ADV TOP
ADV LEFT

Vyrovnávací příspěvek v těhotenství

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Gedžitka » pondělí 27. říjen 2008, 23:16
Ahoj holky, doufám, že se tady tohle téma ještě neprobíralo, jestli jo, tak se předem omluvám, ale nenašla jsem... Diskuze, kterou založila Mroe, mě dovedla k tomu, že jsem se ptala kamarádky, která má roční cácorku, jak je to u nás. Pracujeme u společnosti, kde svojí práci v těhotenství vykonávat nemůžeme. Zaměstnavatel by samozřejmě nejradši, kdybychom šly na nemocenskou, ale jednak nikoho asi nebaví být tak dlouho doma a "marodit" a za druhak doktoři nejsou extra nadšení z toho, že by měli vypsat nemocenskou někomu, kdo je zdravý jako řípa (a já se jim nedivím)... Takže nás přeřadí na jinou práci a máme nárok na vyrovnávací příspěvek.

A teď k otázce - jak se příspěvek počítá? Zkoumala jsem odkaz, co dala Zdeníček do té diskuze, hledala jsem i jinde a moc chytrá z toho nejsem :-? My máme fixní a variabilní složku mzdy (zhruba stejné částky) + příplatky za vedení (v případě kamarádky). Kamarádce po převedení na jinou práci vypláceli zhruba tu fixní částku + 1000 Kč, na pásce uvedené jako variabilní složka... Na mzdovce jí tenkrát odbyli, že je to vypočítané správně, ale teď nám to vrtá v hlavě. Poradíte mi - počítá se to z reálné výše vyměřovacího základu nebo z nějakého redukovaného vyměřovacího základu jako třeba nemocenská? A jestli z redukovaného, jak je to potom s mateřskou? Bude tím pádem taky nižší? (od nového roku to bude asi celkem rozdíl :roll: )

Díky za vaše odpovědi, Gedžitka
Uživatelský avatar
Gedžitka
ZRNKA tým
ZRNKA tým
 
4521 příspěvků
16. červen 2008
Praha
Příspěvekod Cecetka » úterý 28. říjen 2008, 17:44
Nejsem mzdová účetní a nevím, co přesně myslíš tou variabilní částkou. Ale řeknu Ti případ mojí kolegyně. V těhotenství nesměla vykonávat noční směny. Přeřadili ji tedy na pracovní místo s pevnou pracovní dobou, tudíž bez sobot, nedělí, svátků a nočních. Tím přišla o příplatky, které byly pochopitelně každý měsíc jiné. A protože příplatky za práci o víkendech, svátcích a v noci nejsou pevnou složkou platu, neměla na jejich dorovnání nárok. Dostávala tedy jen svůj pevný příjem.
Obrázek
Uživatelský avatar
Cecetka
Klábosilka
Klábosilka
 
429 příspěvků
22. září 2006
Severní Morava
Příspěvekod Mroe » úterý 28. říjen 2008, 19:45
Hm, to bude muj pripad, je to super, uzasne to pak zahyba s vysi materske, zvlast pokud tyto pohyblive slozky platu tvori polovinu vyplaty, jako u me v nasem zdravotnictvi. Kde mam hledat motivaci k praci, kdyz moje nemocenska by byla vetsi nez muj plat? O rozdilu v nasledne materske nemluve.
Uživatelský avatar
Mroe
Krafařka
Krafařka
 
618 příspěvků
21. listopad 2006
Příspěvekod Gedžitka » úterý 28. říjen 2008, 22:59
No právě, my máme samozřejmě taky příplatky za noční a víkendy, což v případě převedení na jinou práci padá... Sice nám pořád ještě vychází, že na nemocenské budeme brát míň (sice ne o moc), ale příští rok bude možnost mít vyšší mateřskou - a nám by se to tím hodně krátilo :( Fakt motivace na prd!

Spíš by mě zajímalo, jestli se to počítá z nějakého redukovaného denního vyměřovacího základu, ale dívala jsem se i na příklady na Aperiu a moc chytrá z toho nejsem - pořád tam citují zákon, ale reálné výpočty tam neuvádějí. Takže zase nevím... Našly jsme totiž, že se to vyplácí i 3 roky zpětně, takže pokud to na mzdovce spočítali špatně, měla by kamarádka ještě šanci na vyplacení rozdílu.

A ta variabilní složka - pracujeme jako stewardky a je to za odlítané hodiny...
Uživatelský avatar
Gedžitka
ZRNKA tým
ZRNKA tým
 
4521 příspěvků
16. červen 2008
Praha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy