ADV TOP
ADV LEFT

nemocenská nebo rodičák

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kimmy » čtvrtek 13. listopad 2008, 11:09
Jastan píše:Ještě větší povinnosti pro zaměstnavatele (už tak jsou obrovské - a nejenom odvody) povedou:

1. k ještě většímu využívání doby určité. Jenom pro ilustraci - já byla přijata jako zástup za mateřskou. Pak jsem se osvědčila a šla jsem na jiné místo a na moje místo přišla holka, opět jako zástup za mateřskou. Ta se taky osvědčila a šla jinam a na její místo přijali kluka - na dobu neurčitou. Paradoxně to bylo 3/4 roku předtím, než se chtěla ta holka z mateřské vrátit. Tak ji pak po nástupu vyhodili...

2. k tomu, že pokud nebudete v klimakteriu, tak budete o to hůř shánět zaměstnání. Mně osobně se teda stalo pouze jednou, že mně přímo řekli, že jsem byla nejlepší, ale vezmou paní po 40 s dvěma odrostlýma dětma - z praktických důvodů. Mé kamarádky ale na to naráží dost často, tak si myslím, že jsem spíš měla štěstí...

souhlasim - zvysovat povinnosti zamestnavelu jen udela z zen jeste vice nezadouciho zamestnance/kandidata, kteremu se budou zamestnavatele spise vyhybat - tudy cesta nevede
Kimmy
Howgh
Howgh

6836 příspěvků
20. září 2006
Praha
Příspěvekod Petulda » čtvrtek 13. listopad 2008, 11:13
Kimmy píše:
Petulda píše:No vida, další do party :D , asi si začnu psát jmenný seznam, abych měla příště pro Kimmy argumenty :D

tak jako jsem nikdy nepsala, ze vsechny zeny jsou line pracovat, tak jsem nikde nepsala, ze zadna zena neodmitla neschopenku - nevim, jak planujes tento argument pouzit...

No opravila ses teda že ne všechny, ale většina a třeba by jich tu nebyla ani ta většina, kdybysme si udělali malý průzkum ;) . A byli tam smajlíci :D
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Jastan » čtvrtek 13. listopad 2008, 11:14
Já myslela, že návrh, aby zaměstnavatel hradil tuším první týden (?) tu už byl, ale pak to neprošlo.

Kimmy -
já plánuju nastoupit netěhotná, ale ráda bych otěhotněla tak cca do tří měsíců od nástupu, abych měla děti do tří let po sobě. No a pak by to tak nějak vyšlo - oni mě zaškolí a já v té době zhruba otěhotním, takže budu pracovat na své pozici tak půl roku a pak budou muset investovat do někoho jiného, kdo se zaškolí a bude pracovat místo mě. Já nevím, nějak by se mně zdálo fér je na tenhle plán upozornit. Na druhou stranu máš pravdu v tom, že to bude rok v práci, ale z toho jenom třeba 8 měsíců plně produktivních bez dalších nákladů. Na druhou stranu zaměstnavatel, i kdyby zvažoval mě za rok vyhodit, taky mě na to většinou neupozorní, abych si mohla v klidu najít místo podle mého přání, takže asi neříkat není nefér jednání.
Já osobně mám teda dost problém v tom, že každému celkem na rovinu říkám co a jak a zatím se mně to vždycky jenom vymstilo, protože si myslím, že jsem asi jediná, kdo to tak dělá. Ale to nemá smysl teď řešit, ještě mám rok doma, stejně si před nástupem trošku omrknu trh práce, zda mě nezaujme něco jiného a kdo ví, jak to všechno za rok bude...
Jastan
Treperenda
Treperenda

1288 příspěvků
08. říjen 2008
Příspěvekod Petulda » čtvrtek 13. listopad 2008, 11:14
Kimmy píše:

no ja zas na druhou stranu nemyslim, ze by zamestnavatel mel platit PN u tech, kteri to maji legitimne... - teda jestli jsem to spravne pochopila, jakoze kdyby byli zamestnavatele na PN primo financne zainteresovani, tak by to vypadalo jinak. Ale je to zajimavy napad - nejakou spoluzodpovednost - zkusim si to zapamatovat - dik.

Od příštího roku bude zaměstnavatel platit prvních 14 dní nemocenské
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Jastan » čtvrtek 13. listopad 2008, 11:16
Petulda píše:
Kimmy píše:

no ja zas na druhou stranu nemyslim, ze by zamestnavatel mel platit PN u tech, kteri to maji legitimne... - teda jestli jsem to spravne pochopila, jakoze kdyby byli zamestnavatele na PN primo financne zainteresovani, tak by to vypadalo jinak. Ale je to zajimavy napad - nejakou spoluzodpovednost - zkusim si to zapamatovat - dik.

Od příštího roku bude zaměstnavatel platit prvních 14 dní nemocenské

Petuldo - bude je platit ze svého, nebo o to ponižovat odvod sociálního?
Jastan
Treperenda
Treperenda

1288 příspěvků
08. říjen 2008
Příspěvekod Petulda » čtvrtek 13. listopad 2008, 11:22
Jastan - nedávno jsem to někde četla, myslím, že na stránkách MPSV - odvody na pojištění se budou postupně snižovat - příští rok o něco málo s tím, že polovinu náhrady mzdy, kterou zaměstnavatel vyplatí za PN dostane zpátky. Další rok se sníži odvody víc a náhrady asi už nebudou. Ale malí zaměstnavatelé si budou moc nějak vybrat jestli platit nižší odvody a platit náhradu mezd sami nebo platit vyšší odvody a dostávat něco proplaceno. Takle nějak podobně to tam je popsaný, ale možná sem se v něčem sekla, už si to nepamatuju úplně přesně. Každopádně nějaká kompenzace tam bude.
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Petulda » čtvrtek 13. listopad 2008, 11:26
Tak jsem to našla
http://www.mpsv.cz/cs/5683
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Mega » čtvrtek 13. listopad 2008, 11:32
Kimmy píše:

At si kazdy dela co chce???? To mas asi doma pekne rodeo...

Kimmy

To si piš. :D Takovej binec si ještě neviděla. :hura:
Obrázek
Mega
Treperenda
Treperenda

1285 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Mega » čtvrtek 13. listopad 2008, 11:39
Zdenicek píše:blanko, nechci se hadat, ale pochybuju, ze i veskera administrativa je v zareni

Ona je víceméně v administrativě a stejně se musí pravidelně měřit dozimetrem, protože ti, co dělají pokusy, se pohybují po celém areálu ... Mají tam i malý reaktor ... Ale to jen tak na okraj.

Prostě bych to shrnula tak, že prostě někdy jsou případy, že maminka dopředu ví, že bude v těhu nebo jeho část na nemocenské (z různých zdravotních důvodů a rizik) a pak je tady druhá skupina, která to ví taky ...
Obrázek
Mega
Treperenda
Treperenda

1285 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Kimmy » čtvrtek 13. listopad 2008, 11:44
Petulda píše:
Kimmy píše:
Petulda píše:No vida, další do party :D , asi si začnu psát jmenný seznam, abych měla příště pro Kimmy argumenty :D

tak jako jsem nikdy nepsala, ze vsechny zeny jsou line pracovat, tak jsem nikde nepsala, ze zadna zena neodmitla neschopenku - nevim, jak planujes tento argument pouzit...

No opravila ses teda že ne všechny, ale většina a třeba by jich tu nebyla ani ta většina, kdybysme si udělali malý průzkum ;) . A byli tam smajlíci :D

ja jsem nekde psala, ze vetsina zen je lina pracovat????

tomu neverim

verim, ze jsem psala, ze existuje pomerne velka skupina zen, kterym se nechce do prace a radeji vyuziji system tak, aby se praci mohly na co nejdelsi dobu vyhnout - ale neverim, ze jsem nekde napsala, ze se jedna o vetsinu zen v CR

ty si opravdu myslis, ze by do teto diskuse prisla nejaka uzivatelka a na ferovku napsala prispevek typu "ja jsem PN nepotrebovala, ale nechtelo se mi pracovat, tak jsem si ji nechala napsat" - ??? (kdyz uz tuhle diskusi chces brat jako nejaky pruzkum)
Naposledy upravil Kimmy dne 13. listopad 2008, 12:07, celkově upraveno 1
Kimmy
Howgh
Howgh

