ADV TOP
ADV LEFT

Nezaměstnaná na rodičáku..

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Marinka » pátek 14. listopad 2008, 10:44
Ahojte,
doufám, že tu podobná diskuse není, žádnou jsem nenašla. Potřebuju poradit.. Mám roční holčičku, rodičák na tři roky. O druhé mimčo bychom se chtěli začít snažit za rok, ale první je po IVF, tak to možná bude trvat dýl, než se zadaří. Problém je v tom, že mi před nástupem na mateřskou skončil pracovní poměr na dobu určitou, takže po ukončení rodičáku budu nezaměstnaná. Ideální by proto bylo, kdyby mi rodičáky navázaly na sebe, ale co když to nevýjde a budu těhotná, když mi první rodičák skončí, třeba ve třetím měsíci? Měla bych pak na něco nárok? Napadá mě akorát podpora, ale z čeho by se počítala? Z toho rodičáku nebo mateřské? díky moc!!
Marinka
Drbna
Drbna

4766 příspěvků
23. září 2006
Vsetín
Příspěvekod Noemmi » pátek 14. listopad 2008, 11:18
Myslím, že vzhledem k tomu, že pečuješ o dítě do sedmi let, by ti stát platil sociální a zdravotní pojištění - tzn. nemusela bys ho platit sama.

Jestli bys měla nárok ještě na něco jiného, to nevím, ale zcela jistě záleží na tom, kolik máš odpracováno.
Noemmi
Drbna
Drbna

4599 příspěvků
03. květen 2007
Horská oblast Litoměřicka
Příspěvekod Marinka » pátek 14. listopad 2008, 11:22
Noemmi, v práci jsem byla od září od konce června. Sice většinu času na nemocenské, ale to myslím nehraje roli, že?
Marinka
Drbna
Drbna

4766 příspěvků
23. září 2006
Vsetín
Příspěvekod Noemmi » pátek 14. listopad 2008, 11:39
http://www.mesec.cz/texty/podpora-v-nezamestnanosti/

Podle toho by jsi nárok měla - zaměstnaná minimálně tři roky jsi, když se do toho započítavá i péče o dítě (teda já tomu fakt nerozumím), ale logicky vzato jsi vpodstatě příliš nevydělala, když jsi byla na nemocenské a pak jsi pečovala o dítě, vpodstatě jsi peníze pořád brala, že?
Navíc by sis práci nehledala, protože bys byla těhotná - jak předpokládáš. Takže to vlastně pro tebe ani není určeno. (Státní podpora v nezaměstnanosti je finanční výpomocí pro ty, kdo práci nemají, ale zároveň ji aktivně hledají nebo se účastní rekvalifikačních kursů. Podmínkou je registrace na úřadu práce v místě trvalého bydliště.)
Takže na tvém místě bych byla ráda, že mi stát zaplatí sociální a zdravotní, a jestli bys měla na něco nárok - podpora v nezaměstnanosti by to asi být neměla.
Noemmi
Drbna
Drbna

4599 příspěvků
03. květen 2007
Horská oblast Litoměřicka
Příspěvekod Marinka » pátek 14. listopad 2008, 11:49
Noemi, díky moc!! My jsme se rozhodli, že to uděláme tak, že se budeme o prcka snažit jen do té doby, pokud nám to bude vycházet, že na sebe budou rodičáky navazovat a pokud se to tak napodaří, tak bych šla po rodičáku do práce a druhé mimčo bychom si naplánovali až později.. Já jsem otěhotněla dost mladá, šla jsem pracovat hned po škole a na nemocenské jsem být musela, kvůli vysokému riziku potratu, takže to jinak udělat nešlo :(
Marinka
Drbna
Drbna

4766 příspěvků
23. září 2006
Vsetín