ADV TOP
ADV LEFT

RP - převod z otce zpět na matku

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Danny » pátek 21. listopad 2008, 13:49
Krtonozka píše:
Sunnyside píše:Na pojišťovnu jsem volala a prý se nic neděje, pokud to na měsíc dva, nemusím jim nic hlásit ani platit.

Nám zase bylo řečeno (zrovna včera se tam byl manžel ptát), že platit se sice nic nemusím, ale hlásit že je to třeba :D .

Asi jak kde! Nám úřednice jen řekla, že pro jistotu tam brnknou můžem a když jsme tam volali, řekli mže je to v pořádku, že se nic neděje...
Danny
Klevetnice
Klevetnice

3262 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Krtonozka » pátek 21. listopad 2008, 13:51
Sunnyside píše:Někde jsem ale četla, že se to má celé od ledna zase změnit, takže čert ví, co zase vymyslí.

Já to četla před pár dny tady na B-C v jedné diskusi, že prý pokud se to bude chtít převést na měsíc na manžela, tak on musí ten měsíc být fakt s dítětem doma a nesmí chodit do práce :? . Ale nikdo ten příspěvek nepotvrdil, že by to měla být pravda. Já kvůli tomu právě hnala včera manžela na sociálku, ať se na to zeptá, protože to bychom jinak byli v troubě, samozřejmě z práce na měsíc odejít nemůže. A já ještě ani nevím, jestli se nám dítě narodí letos nebo po novém roce (TP mám 29.12.). Ale manželovi řekli, že o ničem takovém nevědí a že je to dle názoru úřednice hloupost. Ale aby prý to nebyl jen její názor, tak že ještě někam zavolá, poptá se na více místech a manželovi pak prý zatelefonuje. Tak doufám, že je to opravdu hloupost a že to půjde tak, jak je to doteď.
Krtonozka
Kavárenská povalečka :-)

33040 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Krtonozka » pátek 21. listopad 2008, 13:52
No pro jistotu na tu pojišťovnu potom zavoláme, za to člověk nic nedá... akorát peníze :D .
Krtonozka

33040 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Pufinka » pátek 21. listopad 2008, 13:52
Danny píše:
Pufinka píše:Nemám nárok na PPM, 28.9.08 se nám narodil druhý syn, prvnímu synovi je 3 a půl roku a na něho jsem měla rodičák do 4 let. Udělali jsme převod na manžela od září abychom to měli na 3 roky a protože jsem nevěděli, že musíme takhle brzy nahlásit, že jsem porodila tak musíme do konce listopadu za září vrátit 3800,- za staršího syna. Na sociálce to spletly a udělali to na manžela jen na měsíc, potom volali a omlouvali se, že to má být na dva měsíce a já si zažádám o RP od listopadu, tak se stalo. A díky tomuto zdržení nám ještě nepřišel RP za září a říjen. Prý bude výplatní termín příští pondělí. Myslím si to dobře a bude nám RP vyplacen zpětně za září a říjen? Snad jsem to napsala srozumitelně. :)

Při vyřizování rodičáku, se může stát zdržení (co se stalo nám) ale úřednice říkal, že je na to 3 měsíce a ty pak zpětně doplácí a taky doplatili!

tak to je fajn :hura:
Pufinka
Pískle

20 příspěvků
01. listopad 2008
Příspěvekod Martina80 » pátek 21. listopad 2008, 14:02
My jsme zašly na sociálku tam vyplnil manžel papír, že od 1.9. nastupuje do práce a nebude pobírat RD, protože s dítětem budu doma já a budu se o něj celodenně starat. Já akorát vyplnila papír o přiznání rodičovského příspěvku od 1.9.2008 na mě a za týden my přišlo vyrozumění, že my potvrzují pobírání RD a varianta zůstala tříletá, jak si zažádal manžel před rokem a to bylo celý. Jinak se omlouvám třeba jsem to blbě pochopila, ale vyřízený to bylo celý narychlo během 14 dní ;)
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Martina80
Howgh
Howgh

9533 příspěvků
21. září 2006
JM
Příspěvekod Danny » pátek 21. listopad 2008, 14:32
Krtonozka píše:
Sunnyside píše:Někde jsem ale četla, že se to má celé od ledna zase změnit, takže čert ví, co zase vymyslí.

Já to četla před pár dny tady na B-C v jedné diskusi, že prý pokud se to bude chtít převést na měsíc na manžela, tak on musí ten měsíc být fakt s dítětem doma a nesmí chodit do práce :? . Ale nikdo ten příspěvek nepotvrdil, že by to měla být pravda. Já kvůli tomu právě hnala včera manžela na sociálku, ať se na to zeptá, protože to bychom jinak byli v troubě, samozřejmě z práce na měsíc odejít nemůže. A já ještě ani nevím, jestli se nám dítě narodí letos nebo po novém roce (TP mám 29.12.). Ale manželovi řekli, že o ničem takovém nevědí a že je to dle názoru úřednice hloupost. Ale aby prý to nebyl jen její názor, tak že ještě někam zavolá, poptá se na více místech a manželovi pak prý zatelefonuje. Tak doufám, že je to opravdu hloupost a že to půjde tak, jak je to doteď.

Tak můj manžel určitě s novorozeným doma nebyl :D A to jsme měli nakonec skoro 3 měsíce mezi tím přepisem na mě! To je blbost, tam se píše že celodenně pečující o děti je žena!!!!
Danny
Klevetnice
Klevetnice

3262 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Krtonozka » pátek 21. listopad 2008, 15:00
Danny, tam právě někdo psal, že to tak má být od ledna. Ale já tomu taky moc nevěřím, nebo spíš NECHCI věřit :roll: .
Krtonozka

33040 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Danny » pátek 21. listopad 2008, 15:11
Krtonozka píše:Danny, tam právě někdo psal, že to tak má být od ledna. Ale já tomu taky moc nevěřím, nebo spíš NECHCI věřit :roll: .

No tak to nevím jestli to bude novinka, ale bylo by to šílené. To budou muset matky po porodu jít makat a otec se bude muset rozkojit :grr:
To by bylo přímo zvrácené řešení propblému...to by chlap přišel o práci...můj by teda měsíc dovolené nedostal...
Danny
Klevetnice
Klevetnice

3262 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Krtonozka » pátek 21. listopad 2008, 16:25
No to ani můj, to asi žádný chlap by nemohl vypadnout na měsíc z práce. Ale jak jsem psala výše - na sociálce manželovi říkali, že o tom nic nevědí a že to ještě zkusí zjistit, tak snad by to už věděli, když by to mělo platit za měsíc, ne?

Rozhodně tu nechci šířit žádnou poplašnou informaci, já sama to četla tady na B-C, ale nikdo to tam nepotvrdil.
Krtonozka

33040 příspěvků
21. září 2006