ADV TOP
ADV LEFT

Prosím pomoc 2-letá RD

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Markeetka » pátek 12. prosinec 2008, 13:22
Ahojky, chtěla jsem se zeptat, před 14 dny jsem žádala o 2- letou RD..ale paní tam byla celkem zmatená.-. Tak jsem chtěla vědět, jaké jste vyplňovaly formuláře? Mě totiž pořád vrtá hlavou, že jsem nikde nezaškrtla, jak dlouho chci být doma? Abych nakonec nedostala tu 3-letou?
Teď jsem zjistila, že mi měla dát i formulář o volbě RP a já tam nic nedostala..V po tam zajdu, ale to už má malý 22.týdnů..hlavně že jsem tam šla dříve, aby bylo vše ok..Myslíte,že to půjde zpětně?
Díky moc...
Markeetka
Pískle

16 příspěvků
24. listopad 2008
Příspěvekod Vochemerle » pátek 12. prosinec 2008, 13:39
Určitě jsem vyplňovala papír, kterou variantu chci a tuším že jsem i ještě posílala papíry na mzdovku do práce, protože musíš doložit, že na 1 rychlost máš příjem. Já mám taky dvouletou.
Obrázek
Vochemerle
Klevetnice
Klevetnice

3612 příspěvků
18. prosinec 2006
soutok Labe a Orlice
Příspěvekod Jandulka » pátek 12. prosinec 2008, 13:45
Ahojek,

ted zrovna jsem papir vyplnovala, se zadosti o 3-letou. Jmenuje se to Zadost o rozhodnuti o volbe naroku na rodicovsky prispevek, zaskrtavas tam bud 2-letou nebo 3-letou variantu.

Jinak nestresuj, je tam dole v poznamce napsano, ze pri volbe 2-lete varianty je volbu potreba provest do konce kalendarniho mesice nasledujiciho po kalendarnim mesici, v nemz uvedene dite dosahlo 22 tydnu zivota., tzn i kdyz ma tvuj prcek 22 tydnu, mas jeste dalsi min. mesic cas.

JANDULKA
Jandulka
Kecka
Kecka

1817 příspěvků
21. září 2006
Brno
Příspěvekod Markeetka » pátek 12. prosinec 2008, 13:46
No, já tam úrávě vyplnila tu žádost a dala potvrzení od zaměstnavatele..a to miřeklá,že nárok na 2-letou mám..Ale žádost o volbě rod.příspěvku jsem nevyplňovala..doufám,že v pondělí nebude pozdě..Hlavně, že jsem se pořád ptala, jestli je to všechno..
Dočetla jsem se, že se můžu rozhodnout do konce kal.měsíce NASLEDUJICIHO po měsíci, kdy dítě dovršilo 22 týdnů. Když malý má 22. týdnů v po,tak mám správně čas do konce prosince??? Chápu to dobře?
Díky
Markeetka
Pískle

16 příspěvků
24. listopad 2008
Příspěvekod Markeetka » pátek 12. prosinec 2008, 13:47
Jandulko : díky...kdyby jsi mě slyšela, jak jsem ůlevou vydechla :holka:
Markeetka
Pískle

16 příspěvků
24. listopad 2008
Příspěvekod Mrrmrr » pátek 12. prosinec 2008, 14:39
Markeetka píše:No, já tam úrávě vyplnila tu žádost a dala potvrzení od zaměstnavatele..a to miřeklá,že nárok na 2-letou mám..Ale žádost o volbě rod.příspěvku jsem nevyplňovala..doufám,že v pondělí nebude pozdě..Hlavně, že jsem se pořád ptala, jestli je to všechno..
Dočetla jsem se, že se můžu rozhodnout do konce kal.měsíce NASLEDUJICIHO po měsíci, kdy dítě dovršilo 22 týdnů. Když malý má 22. týdnů v po,tak mám správně čas do konce prosince??? Chápu to dobře?
Díky

Cas mas az do konce ledna, kdyz syn dovrsil 22 tydnu v prosinci. Ta zadost je tady https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/fo ... &SSID=4129 , pokud bys nechtela spolehat na to, ze pani na urade vybere spravnou ;)
Mrrmrr
Diskutérka
Diskutérka

2163 příspěvků
19. září 2007
všude dobře ;)
Příspěvekod Gilotek » úterý 13. leden 2009, 09:05
A já jdu taky pro radu.

Mám dvoletou RD - končí mi za rok.

S manželem bysme chtěli druhý mimi.

Kdybych otěhotněla ještě letos na jaké dávky mám potom nárok?

Kdybych neotěhotněla a šla pak do práce a následně čekala mimi, můžu potom opět jít na 2 letou RD? Děkuju.
Martínek 01/2008
Rozárka 12/2010
Vojtíšek 12/2010
Gilotek
Diskutérka
Diskutérka

2061 příspěvků
11. březen 2008
Příspěvekod Kasia » úterý 20. leden 2009, 22:39
Na stránkách www.mpsv.cz píšou toto:

"O rychlejší čerpání musí rodič požádat nejpozději ve DRUHÉM kalendářním měsíci následujícím po měsíci, ve kterém nejmladší dítě dosáhne 22 týdnů života..."

Nevím, zda je to změna oproti roku 2008, ale chápu to tak, že jestliže moje dítě dosáhlo 22 týdnů v lednu, o zrychlenou variantu RP mohu zažádat nejpozději do konce března, ne?

K.
ObrázekObrázekObrázek

Kasia
Howgh
Howgh

5918 příspěvků
21. září 2006
Olomouc
Příspěvekod Oddtom » sobota 31. leden 2009, 18:50
Eduard píše:Nevyjde ti nástup na druhou mateřskou, tak asi budeš bez peněz, pokud sis nenašetřila, stejně tak - nepodaří se ti otěhotnět, rozbiješ prasátko nebo půjdeš do práce

Nějak nechápu, v čem je problém, resp. co je příspěvkem vlastně řešeno?
To, že po dvou letech skončí peníze, přeci rodiče vědí.
To, že po návratu z RD žena záhy otěhotní, se může stát kdykoli, ne jen po 2leté RD.
Nemocenskou pobírat lze, ale musí k tomu být jiný důvod než nedostatek peněz. Např. rizikové těhotenství.
Oddtom
Pískle

62 příspěvků
16. prosinec 2007