ADV TOP
ADV LEFT

Musím dát výpověď?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » úterý 19. srpen 2008, 20:18
Našemu dítěti nejsou ještě tři roky dostala jsem nabídku nové práce. Manžel by zůstal doma pobíral RD, musím po přerušení RD ukončit pracovní poměr u zaměstanavatele, který my drží místo do tří let věku dítěte? A pak můžu nastoupit do nové práce nebo ne?
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Smoulan » úterý 19. srpen 2008, 20:34
Ahoj Inko,

ano, musíš nejprve ukončin součsný pracovní poměr. Z praxe můžu říct, že by ti zaměstnavatel nemusel dělat problémy. Zajdi si tam/zavolej a navrhni ukončení PP dohodou k nějakému datu, myslím, že ti vyjdou vstříct.
Smoulan
Kecka
Kecka

1756 příspěvků
28. září 2006
Brno
Příspěvekod Vlasinka » úterý 19. srpen 2008, 20:36
Ahoj,

mojí malé budou 23. září 3 roky a zaměstnavatel mi také držel místo. Jenže já se tam nechtěla vrátit a našla si jiné místo. Musela jsem se s původním dohodnout na výpovědi k 31. 7. a od 1. 8. jsem nastoupila do nové práce. Řekla bych, že ukončení rodičovské dovolené nesouvisí s ukončením zaměstnání. Při rodičovské dovolené můžeš chodit do práce, stačí zajistit péči o dítě, ale ne jeslema nebo školkou. Také jsem někde četla mít jednu práci na hlavní pracovní činnost a druhou na vedlejší, ale nevím, jak je to přesně. Ostatní určitě poradí lépe.
Vlasinka
Kecka
Kecka

1572 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Wonca » úterý 19. srpen 2008, 21:47
taky jsem tohle řešila, ale u mne to je jinak

U původního zaměstnavatele mám hl.poměr a jsem vedena na RD, s datem, ke kterému jsem se slíbila vrátit (09 2009), ale od tohoto září nastupuju na vedlejší pracovní poměr někam jinam. Vše jsem to vykomunikovala s účetní mého původního zaměstnavatele, nemusím nic rušit...

Nevím ale, jak je to v případě, že nastupuješ na plný úvazek, možná to nehraje roli, nejlépe ti asi řeknou účetní toho daného zaměstnavatele...
ObrázekObrázek
Wonca
Krafařka
Krafařka

911 příspěvků
05. březen 2007
horníkov