ADV TOP
ADV LEFT

Přechod z RP na mateřskou s druhým dítětem

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kospeta » pátek 08. prosinec 2006, 12:54
Asha - Taky si myslím,že tak pozdě už asi nemůžeš.A co jít 8týdnů před?Měla by jsi o 14 dní víc zaplacené mateřské?!Jde to?Taky mi to vychází podobně.
Pá Hanka,Michalka a Matěj

Matěj 09.2005

Míša 03.2007

http://kospetyblog.blogspot.com/
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=284206
Kospeta
Krafařka
Krafařka

751 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Asha » pátek 08. prosinec 2006, 12:57
Hanko, ja byla na skole, takze nemuzu a financne mi to vyjde uplne nastejno. Navic je to jedno, protoze materska je dlouha porad stejne. O to dyl nastoupim na RD.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Asha
Krafařka
Krafařka

870 příspěvků
28. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Maka » pátek 08. prosinec 2006, 13:30
Asho - aha tak to nemůžeš:o)) já se nekoukla na metřík :o)

Markéta
Maka
Pískle

52 příspěvků
23. listopad 2006
Brno - okolí
Příspěvekod Lendula » pátek 08. prosinec 2006, 13:30
Ahojky.

Tahle diskuze mě zaujala a nejvíc mě dostalo to, že první mateřská je nižší než ta druhá. Že by to bylo u každého zaměstnavatele jinak? Já měla tu druhou na korunu stejnou jako tu první..

Tím pádem si nejsem jistá, zda je ta nižší mateřská "výplodem" nějakého jasně daného předpisu (nebo vyhlášky) nebo to může být u každého zaměstnavatele jinak - k tomu bych se asi na základě této své vlastní zkušenosti přikláněla.

Lendula
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Lendula
Pískle

30 příspěvků
26. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Beruskalosik » pátek 08. prosinec 2006, 13:51
Ahoj.

Moje čerstvé zkušenosti:

Nástup na 2. MD - 14:11. - půl měsíce PPM + celý rodičák (8 týdnů před porodem, jdu z rodičáku, takže nejsem ztratná). KOnec mateřské bude 28.5.2007 (tj. dostanu za květen nejem mateřskou - skoro celý měsíc - ale i celý rodičák - dobrý :lol:

Pobírání rodičáku nutno zrušit - odůvodněná žádost + potvrzení o denním vyměřovacím základu od zaměstnavatele (beru tolik, že mi do vyššího rodičáku nebudou od ledna dorovnávat).

Moje druhá mateřská je o nějakou 100,- vyšší 8O :lol: než první (fakt jsem koukala, to byla ta nejoptimističtější verze). PO končení první PPM jsem pobírala řádnou dovolenou na zotavenou, ze které se počítá 2. mateřská, a ta byla moc pěkná. :lol:
Jinak je fakt, že způsob výpočtu druhé mateřské je šílenost a spousta mzdovek tady chybuje (kamarádce po kontrole finančáku zaměstnavatel doplácel).

Mě by zase zajímalo, jak je to s nárokem na řádnou dovolenou po skončení 2. PPM. Rozumín správně, že pokud se o ni žádá v návaznosti na PPM se nekrátí? Díky Beruška :)
Obrázek
Obrázek
Beruskalosik
Žvatlalka
Žvatlalka

274 příspěvků
24. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Asha » pátek 08. prosinec 2006, 14:00
Berusko, tak ted tomu zas nerozumim. To znamena, ze ty dostanes rodicak za cely mesic, plus k tomu pulku PPM?? Takze kdyz ja jdu na MD 27.12., beru rodicak za cely prosinec plus podil z PPM?
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Asha
Krafařka
Krafařka

870 příspěvků
28. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Lendula » pátek 08. prosinec 2006, 14:12
Beruško,

pokud na řádnou dovolenou nastoupíš ihned po skončení druhé mateřské, má normálně plný počet týdnů. Čili se bude jednat zase o pěkné peníze, protože zároveň Ti zase poběží RP, takže penízky za dovolenou budou k dobru. :D

Takhle je to určitě, ale nevím, jak by to bylo v případě, že bys ŘD nastoupila s nějakým zpožděním (ale proč bys to dělala?).

Lendula
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Lendula
Pískle

30 příspěvků
26. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Lendula » pátek 08. prosinec 2006, 14:20
Tahle diskuze mě donutila se podívat do svých papírů a nakonec jsem zjistila, že jsem měla druhou mateřskou ještě o trošku vyšší než tu první. A já měla celou dobu dojem, že byly úplně stejné.

Tímto se omlouvám za chybnou informaci v mém prvním příspěvku. Ono se to podruhé asi fakt vypočítává znovu a započítává se do toho ta ŘD. :)

Lendula
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Lendula
Pískle

30 příspěvků
26. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Siloenka » pátek 08. prosinec 2006, 14:42
holky,sice se me to jeste netyka, ale zajima me to,protoze chci druhe dite. Budu muset rusit rodicak a jit znovu na materskou u 2.ditete, kdyz uz nejsem zamestnana? (neobnovil mi totiz v tehotenstvi smlouvu, kterou jsem mela na dobu urcitou /materskou mi ale jeste vyplacet musel/), takze si myslim, ze bych mohla plynule prejit s rodicaku na rodicak ke druhemu diteti,ne? co myslite?
Siloenka
Diskutérka
Diskutérka

2347 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Maka » pátek 08. prosinec 2006, 15:01
Ahoj

o tom že mi to mzdovka blbě spočítala jsem taky přemýšlela... ale nevím jak si to spočítat sama:o((( a oni tvrdili že je to OK.....

Jak tu diskutujete o dovolené - tím myslíte že je nárok na dovolenou po druhé PPM????

Markéta
Maka
Pískle

52 příspěvků
23. listopad 2006
Brno - okolí
Příspěvekod Maka » pátek 08. prosinec 2006, 15:06
Asha - pokud nastoupíš na MD 27.12. tak ti náleží RP 3700,-- + PPM od 27-31.12. Proto je výhodnější nastoupit co nejdřív ze začátku měsíce - ale to už jsem psala...

Markéta
Maka
Pískle

52 příspěvků
23. listopad 2006
Brno - okolí
Příspěvekod Lendula » pátek 08. prosinec 2006, 15:59
Markét,

ano, je nárok na plnou řádnou dovolenou po vyčerpání druhé mateřské dovolené.

Lendula
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Lendula
Pískle

30 příspěvků
26. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Asha » pátek 08. prosinec 2006, 16:11
Maka: to je sice pravda, ale MD trva porad stejne, ne? Tech 28 tydnu (pokud se dobre pamatuju). Takze si ten zbytek vyberu na konci. Poprve jsem nemohla jit na MD driv, protoze studujici muzou 6 tydnu pred. A myslim, ze na tom se nic nezmenilo.
U mne je tohle navic jedno, protoze mam PPM stejnou jako RD. Takze mne mrzi jen tech par dnu, kvuli kterym prijdu o celou PPM i rodicak. Ale na to se jeste zeptam.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Asha
Krafařka
Krafařka

870 příspěvků
28. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Lenunka » pátek 08. prosinec 2006, 17:42
Ahoj holky!

Mne se tohle zatím netýká (mám teprv jedno dítko), ale aspoň vám posílám link, kde najdete všechny potřebné formuláře:

https://forms.mpsv.cz/sspforms/OutlineF ... =List&L=cs

Buď si je vytisknete prázdné nebo je rovnou vyplníte a vygenerujete v pdf.

Lenunka
Obrázek
Obrázek
Lenunka
Klábosilka
Klábosilka

437 příspěvků
21. září 2006
Chrustenice
Příspěvekod Beruskalosik » pátek 08. prosinec 2006, 18:37
Ahoj.

Asho, už ti někdo odpověděl. :D Nárok na celý rodičák máš každý kalendářní měsíc, po který nebereš celý měsíc PPM - takže u následných mateřských vždy při nástupu a ukončení PPM v průběhu měsíce.

Siloenko, myslím, že máš pravdu. Prostě nebudeš žádat o PPM. :D Ono by se ti stejně po porodu dorovnávala do rodičáku. :D

Lendulo, díky. Taky jsem si myslela, že se nekrátí. Ono v zákoně je nějaká zmínka právě o návaznosti na PPM a nekrácení u žen na rodičáku. Ovšem naše ekonomka si nebyla jistá, že to musí nastudovat. Myslím, že má ze mě hlavu v pejru. :D Ale bude se jí to hodit, protože po mě má několik dalších mamin, které plánují hned druhé dítko.

Beruška :)
Obrázek
Obrázek
Beruskalosik
Žvatlalka
Žvatlalka

274 příspěvků
24. září 2006
Ostrava