6836 příspěvků
20. září 2006
Praha
Příspěvekod Kimmy » čtvrtek 13. listopad 2008, 11:51
Jastan píše:Kimmy -
já plánuju nastoupit netěhotná, ale ráda bych otěhotněla tak cca do tří měsíců od nástupu, abych měla děti do tří let po sobě. No a pak by to tak nějak vyšlo - oni mě zaškolí a já v té době zhruba otěhotním, takže budu pracovat na své pozici tak půl roku a pak budou muset investovat do někoho jiného, kdo se zaškolí a bude pracovat místo mě. Já nevím, nějak by se mně zdálo fér je na tenhle plán upozornit. Na druhou stranu máš pravdu v tom, že to bude rok v práci, ale z toho jenom třeba 8 měsíců plně produktivních bez dalších nákladů. Na druhou stranu zaměstnavatel, i kdyby zvažoval mě za rok vyhodit, taky mě na to většinou neupozorní, abych si mohla v klidu najít místo podle mého přání, takže asi neříkat není nefér jednání.

tak ja kdyz to tak pocitam, tak kdyz nastoupis a po trech mesicich otehotnis s bezproblemovym tehotenstvim a na PPM nastoupis 6 tydnu pred terminem - tak je z toho skoro rok - tedy nejakych 11 mesicu - proc bys pul roku po otehotneni odchazela? Nebo jsi to myslela, ze za pul roku budou muset zacit zaskolovat nekoho jineho?

Ja osobne si myslim, ze malokdo muze otehotneni presne predpovedet, takze bych to prilis neresila, dokud se opravdu nezadari a tehotenstvi neni bezproblemove...

Podle meho nazoru nerikat neni nefer jednani - protoze nikdy nemuzes vedet, jak to vlastne bude...

Jastan píše:Já osobně mám teda dost problém v tom, že každému celkem na rovinu říkám co a jak a zatím se mně to vždycky jenom vymstilo, protože si myslím, že jsem asi jediná, kdo to tak dělá.

jezis, jak ja ti rozumim!!!!
Kimmy
Howgh
Howgh

6836 příspěvků
20. září 2006
Praha
Příspěvekod Mega » čtvrtek 13. listopad 2008, 11:51
Kimmy píše:verim, ze jsem spala, ze existuje pomerne velka skupina zen, kterym se nechce do prace a radeji vyuziji system tak, aby se praci mohly na co nejdelsi dobu vyhnout - ale neverim, ze jsem nekde napsala, ze se jedna o vetsinu zen v CR

Mimichodem, kdo by byl nerad doma za ty samé peníze, než kdyby chodil do práce. :D
Obrázek
Mega
Treperenda
Treperenda

1285 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Kimmy » čtvrtek 13. listopad 2008, 11:58
Blanka1 píše:
Kimmy píše:verim, ze jsem spala, ze existuje pomerne velka skupina zen, kterym se nechce do prace a radeji vyuziji system tak, aby se praci mohly na co nejdelsi dobu vyhnout - ale neverim, ze jsem nekde napsala, ze se jedna o vetsinu zen v CR

Mimichodem, kdo by byl nerad doma za ty samé peníze, než kdyby chodil do práce. :D

no jiste... v tom je ten system spatny ( a nejen v tom)
Kimmy
Howgh
Howgh

6836 příspěvků
20. září 2006
Praha
Příspěvekod Petulda » čtvrtek 13. listopad 2008, 12:20
Blanka1 píše:Prostě bych to shrnula tak, že prostě někdy jsou případy, že maminka dopředu ví, že bude v těhu nebo jeho část na nemocenské (z různých zdravotních důvodů a rizik) a pak je tady druhá skupina, která to ví taky ...

Hezký shrnutí ;)
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Petulda » čtvrtek 13. listopad 2008, 12:25
Kimmy píše:ja jsem nekde psala, ze vetsina zen je lina pracovat????

tomu neverim

verim, ze jsem psala, ze existuje pomerne velka skupina zen, kterym se nechce do prace a radeji vyuziji system tak, aby se praci mohly na co nejdelsi dobu vyhnout - ale neverim, ze jsem nekde napsala, ze se jedna o vetsinu zen v CR

ty si opravdu myslis, ze by do teto diskuse prisla nejaka uzivatelka a na ferovku napsala prispevek typu "ja jsem PN nepotrebovala, ale nechtelo se mi pracovat, tak jsem si ji nechala napsat" - ??? (kdyz uz tuhle diskusi chces brat jako nejaky pruzkum)

No já myslím, že tu hodněkrát zaznělo, že většina PN v těhotenství není nezbytně nutná atd.

No občas to někdo takhle napíše, ale jak vidí tebe, hned uteče :D , takže aby byl průzkum průkazný, musel by být bez Kimmy :D (vidíš ty smajly, to je vtip, jo ;) )
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy