ADV TOP
ADV LEFT

Potvrzení o návštěvě mateřské školky dokdy odevzdat a kam ?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Pekad » pátek 05. září 2008, 08:34
Ahojky holky, prosím o radu, protože vy tady víte prostě úplně všechno :-)
Dcerka začala od 1.9. chodit denně na 4 hodiny do školičky v Mateřském centru, ale 3 roky jí budou až 1.10. takže je mi jasný, že za září přijdu o rodičák. Ale nevím kam a do jakého data musím odevzdat ten formulář Potvrzení o návštěvě mateřské školky.... Zkušenejší mamky poradíte ?
Ještě dotaz musí ten formulář být potvrzený od toho MC?

Děkuju předem

Petra
Zuzanka 1/10/2005
Matyášek 8/11/2008
Pekad
Pískle

45 příspěvků
17. říjen 2007
Praha-východ, Jirny
Příspěvekod Gandelion » pátek 05. září 2008, 08:36
Odevzdat do konce měsíce na sociálku, kam spadáte...
Potvrzený by to být mělo.

Ale nejsem si úplně jistá, pokud to není klasická školička, tak na to se to nevztahuje... nebo jo? :?
Gandelion
Howgh
Howgh

5231 příspěvků
31. říjen 2006
Švábovice :-D
Příspěvekod Mamamila » pátek 05. září 2008, 08:43
odevzdat na socinu na davky pokud tam chodi opravdu denne na 4hodi. a pokud jen na pet dni v mes. tak taky.
Odvezdava se to do 25. každeho mesice, ale je mozne ze to datum budete mit jine, to pise jak to lezi a bezi u nas
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61246 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Aniiik » pátek 05. září 2008, 08:45
Formulář musí školka nebo to centrum samozřejmě potvrdit, ale pozor... musí tam být datum posledního dne v měsíci, jinak to vracej. A donést na sociálku co nejdřív, nejlépe hned toho posledního odpo nebo prvního následujícího měsíce. jednou jsem přišla až 5. a rodičák mi ten měsíc prostě nepřišel.

Ale moc nerozumím tomu, proč bys měla přijít o rodičák, vždyť když nechodí celodenně, tak na něj nárok máš, tak to mám i já...... ale je pravda, že holka už je tříleťák, tak třeba je to u mladších jinak, nevím.
Aniiik
Krafařka
Krafařka

814 příspěvků
22. červen 2008
Brno
Příspěvekod Gábinka » pátek 05. září 2008, 08:47
Aniiik píše:Formulář musí školka nebo to centrum samozřejmě potvrdit, ale pozor... musí tam být datum posledního dne v měsíci, jinak to vracej. A donést na sociálku co nejdřív, nejlépe hned toho posledního odpo nebo prvního následujícího měsíce. jednou jsem přišla až 5. a rodičák mi ten měsíc prostě nepřišel.

Ale moc nerozumím tomu, proč bys měla přijít o rodičák, vždyť když nechodí celodenně, tak na něj nárok máš, tak to mám i já...... ale je pravda, že holka už je tříleťák, tak třeba je to u mladších jinak, nevím.

Pokud jí nejsou 3, tak může max na 5 dní v měsíci bez omezení hodin, ale ne na víc dní
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16435 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Aniiik » pátek 05. září 2008, 08:48
aha, tak to o něj opravdu přijde. díky za info :)
Aniiik
Krafařka
Krafařka

814 příspěvků
22. červen 2008
Brno
Příspěvekod Boumaska » pátek 05. září 2008, 08:52
Formulář musí být potvrzený zařízením, které dítě navštěvuje. Je možné ho vytisknout z netu.
Jestliže dítěti nejsou 3 roky, tak může chodit na 5 dní v měsíci (když je tam dýl a školce to nevadí a potvrdí ti, že tam bylo jenom 5x, tak o rodičák nepřijdeš - mluvím z vlastní zkušenosti).
To se vztahuje na všechny zařízení i soukromá, která si plně hradíte - to je paradox, co?
Boumaska
Kecka
Kecka

