ADV TOP
ADV LEFT

Nastup do prace- ve dvou letech ditete

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Gabuš » úterý 24. červen 2008, 09:48
dobry den - mam u zamestnavatele sepsany papir o materske do tri let veku ditete- potrebuju ale nastoupit drive- nevite jestli me musi vzit nebo ma pravo cekat do tech tri let?? a jak brzy dopredu mu musim rict? diky vsem
Gabuš
Treperenda
Treperenda

1291 příspěvků
22. září 2006
Liberec
Příspěvekod Mamamila » úterý 24. červen 2008, 10:10
vzit te nemusi ale můze. To zalezi na dohode.
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61246 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Marketab » úterý 24. červen 2008, 10:12
Ahojky,
přesně tohle se mi stalo u prvního dítěte. Pracuji u velké firmy, na její malé pobočce a bylo mi řečeno, že mám zažádáno do 3 let věku dítěte a že se mnou nepočítají dřív. Pokud ovšem pracovat potřebuju a chci, ať podám výpověď a můžu jít pracovat kamkoliv, u nich však najdříve ve 3 letech dítěte.

Je to ale logické, byla tam za mě náhrada a ta by musela odejít dřív.

Myslím, že je to hodně individuální, ale pokud máš zažádáno do 3 let, zaměstnavatel není povinen vyhovět tvojí žádosti na dřívější nástup, pokud tě nepotřebuje.
Markéta, Markétka a Jiřík
ObrázekObrázek

Markétky porod

ObrázekObrázek

Obrázek -12,4 kg Obrázek
Marketab
Diskutérka
Diskutérka

2603 příspěvků
21. září 2006
Jižní Čechy
Příspěvekod Lesana » úterý 24. červen 2008, 10:12
To není nikde přesně řečeno. V Zákoníku práce je napsáno, že je povinen ti poskytnou rodičovskou dovolenou po dobu, po jakou si požádáš, ale už není řečeno, jestli je povinen ti ji na požádání ukončit. Takže obecně se to vykládá tak, že pokud sis požádala o nějaký konkrétní termín (tedy u tebe do tří let), tak záleží na domluvě, jestli přistoupí na předčasné ukončení. Pokud sis ovšem požádala o rodičovskou dovolenou bez uvedení nějakého konkrétního termínu, tak je povinen tě přijmout kdykoli.
Obrázek

Obrázek
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Vochemerle » úterý 24. červen 2008, 10:22
Já mám požádáno o 2 roky mateřské, ale v práci mám dohodu, že nastoupím už letos v říjnu, takže vlastně po roce. Jsem jen zvědavá, jestli to dopadne, protože náš pan vedoucí je slibotechna. Jistě vím jen to, že můj zástupce má smlouvu do konce září, takže se mnou snad počítá.
Obrázek
Vochemerle
Klevetnice
Klevetnice

3612 příspěvků
18. prosinec 2006
soutok Labe a Orlice
Příspěvekod Aniiik » úterý 24. červen 2008, 11:22
Já si taky chtěla původně podat žádost do tří let věku, ale naše personální mi poradila, ať si nejdřív napíšu do dvou let, s tím, že pak to prodloužím na tři. Prej by mi právě v případě, že bych se chtěla vrátit dřív než si na žádost napíšu, nemuseli vyhovět. Takže zřejmě to tak bude, ale počítám, že všechno je v lidech a na domluvě, tak přeju hodně štěstí. A.
Aniiik
Krafařka
Krafařka

814 příspěvků
22. červen 2008
Brno
Příspěvekod Gabuš » úterý 24. červen 2008, 11:40
hmmm sem si to tak myslela... no s puvodnim majiteelm firmy jsme byli domluveni ze to zalezi na me a ze se v pohode dohodnem a byl fajn a byl na nej spoleh tak jsem byla v pohode jenze ted predal firmu nekomu jinemu ... no zkusim se nejak dohodnout.. diky holky
Gabuš
Treperenda
Treperenda

1291 příspěvků
22. září 2006
Liberec