ADV TOP
ADV LEFT

2lety rodicak a 3leta rodicovska, jde to?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Fikova_aja » středa 20. srpen 2008, 14:35
Ahoj,

netusite nekdo, jestli je mozne, abych zvolila 2lety rodicak, ale zamestnavateli nahlasila 3letou rodicovskou?

Jde o to, ze mam dva zamestnavatele, u jednoho bych delala na castecny uvazek uz od tech 6 mesicu male, ale u druheho bych chtela podrzet zamestnaneckou smlouvu na tri roky, zaroven bychom nekdy mezi 2-3 roky, chteli mit jeste treti dite a nerada bych prisla o PPM ve vyssi castce z toho druheho prac. pomeru, kam se zatim nevracim.

Asi to vypada dost slozite, zkratka jde o to, jestli muzu nahlasit 3letou zamestnavateli a 2lety rodicak zvolit.

Diky

Aja
Fikova_aja
Klábosilka
Klábosilka

550 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Péťka » středa 20. srpen 2008, 15:01
Ahojky můžeš to tak udělat protože u zaměstnavatele si můžeš nahlásit jakoukoliv dobu a oni ti stejně musí držet místo do 3 let. Příklad: řekneš ,že budeš doma 18m a potom zavoláš do práce ,že jsis to rozmyslela a chceš přijít až ve 3 letech. Nic s tím zaměstnavatel nenadělá. Jde jen o to na jak dloho si tvůj zaměstnavatel může za tebe sjednat náhradu. Ten totiž kdo nastupuje za tebe dostane přesně na den smlouvu (od - do) . Takže jde jen o papírování, nic dramatického. Sociálka a zaměstnavatel spolu nijak nekomunikují, leda že by přišla nějaká novela :D :D
Péťka
Krafařka
Krafařka

851 příspěvků
31. červenec 2007
Ústí nad Labem
Příspěvekod Janickab » středa 20. srpen 2008, 15:27
Ájo já se na to ptala na úřadě a paní jsem tím pořádně zaskočila :-))) nicméně z ní vypadla dost nejasná odpověď v tom smyslu, že pokud si budeš (případně další zaměstnavatel) za tebe ten rok platit soc+zdravotní, tak by v tom neměl být problém, dál už vše jen na dohodě (oznámení) tomu druhému zaměstnavateli, což už není v kompetenci žádnýho úřadu, nicméně ona se tvářila, jakože by se divila, že by mu nevadilo, že u něj neděláš a jinde jo....no prostě řešila podle mě blbost. Neorientuju se v tom dokonale, ale podle mě pokud si člověk ohlídá to, aby se za něj platilo to, co má a nevznikly nějaký nedoplatky, tak se dá zaměstnavateli nahlásit to, jak dlouho tam nebudeme a na úřadě požádat o dva roky RP...
Janička+Klárka+Davídek

Obrázek
Obrázek
Janickab
Treperenda
Treperenda

1066 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Petulda » středa 20. srpen 2008, 16:12
Podle mě to určitě jde, protože rodičovská dovolená a rodičovský příspěvek jsou dvě různý věci. Zaměstnavatel ti normálně musí poskytnout RD do 3 let věku dítěte a nemusí ho zajímat, jestli bereš RP nebo nějaký další dávky nebo ne.
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Helienka » středa 20. srpen 2008, 16:42
Ájo, mohu se tě zeptat, proč prostě nejdeš na tříletou rodičovskou dovolenou a nezačneš pracovat jen pro toho jednoho zaměstnavatele? (Vím, že to tak jde.)
Chápu, že člověk zvažuje i finanční stránku věci, ale někde jsem četla, že stát vyplatí největší částku matkám, co jsou na tříleté rodičovské (menší částka RP x delší doba), a ne těm, co jsou na dvouleté (vyšší částka RP x kratší doba), ale nemám to ověřený výpočtem.

A ještě doplnění - můj zaměstnavatel mne požádal o zaslání kopie oznámení o schválení volby (délky rodičovské dovolené). Když tě o to požádá ten tvůj zaměstnavatel, ke kterému se nechystáš, tak se to dozví takjakotak. Ale nedělá to každý zaměstnavatel...
Helienka
Klábosilka
Klábosilka

524 příspěvků
17. červen 2008
Příspěvekod Lesana » středa 20. srpen 2008, 17:50
Helienko, kdyby mě můj zaměstnavatel požádal o kopii volby RP, tak mu oznámím, že je mu do toho prd ;)
Obrázek

Obrázek
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Petulda » středa 20. srpen 2008, 18:12
No přesně, taky si myslím, že do toho zaměstnavateli nic není.
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Janat » středa 20. srpen 2008, 18:47
Petulda píše:Podle mě to určitě jde, protože rodičovská dovolená a rodičovský příspěvek jsou dvě různý věci. Zaměstnavatel ti normálně musí poskytnout RD do 3 let věku dítěte a nemusí ho zajímat, jestli bereš RP nebo nějaký další dávky nebo ne.

Přesně tak :)
Taky může existovat situace, že nebudeš vůbec pobírat rodičovskou dávku ty, ale třeba manžel. Prostě ty dvě věci spolu t.č. vůbec nesouvisí.
J.
Janat
Kecka
Kecka

1909 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Janat » středa 20. srpen 2008, 18:49
Lesana píše:Helienko, kdyby mě můj zaměstnavatel požádal o kopii volby RP, tak mu oznámím, že je mu do toho prd ;)

:) Správně, také bych použila stejná slova :)
A to fakt někdo zkouší???
J.
Janat
Kecka
Kecka

1909 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Helienka » středa 20. srpen 2008, 18:55
Janat: No, zkouší, a docela mě kvůli tomu uháněli - volali 3x denně a tak. Jinak jsou na mě hodní, tak jim odpustím, že ze mě vyrazili papír, do kterýho jim nic není;).
Helienka
Klábosilka
Klábosilka

524 příspěvků
17. červen 2008
Příspěvekod Petulda » středa 20. srpen 2008, 18:57
Helienko - a na co to proboha potřebovali? :?
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Janat » středa 20. srpen 2008, 19:41
Helienka píše:Janat: No, zkouší, a docela mě kvůli tomu uháněli - volali 3x denně a tak. Jinak jsou na mě hodní, tak jim odpustím, že ze mě vyrazili papír, do kterýho jim nic není;).

HELIENKO- a co by jako chtěli za papír, kdyby šel na ten rodičák tvůj manžel?
Kromě toho, že na to nemají nárok, tak mi to přijde i úplně na hlavu :(
J.
Janat
Kecka
Kecka

1909 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Fikova_aja » středa 20. srpen 2008, 21:24
Holky diky. Pokud jde o zamestnavatele, tak v mym pripade je to dost jedno, protoze jsou do dve firmy, ktere jsou provazane mezi sebou a vzajemne to o mne vedi ;))). Nevadi jim to, takze to neresim. Uz jsem to tak mela i po prvnim diteti. Pokud jde proc chci ten 2rocak, tak jeste to musim propocitat, ikdyz to pujde tezko, protoze odhadovat, kdy se mi podari potreti otehotnet, tezko rict, ale jestli to spravne chapu, tak stale plati, ze v okamziku, kdy nastoupim na treti materskou, ztracim narok na RP a mam narok na PPM. No a protoze bychom radi mezi druhym a treti zase odstup 2-2,5 roku, tak se mi podle mne vyplati spis ten vyssi 2rocak, protoze ho vyberu cely. Nevim jeste to musim propocitat a overit.

Kazdopadne diky

Aja
Fikova_aja
Klábosilka
Klábosilka

550 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Danag » středa 20. srpen 2008, 22:50
Ahoj Ájo, možná už je zbytečný to psát, holky už to potvrdily, ale já jen, že to mám přesně tak, jak píšeš. Rodičovský příspěvek jsem zvolila na dva roky, ale zaměstnavateli nahlásila 3-letou RD. Dokonce mi to poradila naše personalistka v práci. No a 2-letý rodičák čerpám ze stejného důvodu jako ty - rádi bychom druhé mimčo do dvou let toho prvního, tak abychom ho vybrali celý :)
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Danag
Krafařka
Krafařka

896 příspěvků
08. červenec 2007
Liberec
Příspěvekod Fikova_aja » středa 20. srpen 2008, 23:26
Jeste jsem se chtela zeptat, netusite jaky je dnes mesicni plat, kdy se lame ta penezita pomoc v materstvi. Myslim tim, kdy lze ziskat maximum denni PPM? Ted je ta denni 479 Kc, ale nevim jaky prijem by clovek musel mit, aby na to dosahl?

Diky

Aja
Fikova_aja
Klábosilka
Klábosilka

550 příspěvků
22. září 2006