ADV TOP
ADV LEFT

?? dovolená zároveň s RP??

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Xsamotar » středa 12. listopad 2008, 13:24
ehm.. jsem z toho nějaká zmatená... když si zažádám o čerpání dovolené, tak to budu mít zaplacený navíc k RP, nebo mi příspěvek nějak pokrátí??

A jak to je když jsem před nástupem na MD byla na neschopence asi 5 měsíců? To mi taky nějak pokrátí dovolenou? Nebo zůstane nezměněná?
ObrázekObrázek
7 let 22kg 122cm _________________________ 4,5 roku 17kg, 109cm
Obrázek
18 měsíců 11kg, 85cm
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Petraj » středa 12. listopad 2008, 13:29
Ahoj,
dovolená se nějak krátí, ale jak, to ti nepovím, :D ale můžeš ji čerpat současně s RP. :hura:
Petraj
Diskutérka
Diskutérka

2275 příspěvků
21. září 2006
Česká Lípa
Příspěvekod Wox » středa 12. listopad 2008, 13:30
Rodičovský příspěvek a dovolenou od zaměstnavatele lze čerpat současně. Sociálka nic nekrátí. Zrovna to teď také tak mám. Jinak pracovní neschopnost (pokud nebyla způsobená pracovním úrazem nebo nemocí z povolání) se pro účely výpočtu nároku na dovolenou napovažuje za výkon práce, takže se dovolená krátí. Výpočet najdeš v § 223 zákoníku práce - za prvních 100 zameškaných pracovních dnů se krátí dovolená o 1/12 a za dalších každých 21 dnů nad těch 100 dnů o další 1/12 z celkové výměry dovolené za kalendářní rok - pokud máš teda nárok na dovolenou za celý kalendářní rok (pracovní poměr trval nepřetržitě celý kalendářní rok), nebo na poměrnou část - tzn. pokud pracovní poměr netrval nepřetržitě celý kalendářní rok, ale trval alespoň 60 kalendářních dnů.
Naposledy upravil Wox dne 12. listopad 2008, 13:39, celkově upraveno 1
Wox
Žvatlalka
Žvatlalka

272 příspěvků
11. leden 2008
Praha 4
Příspěvekod Mrrmrr » středa 12. listopad 2008, 13:32
Ahoj, myslim ze zde je tentyz problem... http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... ic&t=13620
Mrrmrr
Diskutérka
Diskutérka

2163 příspěvků
19. září 2007
všude dobře ;)