ADV TOP
ADV LEFT

nemocenská nebo rodičák

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Zdenicek » čtvrtek 13. listopad 2008, 13:29
Jastan píše:...Na druhou stranu zaměstnavatel, i kdyby zvažoval mě za rok vyhodit, taky mě na to většinou neupozorní, abych si mohla v klidu najít místo podle mého přání, takže asi neříkat není nefér jednání...

jastan, presne tak.... manzel ted nastupoval na novy misto a jeden ze sefu pocital s tim, ze po zkusebce uz ho nebudou chtit - to znamena vyhazov ze dne na den a nerek mu nic.... /nastesti par dni par dni pred koncem zkusebky tenhle odesel a druhej sef si ho nechal/.. navic, jak jsi psala, nemusis otehotnet napoprve...
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Kimmy » čtvrtek 13. listopad 2008, 13:34
Petulda píše:No já myslím, že tu hodněkrát zaznělo, že většina PN v těhotenství není nezbytně nutná atd.

No občas to někdo takhle napíše, ale jak vidí tebe, hned uteče :D , takže aby byl průzkum průkazný, musel by být bez Kimmy :D (vidíš ty smajly, to je vtip, jo ;) )

No ja myslim, ze tam ta vetsina hodnekrat nezaznela, ze je to neco, co ty ctes mezi radky, ale prilis me nebavi se neustale obhajovat, jak to myslim, tobe jsem to uz vysvetlovala a myslim, ze ne jednou, a ostatni to tak nejak chapou sami od sebe... V pripade teto konkretni diskuse jsem si slovicko "nikdy" vyjasnila se Zdenickem jeste driv, nez ses zapojila...

Ja bych rekla, ze existuje pomerne velka skupina pripadu, kde PN neni nutna, ale kolik presne procent jich je si netroufam odhadnout - ale troufam si odhadnout, ze to zas neni tak mala prehrsel...

Je prokazano, ze lidi se v pruzkumech delaji lepsi, nez jsou, takze v pruzkumu o tom, jestli nekdo podvadi, bych zas tak moc pravdivych odpovedi necekala, at uz tam je Kimmy nebo neni. Ale je dobre, ze lidi, kteri podvadeji, utikaji - az prestanou hledat rady, jak lepe podvadet, pripadne stezovat si na system, ze ktereho velmi radi cerpaji, tak nebudu mit kam psat...
Kimmy
Howgh
Howgh

6836 příspěvků
20. září 2006
Praha
Příspěvekod Zdenicek » čtvrtek 13. listopad 2008, 13:51
myslim, ze vetsinu jsem tam psala ja... a myslim to vazne... at uz je ta vetsina zavinena zamestnavatelem nebo tou tehuli... myslim tim pripady, kdy by mohla tehule svoji praci delat dal, pripadne byt prelozena na jinou praci nebo jenom nedelat nocni, coz by zkomplikovalo organizaci zamestnavateli ale mozny by to bylo...

napr. 3 moje kamaradky, ktery jsou dr., otehotnely postupne - svoji praci by delat mohly, ale nemohly slouzit nocni a protoze spital setri a nocni nezaplati poradne, tak tam slouzi jen 3 dr. misto obvyklych nejmin 5-6/myslim celkove, stridaji se kazdou noc jeden... 3 jsou zamestnanci nemocnice, zbytek by meli byt externisti, ktery ale to za malo penez delat samozrejme nebudou/, tim padem, kdyz jedna z nich vypadla, tak to bylo absolutne nemozny zvladnout.. takze je donutili jit na riziko, aby za ne mohli prijmout jinyho dr., kterej by jim slouzil i ty nocni
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Petulda » čtvrtek 13. listopad 2008, 14:30
Kimmy píše:No ja myslim, ze tam ta vetsina hodnekrat nezaznela, ze je to neco, co ty ctes mezi radky, ale prilis me nebavi se neustale obhajovat, jak to myslim, tobe jsem to uz vysvetlovala a myslim, ze ne jednou, a ostatni to tak nejak chapou sami od sebe... V pripade teto konkretni diskuse jsem si slovicko "nikdy" vyjasnila se Zdenickem jeste driv, nez ses zapojila...

No vidíš a já mám zase vždycky po tvých příspěvcích pocit, že se musím obhajovat já, coby česká matka, před tebou. Jako já taky chápu, co tím chceš asi říct, ale prostě mě tý výpady občas nadzvednou. A do diskuse jsem se zapojila ještě před tebou ;) .

A s tím průzkumem to byl vtip, sem to už psala, ne?
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Kimmy » čtvrtek 13. listopad 2008, 17:14
Petulda píše:No vidíš a já mám zase vždycky po tvých příspěvcích pocit, že se musím obhajovat já, coby česká matka, před tebou. Jako já taky chápu, co tím chceš asi říct, ale prostě mě tý výpady občas nadzvednou.

Rozdil mezi nami je v tom, ze ty se z nejakeho duvody radis to te skupiny matek, kterou kritizuju (protoze uz jsem ti urcite v jinych diskusich vysvetlila, jak to myslim) - ale ja tebe nejmenuju, nevkladam ti do ust veci, ktere jsi nerekla a nekrituzuju tebe osobne - kdezto ty tohle soustavne delas mne... - jako s tou jizlivosti - to byl uplne nevinny komentar - v CR to tak proste chodi, neprekvapuje mne, ze tam lide obchazeji system - neprekvapuje mne cela rada dalsich veci a nevim, proc by to nekomu melo pripadat jako jizlivost, ale tobe to tak pripada...

