ADV TOP
ADV LEFT

Zrušení rodičáku a přihlášení na pracák, lze to?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ibu » úterý 11. listopad 2008, 14:19
Holky potřebuji poradit, chtěla bych zrušit mateřskou a přihlásit se na pracák. Mateřskou mám do 4 let a jelikož potřebuji dávat holku do školky, zajmá mě zda můžu být hlášená na pracáku, nebo zda mě na pracák kvůli mateřské nevezmou. Nebo si mám platit zdravotní pojištění a po uplynutí mateřské se nahlásit na pracák? Díky za informace
Ibu
Klevetnice
Klevetnice

3996 příspěvků
21. září 2006
Písek
Příspěvekod Inge » úterý 11. listopad 2008, 14:26
Já tomu dotazu moc nerozumím. Pokud si chceš hledat práci, tak se na pracák přihlaš. Dokud malá do školky nenastoupí, RP můžeš pobírat dál. Pokud ale pracovat zatím nechceš, to chceš veškeré nabídky z pracáku odmítat s tím, že zatím nemáš školku? To tě asi brzo z evidence vyřadí.
Inge
Treperenda
Treperenda

1069 příspěvků
29. srpen 2007
Příspěvekod Kimmy » úterý 11. listopad 2008, 14:34
Potrebujes davat dite do skolky na dele nez ctyri hodiny denne? Nerozumim, proc chces rusit RP - dostavala bys z pracaku vice penez, nez tech 3800 Kc? To prece muzes po ukonceni RP....

Pokud tomu dobre rozumim, tak stat za tebe bude platit zdravotni pojisteni do sedmi let veku ditete, u dvou do patnacti... (opravte me, jestli jsem to popletla).

Asi by to chtelo trosku vic osvetlit.

Kimmy
Kimmy
Howgh
Howgh

6836 příspěvků
20. září 2006
Praha
Příspěvekod Ibu » úterý 11. listopad 2008, 14:38
Mám dočasně práci, kterou mám dá se říct na černo a nelze ji dělat s malou doma, Pokud by se mi naskytlo něco lepšího, nabídku bych přijala. Proto se ptám, zda se můžu nahlásit na pracák nebo si mám zatím platit zdravotní pojištění a být nezaměstnaná, nebo jak to řešit.
Ibu
Klevetnice
Klevetnice

3996 příspěvků
21. září 2006
Písek
Příspěvekod Inge » úterý 11. listopad 2008, 14:54
Pořád to nechápu. To chceš malou dát do školky už teď nebo až od září 2009?
Inge
Treperenda
Treperenda

1069 příspěvků
29. srpen 2007
Příspěvekod Ibu » úterý 11. listopad 2008, 14:55
Navíc dítě můžu dávat na 4 hodiny denně do školky až od tří let? Nebo je to jinak?
Ibu
Klevetnice
Klevetnice

3996 příspěvků
21. září 2006
Písek
Příspěvekod Petulda » úterý 11. listopad 2008, 14:58
Ibu píše:Navíc dítě můžu dávat na 4 hodiny denně do školky až od tří let? Nebo je to jinak?

Ano, do 3 let může chodit pouze na 5 dní v měsíci.
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Ibu » úterý 11. listopad 2008, 15:04
Ne ne malá nastoupí do školky už teď, mně jde o to, zda musím za sebe odvádět zdravotní pojištění nebo si ho musím platit, nutně být přihlášená na pracáku nemusím, o podporu mi nejde. Myslela jsem, že pokud zruším mateřskou, tak musím platit zdravotku, proto mě napadla možnost přihlásit se na pracák aby za mně stát odváděl zdravotní pojištění. Vůbec se v tom nevyznám, tak chci vědět co můžu požadovat.
Ibu
Klevetnice
Klevetnice

3996 příspěvků
21. září 2006
Písek
Příspěvekod Klaruse » úterý 11. listopad 2008, 15:09
Ahoj, pokud jí dáš do školky na celý den skončí ti RP a ty si musíš platit ZP - nebo jít na pracák a oni ho budou platit za tebe. Je to něco přes tisícovku za měsíc.
Klaruse
Treperenda
Treperenda

1013 příspěvků
03. listopad 2007
Praha - Háje
Příspěvekod Kimmy » úterý 11. listopad 2008, 15:11
aha - omlouvam se, nevsimla jsem si metriku a nejak usoudila, ze uz ma mala vic nez tri roky (jsem asi uz tak nastavena, ze maloktera matka v CR chce pracovat nebo davat dite do skolky driv nez ve trech letech - moje chyba)

A v ceskych skolkach uz berou deti od svou a pul let? Nemusi zatim do jesli? Misto maji?

Uprimne receno mi neni moc jasne, jak tohle vysvetlit uredne - pokud oficialne praci nemas, proc rusit RP... jedine asi, ze je to malo penez a hledas vyssi prijem - ale stejne pak nevim, jak by to bylo, az ti docasna prace skonci a pokud bys novou nenasla ... to bys pak chtela zpatky na RP?

Mozna by slo prihlasit malou do skolky/jesli a pockat, az oni nahlasi zmenu na socialku a RP Ti zrusi automaticky - ??? a pak se prihlasit na pracak... no je to dost komplikovane

Kimmy
Kimmy
Howgh
Howgh

6836 příspěvků
20. září 2006
Praha
Příspěvekod Inge » úterý 11. listopad 2008, 15:12
Aha, tak už to taky chápu :D. Mě nejdřív vůbec nenapadlo, že by někde vzali takhle malé dítě do školky a myslela jsem, že se chceš na pracák hlásit proto, aby ti ji za rok vzali.

Jinak je to tak, jak psala Klaruse.
Inge
Treperenda
Treperenda

1069 příspěvků
29. srpen 2007
Příspěvekod Kimmy » úterý 11. listopad 2008, 15:14
Ibu píše:Ne ne malá nastoupí do školky už teď, mně jde o to, zda musím za sebe odvádět zdravotní pojištění nebo si ho musím platit, nutně být přihlášená na pracáku nemusím, o podporu mi nejde. Myslela jsem, že pokud zruším mateřskou, tak musím platit zdravotku, proto mě napadla možnost přihlásit se na pracák aby za mně stát odváděl zdravotní pojištění. Vůbec se v tom nevyznám, tak chci vědět co můžu požadovat.

no to teda nevim - ty budes pracovat nacerno - tedy predpokladam, ze z prijmu nechces platit dane, ale malou posles do skolky a jeste bys rada, aby za tebe stat platil zdravotni pojisteni...

to se mne osobne teda dost prici...
Kimmy
Howgh
Howgh

6836 příspěvků
20. září 2006
Praha
Příspěvekod Ibu » úterý 11. listopad 2008, 15:39
Kimmy já tušila, že mě někdo odsoudí :(, ale bylo by to na dlouhé vysvětlování, mám na věc jiný názor, takže to tu nechci řešit, pouze jsem se ptala co můžu požadovat a co ne, takže děkuji za odpověď. Ještě něco, pokud by se mi vyplatilo si pořídit ŽL, platit sociálku, zdravotku a daně, neváhala bych ..
Ibu
Klevetnice
Klevetnice

3996 příspěvků
21. září 2006
Písek
Příspěvekod Kimmy » úterý 11. listopad 2008, 15:53
Ibu - neodsuzuju tebe jako cloveka, ale tohle chovani se mi nelibi...

vadi mi vseobecne jednani, kde clovek dostava platby ze systemu, ale nechce je tam odvadet a jeste ceka, ze bude dostavat jine vyhody. Opravdu to neumim vyjadrit jinak.

Ale - jak se bezpochyby nekdo ozve - diskusi na tohle tema uz tady bylo hodne, je to porad dokola. Ja vyjadruju nelibost, ale nikoli za ucelem nejake vasnive diskuse, nybrz proto, ze nekdo by tohle proste rict mel, protoze o neustale zavirani oci a obchazeni pravidel je tak hrozne bezne, ze uz to lide nevidi jako nejakou spatnost. Jen mam proste potrebu verejne rict, ze tohle proste v poradku neni. To je vsechno.

Je mi lito, jestli to pusobi jako utok nebo odsuzovani.

Kimmy
Kimmy
Howgh
Howgh

6836 příspěvků
20. září 2006
Praha
Příspěvekod Komka » úterý 11. listopad 2008, 15:56
Ahoj,
já bych jen dala pozor na to přihlásit malou do školky a neohlásit to sociálce. Tady si to musí hlídat maminka sama, školka žádnou změnu nehlásí a sociálka rodičák pořád vyplácí dál. Pokud pak přijde na to, že na něj nebyl nárok, musí se vše vracet, takže na to bacha.
Jinak s tím ostatním bohužel neporadím.
Komka
Komka
Žvatlalka
Žvatlalka

158 příspěvků
16. říjen 2006
Zlín