacenou dovču. takže budeš doma, pobírat rodičák+ dovolenou. Jen to chce zažádat píísemně třeba v tom měsíci, kdy ti bude končit PPM z práce at další měsíc dostaneš penízky z dovči ;)
Marry
Howgh
Howgh

6329 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Bambule » úterý 27. květen 2008, 12:28
Marry, díky za vysvětlení, kdybych nepospíchala a přečetla si to řádně v aperiu.....Ale to je tak, když u toho kojím a míchám na plotně polívku.....Mně jen zmátly ty termíny - čerpání a proplacení.
Moc díky za ochotu

Bambule
Bambule
Klábosilka
Klábosilka

434 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Bambule » úterý 27. květen 2008, 12:33
Pardon "mě" (2. a 4. pád) :? . Už i ta gramatika mi nejde.......Bóóže, jak já po té mateřské skončím :D
Bambule
Klábosilka
Klábosilka

434 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Marry » úterý 27. květen 2008, 12:35
Bambu, nemáš zač. V podstatě to slovíčkaření čerpat a proplatit vyjde nastejno, protože stejně jsi doma, čerpáš dovču, a penízky ti dojdou ;)
Marry
Howgh
Howgh

6329 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Pomnenka » úterý 27. květen 2008, 12:47
Marry, takže myslíš, že je ještě šance? Nebo jsi to myslela, že si teď mám zažádat o čerpání dovolené po ukončení rd?
Pomnenka
Krafařka
Krafařka

960 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Marry » úterý 27. květen 2008, 12:50
Pomněnko, zažádej jěště ted ikdyž jsi na RD. Po skončení RD ti budou krátit dny a je škoda každého kráceného dne. Tak zajdi do práce, žejsi po skončení PPM nečerpala dovču a chceš jí ted čerpat.
Marry
Howgh
Howgh

6329 příspěvků
21. září 2006