ADV TOP
ADV LEFT

Změna RD

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Eillee » sobota 23. srpen 2008, 22:03
Maminky, můžete poradit? Jsem na rodičáku, přítel pracuje. Je možné to teď prohodit, aby byl na RD přítel a já pracovala? Mám možnost si vydělat víc než on a jemu by RD vyhovovala...
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Eillee
Kecka
Kecka

1553 příspěvků
14. červenec 2007
Most
Příspěvekod Zdenicek » sobota 23. srpen 2008, 22:17
to si myslim, ze nebude vubec zadny problem.... narok ma matka i otec, pokud je uvedeny v rodnym liste
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Misicka » neděle 24. srpen 2008, 06:31
Bez problémů, my to dělali loni v sedmi měsících staršího a teď je manžel na rodičáku opět. Viz. metříky.
Jára - 17.11.2006
Obrázek

Kačka - 4.3.2008
Obrázek

+ 2 holky, 33 a 30 let + 1 vnouček 01/2015
Misicka
Howgh
Howgh

5022 příspěvků
01. leden 2007
Česká Lípa
Příspěvekod Martina80 » neděle 24. srpen 2008, 08:19
Ahoj, určitě to jde a jde to i přehodit zpátky, já se od 1.9. vracím po roce na RD a manžel do práce. Stačí když na sociálním nahlasíš, že žádáš o odejmutí RD a přítel o přidělení, je to takový zelený formulář.
Jenom varianty nejdou přehodit ;)
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Martina80
Howgh
Howgh

9533 příspěvků
21. září 2006
JM
Příspěvekod Eillee » neděle 24. srpen 2008, 09:26
Super, díky všem za odpověď. :hura: .
Eillee
Kecka
Kecka

1553 příspěvků
14. červenec 2007
Most
Příspěvekod Eillee » neděle 24. srpen 2008, 09:54
Ještě jeden dotaz - musí pak v práci příteli umožnit odejít na RD ze dne na den nebo tam musí třeba dva měsíce zůstat, než si najdou náhradu?
Eillee
Kecka
Kecka

1553 příspěvků
14. červenec 2007
Most
Příspěvekod Martina80 » neděle 24. srpen 2008, 15:37
Může odejít ze dne na den, ale je lepší to s ohledem na zaměstnavatele nahlásit aspoň čtrnáct dní až týden dopředu.
Chvíli taky trvá než příjde potvrzení o pobírání RD a líp se jde za zaměstnavatelem s nějakým papírem v ruce ;)
Martina80
Howgh
Howgh

9533 příspěvků
21. září 2006
JM
Příspěvekod Dandinka » pondělí 15. září 2008, 10:59
Ahoj,
taky by mně zajímalo to střídání - uvažujeme s manželem, že na RD půjde na nějakou dobu on, já bych si hledala práci, aby mi vznikl nárok na PPM (ukončila jsem prac. poměr před nástupem na MD).
Jenže:
- když teda manžela zaměstnavatel pustit musí - platí tak jak u maminek, že to místo drží a musí ho pak vzít zpět?
- co když mně se podaří najít práci (plánuji tak na 1 rok aby nárok na PPM vznikl) a pominu to, že bude nefér nastoupit do zaměstnání s tím, že je to jen na pár měsíců a s cílem znova otěhotnět - pokud se mi teda vůbec něco sehnat podaří), manžel bude doma s klukem, budu těhotná a nedejbože onemocním? První těhu jsem měla neustále nachlazení, bronchitidu, angínu a dokonce jsem byla v nemocnici, od 5. měsíce pak na neschopence.
Bude se moct manžel vrátit do práce? Budu mít já nárok na nemocenskou a z čeho by se případně počítala? Nebo budu muset napsat RD zpět na mně?
Snad mi někdo dokáže poradit. Nevím, jestli jít do této varianty anebo prostě nechat vše tak jak je a smířit se s tím, že na PPM mít nárok nebudu a nebudu mít možnost volby RD. Díky všem
Dandinka
Pískle

55 příspěvků
31. říjen 2007