ADV TOP
ADV LEFT

nemocenská nebo rodičák

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Anaj01 » středa 12. listopad 2008, 13:53
Prosím Vás maminy poraďte.V srpnu budou mému dítěti 3 roky tudíž mi končí mateřská a na jaře bychom chtěli zkusit počít dalšího potomka. Chci se Vás zeptat jak na tom budu finančně? Je dobré hned nastoupit na neschopenku a kolik je teď nemocenská? Nebo jít na nemocenskou až v srpnu a do té doby pobírat rodičák?Díky Vám za odpovědi a pěkné dny Anaj
Anaj01
Klábosilka
Klábosilka

311 příspěvků
28. červen 2007
Příspěvekod Petulda » středa 12. listopad 2008, 13:59
No, podle mě teda, jestli máš v práci zažádáno o rodičkovskou dovolenou do 3 let věku dítěte, tak na nemocenskou můžeš nastoupit nejdřív až po jejím skončení, takže až v těch 3 letech. A výše nemocenské závisí na výši platu.
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Bublina » středa 12. listopad 2008, 14:00
Jsem zvědavá, co na to Kimmy 8-) .

Zbytek souhlas s Petuldou. B.
Bublina
Diskutérka
Diskutérka

2518 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Mega » středa 12. listopad 2008, 14:23
Není podobných dotazů poslední dobou nějak moc? :D
Mega
Treperenda
Treperenda

1285 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Binky » středa 12. listopad 2008, 14:33
Ahoj

A co jít do práce?

Binky
Obrázek
Binky
Kecka
Kecka

1743 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Kimmy » středa 12. listopad 2008, 14:41
Kimmy na to asi tohle:

Nemocenska neni davka pro matky, kterym se nechce do prace, nybrz davka pro lidi, kteri jsou prace neschopni. Pokud Anaj zatim ani neni tehotna, tak nemuze vedet, jestli vubec nejake komplikace s tehotenstvim budou, ktere by ji zabranily ve vykonu prace. Tehotenstvi jako takove neni nemoc.

Myslim, ze Anaj by se mela dohodnout se zamestnavatelem na neplacenem volnu a pokud nebude souhlasit, normalne nastoupit do prace za predpokladu, ze tehotenstvi bude probihat bez komplikaci.

Kimmy
Kimmy
Howgh
Howgh

6836 příspěvků
20. září 2006
Praha
Příspěvekod Werinka » středa 12. listopad 2008, 14:47
Pokud nebudeš mít komplikace, tak bych šla do práce. Já jsem teď řešila měsíc před nástupem na další MD a pokud mi to zdravotní stav dovolí, tak půjdu alespoň na čas mezi lidi :)
Werinka
Howgh
Howgh

13685 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Radulka » středa 12. listopad 2008, 14:53
rozhodne se ti vyplati byt na rodicaku, jelikoz tam nemas urcene vychazky, ktere musis dodrzovat. ;)
Radulka
Krafařka
Krafařka

765 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ibu » středa 12. listopad 2008, 15:07
A co se o početí zkusit pokusit již teď, pak to nebudeš muset řešit ;)

Jinak co se týče nemocenské a těhu, já bych jí ze svými problémy dostala od prvního dne početí :D :D
Ibu
Klevetnice
Klevetnice

3996 příspěvků
21. září 2006
Písek
Příspěvekod Kimmy » středa 12. listopad 2008, 15:17
Ibu píše:A co se o početí zkusit pokusit již teď, pak to nebudeš muset řešit ;)

Jinak co se týče nemocenské a těhu, já bych jí ze svými problémy dostala od prvního dne početí :D :D

v CR me to neprekvapuje - v zahranici by si te lekar nejprve prohledl...
Kimmy
Howgh
Howgh

6836 příspěvků
20. září 2006
Praha
Příspěvekod Ibu » středa 12. listopad 2008, 15:30
Kimmy já tekné nenapsala, že by mi lékař napsala nemocenkou jen tak pro srandu. Chtěla jsem tim říct, že nevíš zda neměla Anaj v těhu nějaké problémy kvůli kterým by šla na nemocenskou hned po otěhotnění.

Já například druhé těhu měla hned ryzikové, takže pokud bych bývala chodila do práce, dr. by mi doporučil nemocenskou.
Ibu
Klevetnice
Klevetnice

3996 příspěvků
21. září 2006
Písek
Příspěvekod Kimmy » středa 12. listopad 2008, 15:41
Ibu píše:Kimmy já tekné nenapsala, že by mi lékař napsala nemocenkou jen tak pro srandu. Chtěla jsem tim říct, že nevíš zda neměla Anaj v těhu nějaké problémy kvůli kterým by šla na nemocenskou hned po otěhotnění.

Já například druhé těhu měla hned ryzikové, takže pokud bych bývala chodila do práce, dr. by mi doporučil nemocenskou.

no ja nevim, jak nekdo, kdo ani neni tehotny, muze automaticky predpokladat, ze ho lekar uzna prace neschopnym. Kazde tehotenstvi je jine a v CR to asi funguje jinak, ale u nas - a verim, ze jinde ve svete taky - neexistuje, ze by s nemocenskou mohl nekdo dopredu napevno pocitat - pokud to neni podvod.

Ja lekar nejsem, ale myslim, ze je docela dobre mozne, ze druhe tehotenstvi bude bezproblemove i v pripade, ze prvni tehotenstvi problemove bylo... V kazdem pripade by to melo byt rozhodnuti lekare a ne primo planovani nekoho, kdo jeste ani neni tehotny...
Kimmy
Howgh
Howgh

6836 příspěvků
20. září 2006
Praha
Příspěvekod Zdenicek » středa 12. listopad 2008, 15:57
kimmy, muzu ti zodpovedne jako lekar rict, ze jsou stavy, kdy je nemocenska automaticky od prokazani tehu, ale tohle na ten pripad rozhodne nevypada...
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ibu » středa 12. listopad 2008, 16:02
Kimmy já nejsem lékař, ale zrovna těhu případ, kdy bylo jasné, že i druhé těhu bude stejně ryzikové jako první. Takže momentálně se mýlíš.

Jinak se Anaj omlouvám, že jí lezu do diskuse :oops:
Ibu
Klevetnice
Klevetnice

3996 příspěvků
21. září 2006
Písek
Příspěvekod Kimmy » středa 12. listopad 2008, 16:11
Ibu píše:Kimmy já nejsem lékař, ale zrovna těhu případ, kdy bylo jasné, že i druhé těhu bude stejně ryzikové jako první. Takže momentálně se mýlíš.

Jinak se Anaj omlouvám, že jí lezu do diskuse :oops:

ja jsem prece psala, ze v CR je to asi bezne, ale ze v zahranici s nemocenskou nikdo dopredu pocitat nemuze...

ja myslim, ze v CR je asi definice rizikoveho tehotenstvi jina.... docela by me zajimaly statistiky - pokud existuji - kolik matek je na nemocenske cele tehotenstvi v CR a kolik jinde ve svete - neco mi rika, ze to ceske cislo by dost vycnivalo...

Pak jsou samozrejme pripady lidi, kteri pracuji s nebezpecnymi latkami a podobne - ale myslim, ze i takovi muzou byt prerazeni na jinou praci...

Samozrejme, ze je to pripad od pripadu - ale jak pise Zdenicek - tenhle pripad mne osobne prijde spis jako vyhybani se praci - uz proto, ze tazatelku predevsim zajima, co se ji vic vyplati...
Kimmy
Howgh
Howgh

6836 příspěvků
20. září 2006
Praha