ADV TOP
ADV LEFT

Můžu si hned po porodu zažádat o rodičák?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Rusalka » čtvrtek 04. září 2008, 09:39
Ahoj,
nevite nekdo, jestli je mozne, abych si v mem pripade zazadala hned po porodu o rodicovsky prispevek? Jsem OSVC, aktualne jsem prestoupila z rodicaku s prvnim ditetem na materskou s jeste nenarozenym druhym, a tudiz ted nebudu moct cca toho pul roku pri pobirani PPM vydelavat. Narok na PPM mam, i kdyz minimalni, socialka mi doplaci na tu vysi 7500 Kc, tudiz to vyjde uplne stejne jako rodicak, jen pri tom PPM musim mit zastavene podnikani, je to tak? Na OSSZ uz sem se ptala, ale pani si vzala lhutu na rozmyslenou a ted bada, co mi ma jako poradit :).
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Rusalka
Diskutérka
Diskutérka

2027 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Blund » čtvrtek 04. září 2008, 10:11
poradí určitě Lesana ;)

mě jen napadá v nejhorším si před porodem odhlásit nemocenskou, pokud nebudeš v den porodu pojištěná, nebudeš mít nárok na PPM, ale zase z toho plynou další důsledky - nebudeš si moct zvolit délku RD, leda by manžel byl pojištěn, to by pak dalo obejít...
Blund
Žvatlalka
Žvatlalka

103 příspěvků
05. květen 2008
Příspěvekod Inge » čtvrtek 04. září 2008, 12:05
Podle mého mít pozastavenou živnost nemusíš. Kamarádka se ptala na finančáku (těm je to samo úplně fuk), na socialce a taky jí řekli, že to teda rozhodně nikdo nekontroluje.

Pokud chceš od začátku pobírat RP, musíš se vzdát PPM (podepsat prohlášení, že na ni nemáš nárok), což a) není pravda a b) brala bys pak automaticky RP ve snížené výměře.
Inge
Treperenda
Treperenda

1069 příspěvků
29. srpen 2007
Příspěvekod Mamamila » čtvrtek 04. září 2008, 12:07
myslim, že po sestinedeli to jde, a nebo ze by hned po porodu????ted nevim
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61246 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Dancul » čtvrtek 04. září 2008, 14:22
ja to tak mam, ale som od susedov :). vybavovala som si to asi po pol roku na miestnom urade. vyplatili mi rp aj spatne.
Dancul
Howgh
Howgh

8441 příspěvků
24. září 2006
Bratislava
Příspěvekod Mega » čtvrtek 04. září 2008, 17:26
Pokud máš OSVČ jako tvůj hlavní příjem a čerpáš z něho PPM, musíš ho skutečně přerušit, pokud je to vedlejší příjem, tak přerušovat nemusíš.
Pokud podnikání nepřerušíš, nesplníš podmínku pro vyplácení PPM a tudíž můžeš požádat o RP, myslím ode dne porodu, ale to nevím přesně.

Blanka
Mega
Treperenda
Treperenda

1285 příspěvků
21. září 2006