Petulda píše:A do diskuse jsem se zapojila ještě před tebou ;) .

mela jsem na tu debatu o mem komentari se slovem "nikdo", nikoli puvodni diskusi - jeste nez jsi zacala o te jizlivosti, jsem Zdenickovi psala "ale nechci tady prilis slovickarit - podle mne jsou takove zdravotne komplikovane pripady, kdy opravdu neni jina cesta, mimo CR dost vyjimecne - mas ale pravdu, ze nikdy nemuzu rict nikdy... " - takze jsem pripustila, ze to nikdy tam nebylo primerene... ale ty jsi presto okolo toho dal delala rozruch...
Kimmy
Howgh
Howgh

6836 příspěvků
20. září 2006
Praha
Příspěvekod Petulda » čtvrtek 13. listopad 2008, 18:23
Kimmy píše:Rozdil mezi nami je v tom, ze ty se z nejakeho duvody radis to te skupiny matek, kterou kritizuju (protoze uz jsem ti urcite v jinych diskusich vysvetlila, jak to myslim) - ale ja tebe nejmenuju, nevkladam ti do ust veci, ktere jsi nerekla a nekrituzuju tebe osobne - kdezto ty tohle soustavne delas mne...

Ale kritizuješ jiné osobně a když mi přijde, že nespravedlivě, tak se prostě ozvu. A do té skupiny se řadím zřejmě proto, že ty často píšeš o "českých matkách" mezi které patřím.

Kimmy píše:jako s tou jizlivosti - to byl uplne nevinny komentar - v CR to tak proste chodi, neprekvapuje mne, ze tam lide obchazeji system - neprekvapuje mne cela rada dalsich veci a nevim, proc by to nekomu melo pripadat jako jizlivost, ale tobe to tak pripada...

Ten komentář vyzněl prostě nadřazeně a opovržlivě. Nevím, z víc tvých komentářů mi už přišlo, že ti ČR přijde jako něco míń, něco horšího než "zahraničí", o kterém pořád píšeš.

Kimmy píše:mela jsem na tu debatu o mem komentari se slovem "nikdo", nikoli puvodni diskusi - jeste nez jsi zacala o te jizlivosti, jsem Zdenickovi psala "ale nechci tady prilis slovickarit - podle mne jsou takove zdravotne komplikovane pripady, kdy opravdu neni jina cesta, mimo CR dost vyjimecne - mas ale pravdu, ze nikdy nemuzu rict nikdy... " - takze jsem pripustila, ze to nikdy tam nebylo primerene... ale ty jsi presto okolo toho dal delala rozruch...

Ten tvůj vysvětlující komentář je až za mým příspěvkem, se na to podívej.

Ty máš nějakou statistiku zdravotních komplikací ohrožujících v těhotenství v ČR a v ostatních zemích? Nebo kde jsi na to přišla proboha?

A ty můžeš dělat rozruch, když se ti něco nelíbí a ostatní ne?
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Kimmy » pátek 14. listopad 2008, 02:18
Missorka píše:Petuldo, Kimmy, vzdejte to - prostě je to osobní, no ;-)

souhlasim apisu Petulde SZ
Kimmy
Howgh
Howgh

6836 příspěvků
20. září 2006
Praha
Příspěvekod Stania » pátek 14. listopad 2008, 04:15
Kdyz tu zminujete ty nocni tak se ptam jen tak ze zvedavosti - v Cechach je nejaky zakon na to, ze tehotne nesmi delat nocni?

Obe tehotenstvi jsem delala nocni ve zdravotnictvi az do posledniho tydne a kdybych vyrukovala s tim, ze jsem tehotna a kvuli tomu nemuzu, tak by se mnou zamestnavatel pekne vypochodoval. :)

Kimmy - mas muj obdiv za to, ze jsi ochotna znova a znova diskutovat a hlavne za umeni argumentovat. Fakt klobouk dolu.
Stania
Klábosilka
Klábosilka

495 příspěvků
15. srpen 2007
Toronto, Kanada
Příspěvekod Petulda » pátek 14. listopad 2008, 07:51
Stanio - není přímo zákon, že nesmí dělat noční. Ale v zákoníku práce je myslím něco jako že jí nikdo nemůže nutit dělat noční v těhotenství, že jí zaměstnavatel musí přeřadit na jinou práci, když o to požádá.
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Zdenicek » pátek 14. listopad 2008, 08:02
tohle je vycuc jednoho clanku, ne primo zakona...
Řada činností je jim zakázána – jde především o práci v rizikovém prostředí, na pracovištích s elektromagnetickým zářením, nadměrným hlukem, ve vysokých či nízkých teplotách, v místech, kde se pracuje s chemikáliemi, karcinogeny, hormony nebo cytostatiky. Další okruh zakázaných prací je spojen s fyzickou zátěží kladenou na zaměstnankyni. Jde například o zvedání těžkých břemen, pracovní polohy a úkony spojené s tlakem na břicho, rychlé a stresující pracovní tempo atd. Zákaz všech těchto prací musí trvat po celou dobu těhotenství.
Na co máte právo, když jste těhotná?: Odmítnout služební cestu, odmítnout přeložení do jiného města, odmítnout práci přesčas
, požádat o zkrácení pracovní doby, případně její posunutí (zaměstnavatel může vaši žádost odmítnout jen z vážných provozních důvodů).
Pokud požádáte o zrušení nočních směn, je zaměstnavatel povinen vám vyhovět.
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Petulda » pátek 14. listopad 2008, 08:19
Stanio - tady je část zákoníku práce, kde se o tom píše
http://business.center.cz/business/prav ... t10h4.aspx
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Stania » pátek 14. listopad 2008, 21:03
Aha. Takze to zalezi na tom, jestli si o to zamestnanec pozada a ne ze automaticky tehotna = nesmim delat nocni. Diky za objasneni.
Stania
Klábosilka
Klábosilka

495 příspěvků
15. srpen 2007
Toronto, Kanada