ADV TOP
ADV LEFT

Délka rodičkovské dovolené do 4 let

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ekaterina » sobota 09. srpen 2008, 11:27
Já jsem si dobrovolně žádala o 4 roky (syn má spoustu alergií), ale nevzpomínám si, že by mi posílali nějaké lejstro.
Ekaterina
Krafařka
Krafařka

842 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Misa79 » sobota 09. srpen 2008, 14:28
Když jsem tam podávala žádost tak mi paní říkala,že do těch jednadvaceti měsíců se mám rozhodnout jestli zůstanu doma tři roky nebo čtyři.Jinak prý když se nerozhodnu automaticky to dají na čtyři roky a už tam chodit nemusím.Tak asi ani nic posílat nebudou.
Misa79
Howgh
Howgh

6508 příspěvků
10. červen 2007
Běhařovice kousek od Znojma
Příspěvekod Jestherka » sobota 09. srpen 2008, 18:01
Taky mám tu zkušenost, že jsem si musela žádat o tři roky, jinak automaticky nabíhaly čtyři
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Jestherka
Pískle

41 příspěvků
14. listopad 2007
Příspěvekod Inge » neděle 10. srpen 2008, 17:45
Ne, tři pomalé variantě se žádné takové rozhodnutí neposílá.
Inge
Treperenda
Treperenda

1069 příspěvků
29. srpen 2007
Příspěvekod Nikiviki » úterý 03. březen 2009, 21:41
Ahoj holky,
abych nezakládala nové téma, zařazuji to sem...

Nevíte prosím někdo zda mohu délku MD změnit, když už mám potvrzenou jinou?
Půl roku po porodu jsem žádala o tříletou a dostala jsem písemně schválení. Teď je malému 18 měsíců, situace změnila a já bych potřebovala 4-letou variantu. Je možné do těch 22 měsíců to ještě změnit?
:roll:
Nikiviki
Diskutérka
Diskutérka

2417 příspěvků
08. březen 2008
Příspěvekod Myshak » úterý 03. březen 2009, 21:53
Ahoj, já teda nevim, ale myslím si že to lze?! vždyť do těch 22m bereš stejně peněz ikdyž jsi 3roky, i když jsi 4 ne?

Zkus se poptat na sociálce, tam ti poradí nejlépe... ;)
Myshak
Howgh
Howgh

9531 příspěvků
23. říjen 2007
Podřipsko
Příspěvekod Zdendy » úterý 03. březen 2009, 22:53
Ahojky,
tak já myslím, že pokud už jsi odevzdala papír na tříletou variantu, už nemůžeš nic změnit. Upozorňovala mě na to úřednice na sociálce, když jsem tam šla s papírama. :-? Nejlepší bude tam zavolat ;)
Zdendy
Krafařka
Krafařka

718 příspěvků
27. červen 2007
sever Čech
Příspěvekod Zelvicka » středa 04. březen 2009, 06:22
Ahoj měnit už určitě ne. Vybraná vyrianta je neměnná.
Zelvicka
Kavárenská povalečka :-)

23568 příspěvků
06. srpen 2007
Příspěvekod Petulda » středa 04. březen 2009, 07:13
Bohužel, pokud už máš jednou vybráno, tak měnit nelze.
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Nikiviki » středa 04. březen 2009, 10:05
Tak máte pravdu, teď mi to potvrdili na sociálce - je to neměnné :(

Budu se ptát dál.... :D
.. je pravdou, že nárok na PPM u druhého dítěte mám pouze v případě že se mi narodí do 3 let toho prvního? Znamená to tedy, že pokud bych měla další dítě až během 4.roku (po 4leté rodičovské) bych dostala i ten první půl rok už jen RP?
A musí se do těch 3 let vyloženě narodit, nebo stačí jen být těhotná?

Jsem z toho jelen :?
Nikiviki
Diskutérka
Diskutérka

2417 příspěvků
08. březen 2008
Příspěvekod Petulda » středa 04. březen 2009, 10:31
Nikiviki - já myslím, že nemusí být do 3 let, důležitý je, abys byla stále v pracovním poměru. A rozhodující je nástup na MD, ne vlastní porod.
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Nikiviki » středa 04. březen 2009, 14:54
Když mám tedy délku pobírání RP na tři roky, mohu mít délku rodič.dovolené 4 roky? To by bylo na dohodě se zaměstnavatelem? Kdybych během tohoto neplaceného 4. roku znovu otěhotněla, mám ještě nárok na PPM? A platí stále, že do 3 let mi zaměstnavatel drží pozici a do 4 let místo, nebo by mě za ty 4 roky klidně mohl vyhodit?
Díky :)
Nikiviki
Diskutérka
Diskutérka

2417 příspěvků
08. březen 2008
Příspěvekod Lesana » středa 04. březen 2009, 20:34
Nikiviki píše:Když mám tedy délku pobírání RP na tři roky, mohu mít délku rodič.dovolené 4 roky? To by bylo na dohodě se zaměstnavatelem? Kdybych během tohoto neplaceného 4. roku znovu otěhotněla, mám ještě nárok na PPM? A platí stále, že do 3 let mi zaměstnavatel drží pozici a do 4 let místo, nebo by mě za ty 4 roky klidně mohl vyhodit?
Díky :)

Rodičovská dovolená je maximálně do tří let věku dítěte, pak už je neplacené volno, na které zaměstnavatel může, ale nemusí přistoupit. Jak během rodičovské dovolené, tak během neplaceného volna drží zaměstnavatel místo podle pracovní smlouvy (stejnou pozici drží jenom po dobu mateřské dovolené, tedy těch baj oko prvních půl roku). V době neplaceného volna už nejsi chráněná proti výpovědi (ovšem pokud bys otěhotněla, tak bys opět chráněná byla). Pokud budeš na neplaceném volnu (tedy - stále zaměstnaná), budeš mít nárok na PPM.

Ovšem aby za tebe stát platil zdravotní pojištění, nesmíš dávat dítě do školky na víc jak 4 hodiny denně (i když na něj nebudeš pobírat rodičovský příspěvek).
Obrázek

Obrázek
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Nikiviki » čtvrtek 05. březen 2009, 08:39
Tak to by mohlo vyjít :) Jde mi totiž o to, že mi v zaměstnání změnili pracovní dobu dost nešťastně a my bychom neměli jak malého vyzvedávat ze školky. Zkusím se tedy dohodnout na tom neplac.volnu a ty 4 hodinky školky úplně postačí, jen aby si na ni trošku zvykal, a pak se snad zadaří na druhé :mimiholka:
Děkuji všem za odpovědi, moc jste mi pomohli :D
Nikiviki
Diskutérka
Diskutérka

2417 příspěvků
08. březen 2008