ADV TOP
ADV LEFT

Pozastavení živnosti a RP

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lucita » čtvrtek 21. srpen 2008, 10:13
Ahoj,

moc bych potřebovala poradit, pokud se tu někdo najde, kdo prošel podobnou situací nebo se v tomto vyzná. Jsem OSVČ a podala jsem žádost o RP. Vychází na mne 4 letá varianta, protože si neplatím nemocenskou. Podnikání chci pozastavit a mně se jedná o to:

1) zda se mám nahlásit na úřad práce, když budu mít pozastavenou živnost
2) jestli si budu hradit při pobírání RP zdravotní a důchodové pojištění?

Moc díky za odpovědi!
Lucita
Žvatlalka
Žvatlalka

116 příspěvků
22. červenec 2008
Plzeň
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 21. srpen 2008, 10:25
Pozastavení živnosti nahlaš na Fú, zdravotní pojišťovně a OSSZ a na sociálce, kde ti budou dávky vyplácet. Pokud tedy nebudeš podnikat, zdravotní a sociální za tebe hradí stát. Jinak lze souběžně podnikat a brát RP, ale hradíš si vše.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Lucita » čtvrtek 21. srpen 2008, 12:44
Llevelyn píše:Pozastavení živnosti nahlaš na Fú, zdravotní pojišťovně a OSSZ a na sociálce, kde ti budou dávky vyplácet. Pokud tedy nebudeš podnikat, zdravotní a sociální za tebe hradí stát. Jinak lze souběžně podnikat a brát RP, ale hradíš si vše.

Děkuju!
Lucita
Žvatlalka
Žvatlalka

116 příspěvků
22. červenec 2008
Plzeň
Příspěvekod Zuzajda » čtvrtek 21. srpen 2008, 16:12
já jsem na radu účetní ŽL nepozastavila, jen jsem na soc. nahlásila (písemně), že momentálně činnost nevykonávám z důvodu RD, zálohy na zdravotní jsem platila první rok, ale jen ve výši vyplývající z posledního daň. přiznání (u mě nižší než minimální), při RP je totiž podnikání vedlejší činnost
při vyúčtování mi vznikl přeplatek, který jsem si tam nechala a už neplatím nic

s RP: nechala jsem ho přepsat na manžela (zaměstnanec), ten zvolil variantu a pak opět převedla na mě (v tu dobu jsem musela zaplatit zdravotní poj.)
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy