ADV TOP
ADV LEFT

Skončení RD v polovině měsíce a její proplacení???

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Magrata » sobota 30. srpen 2008, 21:28
já jsem vloni nastupovala od 4.9 a nedostala jsem nic. Takže myslím, že za září ti už nic nedají
Uživatelský avatar
Magrata
Kecka
Kecka
 
1924 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Anni » neděle 31. srpen 2008, 07:22
Co vím zas já, tak rodičák se vždycky vyplácí za celý měsíc, takže pokud ti končí až 8.9. měla bys na něj mít za září nárok.

A.
Uživatelský avatar
Anni
Howgh
Howgh
 
5315 příspěvků
21. září 2006
Šenov
Příspěvekod Lesana » neděle 31. srpen 2008, 07:39
To jo, rodičák se vždycky vyplácí za celý měsíc, ale musí být PO CELÝ MĚSÍC splněné podmínky, za jakých se přiznává. Pokud podmínku byť jen jeden den nedodržíte - rodičák nenáleží.

Co se věku týká, tak v zákoně je věta:

Podmínka osobní celodenní a řádné péče pro nárok na rodičovský příspěvek po celý kalendářní měsíc podle §30 odst. 1 se považuje za splněnou i v kalendářním měsíci, v němž dítě dosáhlo věku 2, 3, 4 nebo 7 let, do kterého náleží rodičovský příspěvek podle §30 odst. 1.

Takže bych řekla, že to, co chce Andrea9, lze bez ztráty rodičáku provést pouze v kalendářním měsíci, ve kterém vyprší její zákonný nárok na rodičovský příspěvek vzhledem k věku dítěte - tedy Andrea spadá do přechodného období (předpokládám), kdy má nárok na rodičák do 4 let, tedy by se jí toto ustanovení týkalo v měsíci, kdy budou dítěti 4 roky. Dřív to bude bráno jako nesplnění podmínky celodenní péče a rodičák náležet nebude (ani za část měsíce).

Takhle bych tedy já vykládala zákon, i když netvrdím, že to musí být stopro správně - jenom jsem o tom přesvědčená.
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Lesana
Klevetnice
Klevetnice
 
3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Zdenicek » neděle 31. srpen 2008, 20:31
lesano, ja bych rekla, ze pokud bude v tom mesici, kdy dovrsi nejaky ten vek, chodit do skolky, tak narok, neni...
pokud by mela narozeniny v pulce mesice, ale do skolky by sla az ten dlasi, tak narok je...
Uživatelský avatar
Zdenicek
Howgh
Howgh
 
14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lesana » neděle 31. srpen 2008, 21:12
Zdenicek píše:lesano, ja bych rekla, ze pokud bude v tom mesici, kdy dovrsi nejaky ten vek, chodit do skolky, tak narok, neni...


Nevím, já bych řekla, že docházku v limitu zákona musí dodržet do dne narozenin a po zbytek měsíce už ne a nárok by byl. Ale že se to týká jenom toho posledního měsíce, po který náleží podle provedené volby, ne v měsíci dřívějším.
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Lesana
Klevetnice
Klevetnice
 
3442 příspěvků
08. listopad 2006

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Poslední diskuze
    Poslední příspěvky
      Poslední komentáře
        © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

        Partnerské odkazy