1685 příspěvků
05. říjen 2006
Praha-východ
Příspěvekod Gábinka » pátek 05. září 2008, 09:01
Jo a já takhle naklusala na úřad (jak někdo psal, buď poslední den v měsíci, nebo první následného měsíce, jinak mi řekli, že mi to daj v dalším výplatním termínu - u nás jsou dva v měsíci) a paní naštěstí v pohodě, ale na sociálce se to prej musí do 8 dnů od změny nahlásit - že dítě navštěvuje školku
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16435 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Aniiik » pátek 05. září 2008, 09:04
tak asi jak kde,,,,, mně stačí buď posledního nebo prvního přijít, a každopádně s datem potvrzení posledního v měsíci.....a rodičák dostávám v pohodě 5.
Aniiik
Krafařka
Krafařka

814 příspěvků
22. červen 2008
Brno
Příspěvekod Pekad » pátek 05. září 2008, 09:06
holky moc vám děkuju za rady :D

No jo je to trochu paradox, když za ty 4 hodiny denně platím měsíčně 2500 Kč, rodičák by se hodil, ale zákony jsou holt zákony a malý se tam tak líbí :D Ještě k tomu mám poslední šanci si oddechnout, protože v začátkem listopadu, očekáváme druhého

Formulář jsem na netu našla jen jsem nepochopila kam, že ho to zařízení má potvrdit :oops: Jsem holt na formuláře natvrdlá :oops:

ještě jednou moc díky
Pekad
Pískle

45 příspěvků
17. říjen 2007
Praha-východ, Jirny
Příspěvekod Gábinka » pátek 05. září 2008, 09:32
Tak to zařízení už bude vědět:) (mělo by)

U nás to dokonce je tak, že maminky do školky nosí prázdné formuláře a ony to učitelky koncem měsíce vypíšou, říďa potvrdí a pak daj maminkám. Vyplňujou tam i jména a data. Všechno samy
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16435 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Skotik » pátek 05. září 2008, 10:07
Pekad - ta školička je státní?¨Měla jsem pocit, že pokud si platíš soukromou školku, tak se na to sebrání rodičáku nevztahuje....?
Klára
Skotik
Diskutérka
Diskutérka

2152 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Pekad » pátek 05. září 2008, 10:13
nene je to školička při mateřském centru, dřív to tak bylo, ale po loňské novele je to už jedno jestli státní nebo souromá, prostě je to zařízení pro předškoláky :-?
Pekad
Pískle

45 příspěvků
17. říjen 2007
Praha-východ, Jirny
Příspěvekod Yasmin » pátek 05. září 2008, 13:27
Petro,
nemusíš mít žádné potvrzení ze školky ! Já jsem stejný případ jako ty.Syn teď 1.9.nastoupil do školky na celý den (ale i kdyby jen na 4hodiny,tak je to stejné) 3 roky mu budou až 31.10. Volala jsem na naší sociálku a tam mi řekli, že stačí napsat "dopis" že od 1.9. žádáš o zrušení rodičáku z důvodu,že dcera nastoupila do školky.Tak jsem to jednou větou napsala a odeslala.
Dnes mi přišel dopis ze socky,že to berou na vědomí a ukončují mi rodičák.Teď ještě dostanu koruny za srpen,ale pak už nic :(

pa Yasmin
Yasmin
Klábosilka
Klábosilka

322 příspěvků
21. září 2006
Praha-východ
Příspěvekod Aniiik » sobota 06. září 2008, 08:24
Yasmin - ale ona právě nechce přijít o rodičák, dyk proto dává dítko na 4 hodiny do školky,,,, tak to chápu já. Tudíž potvrzení ze školky je nutnost. Pokud to chápu špatně a opravdu rodičák končí, tak je diskuse o ničem, protože logicky, když od socky nechci žádné peníze, tak jí ani nemusím nosit žádné potvrzení. A.
Aniiik
Krafařka
Krafařka

814 příspěvků
22. červen 2008
Brno