ADV TOP
ADV LEFT

Rychlé čerpání

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lesko » čtvrtek 14. srpen 2008, 12:59
Ahoj všem, zajímá mě rychlé čerpání rodičovského příspěvku, ráda bych byla doma 2 roky, ale slyšela jsem, že je tam nějaká podmínka, a to min. 380 Kč na den při výpočtu PPM. Jak si mám zjistit, zda mi to vyjde?
:?
Lesko
Pískle

4 příspěvků
13. srpen 2008
Přerov
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 14. srpen 2008, 13:01
Lesko píše:Ahoj všem, zajímá mě rychlé čerpání rodičovského příspěvku, ráda bych byla doma 2 roky, ale slyšela jsem, že je tam nějaká podmínka, a to min. 380 Kč na den při výpočtu PPM. Jak si mám zjistit, zda mi to vyjde?
:?

Vyděl si mateřskou počtem dní toho měsíce:)
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Lesko » čtvrtek 14. srpen 2008, 13:14
já ale nejsem na mateřské, pracuji. Na personálním mi není schopna vypočítat průměr nemocenské na den, což je prý stejné, jako PPM.
Lesko
Pískle

4 příspěvků
13. srpen 2008
Přerov
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 14. srpen 2008, 13:18
http://www.vyplata.cz/vypocty/vypocetdnp.php

Pro druh DNP Peněžitá pomoc v mateřství a DNP Nemocenské - pracovní úraz je dostačující zadání Období od - do
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Evalana » čtvrtek 14. srpen 2008, 13:20
mělo by to být cca 16500 hrubého - to by mělo stačit. ALe radši si to spočti (mě teda pomohla kamarádka -účetní
Evalana
Pískle

57 příspěvků
10. prosinec 2007
Příspěvekod Lesko » čtvrtek 14. srpen 2008, 13:27
Tak díííky moc!
Lesko
Pískle

4 příspěvků
13. srpen 2008
Přerov
Příspěvekod Mafra82 » čtvrtek 14. srpen 2008, 13:51
Mě by jen zajímalo jak se to počítá u druhého dítka, když ho "stíhám " do těch 3 let porodt, a tím pádem mám nárok znovu i na MD. Jestli pak je možnost, si vybrat i to rychlejší plnění či nikoliv....
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2551 příspěvků
21. září 2006
Praha 9
Příspěvekod Gábinka » čtvrtek 14. srpen 2008, 13:54
Velchi píše:Mě by jen zajímalo jak se to počítá u druhého dítka, když ho "stíhám " do těch 3 let porodt, a tím pádem mám nárok znovu i na MD. Jestli pak je možnost, si vybrat i to rychlejší plnění či nikoliv....

otěhotněla jsem loni začátkem června. Báře byly tři n akonci září, od začátku září jsem byla na PN, na MD nástup koncem ledna. Nárok na MD jsem měla, mám i možnost volby délky čerpání RP (ovšem 2 roky jsem nebrala, nemám ty možnosti, i když podmínky splňuji...)
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16435 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Dendul » čtvrtek 14. srpen 2008, 14:03
Holky a nevíte některá, jak to bude mít kamarádka, která teď porodila druhé dítko, prvnímu je 3,5r a na první rodičák šla z pracáku a nárok na PPM měla?
Dendul
Klábosilka
Klábosilka

309 příspěvků
03. leden 2008
Příspěvekod Mafra82 » čtvrtek 14. srpen 2008, 14:27
Gábinka píše:
Velchi píše:Mě by jen zajímalo jak se to počítá u druhého dítka, když ho "stíhám " do těch 3 let porodt, a tím pádem mám nárok znovu i na MD. Jestli pak je možnost, si vybrat i to rychlejší plnění či nikoliv....

otěhotněla jsem loni začátkem června. Báře byly tři n akonci září, od začátku září jsem byla na PN, na MD nástup koncem ledna. Nárok na MD jsem měla, mám i možnost volby délky čerpání RP (ovšem 2 roky jsem nebrala, nemám ty možnosti, i když podmínky splňuji...)

Gabčo, to já bych asi splnila i tu finanční stránku, jen nějak nemám ponětí zda by mi stačlo s tím druhým dítkem být doma "jen" dva roky. Babičky na Moravě.. a jesličky jsou pro mě instituce kterou nechci vyhledávat ani používat pokud to nebude nutné...
Spíš je to jen o pocitu, pokud budu moct, tak jestli to stojí za to nebo ne...
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2551 příspěvků
21. září 2006
Praha 9
Příspěvekod Ewule » čtvrtek 14. srpen 2008, 16:10
Mně by zajímalo, co bude po těch dvou letech čerpání tohodle rodičáku? Co když maminka nesežene práci? Nebo nenastoupí do zaměstnání? To pak bude totálně bez peněz? Nebo bude dostávat nějaké životní minimum? Nevíte?
Obrázek
Obrázek
Ewule
Kecka
Kecka

1811 příspěvků
30. prosinec 2007
pod Zebínem
Příspěvekod Blanka » čtvrtek 14. srpen 2008, 16:31
Ewule píše:Mně by zajímalo, co bude po těch dvou letech čerpání tohodle rodičáku? Co když maminka nesežene práci? Nebo nenastoupí do zaměstnání? To pak bude totálně bez peněz? Nebo bude dostávat nějaké životní minimum? Nevíte?

Ewule to je její problém, ona si zvolila rychlejší čerpání, tak měla zvážit všechny okolnosti. Podle mě bude normálně nezaměstnaná.
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava
Příspěvekod Gábinka » čtvrtek 14. srpen 2008, 16:57
Velchi píše:
Gábinka píše:

Gabčo, to já bych asi splnila i tu finanční stránku, jen nějak nemám ponětí zda by mi stačlo s tím druhým dítkem být doma "jen" dva roky. Babičky na Moravě.. a jesličky jsou pro mě instituce kterou nechci vyhledávat ani používat pokud to nebude nutné...
Spíš je to jen o pocitu, pokud budu moct, tak jestli to stojí za to nebo ne...

no to právě ono. holka je únorová, ve školce by mi jí nevzali, hlídání bych neměla a práci vlastně taky ne, neb firma je v Pze a to by s dvěma dětma nebylo možné....
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16435 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gábinka » čtvrtek 14. srpen 2008, 16:58
Blanka píše:
Ewule píše:Mně by zajímalo, co bude po těch dvou letech čerpání tohodle rodičáku? Co když maminka nesežene práci? Nebo nenastoupí do zaměstnání? To pak bude totálně bez peněz? Nebo bude dostávat nějaké životní minimum? Nevíte?

Ewule to je její problém, ona si zvolila rychlejší čerpání, tak měla zvážit všechny okolnosti. Podle mě bude normálně nezaměstnaná.

podle mě může být do 4 let věku dítěte doma na RD, ale bez peněz. Soc a zdrav platit nebude. Nevím, jestli tam je možnost se přihlásit na prac. úřad a pobírat dávky, ale musí se v tom případě počítat, že to je časově omezené a ještě se dávky postupně snižujou. Takže já bych do téhle varianty šla pouze v případě, že by byl manžel milionář, nebo bych měla opravdu jistou práci
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16435 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lesko » pátek 15. srpen 2008, 09:11
Já zvažuji být doma s miminkem 2 roky, neboť babičku mám k dispozici ve městě, starší dcera má 15 a taky mám dobré pracovní místo. Ale né každá z nás je na tom jako já.
Lesko
Pískle

4 příspěvků
13. srpen 2008
Přerov