ADV TOP
ADV LEFT

Vychází lépe měsíčně finančně 2-nebo 3 letý rodičák?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Katbar » čtvrtek 05. únor 2009, 20:00
Holky ráda bych se zeptala,protože i když mám ještě čas, chci mít jasno. :D

Manžel má plat minimální mzdu, což je cca 8600 čistého.
Já mám plat 15 000 čistého.

Zajímalo by mě, jestli lépe vyjde 2letý rodičák- asi bez všech příplatků(bydlení, atd...)-asi bychom nesplnili jejich kritéria.
nebo 3 letý 7600+manželův plat +popř. +nějaké soc. doplatky.

Pokud by to vyšlo tak nějak na stejno, samozdřejmě bych raději zůstala do 3 let.

( je mi jasné, že v přepočtu na roky to vyjde cca nastejno, ale měsíčně?)

Jak to máte vy? Pokud se můžu ptát. Nejste na tom někdo platově stejně.
Děkuji.
Obrázek

Obrázek
Katbar
Treperenda
Treperenda

1201 příspěvků
10. únor 2008
Příspěvekod Maty » čtvrtek 05. únor 2009, 20:07
Myslím, že byla někde dostupná srovnávací tabulka a že v souhrnnu dostanou nejvíc peněz ty, které nastoupí 3letou variantu. Pokud mě paměť neklame, bylo to cca o 7 tisíc víc než u 2leté... ale fakt už nevím. Zkus pohledat v diskuzích o RP, co probíhaly loni, když se začínalo s těmi možnostmi, tam se toho hodně propralo.
Maty
Moderátor - Sporťák
Moderátor - Sporťák

10396 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Katbar » čtvrtek 05. únor 2009, 20:17
Díky, to mě nenapadlo. :D
Obrázek

Obrázek
Katbar
Treperenda
Treperenda

1201 příspěvků
10. únor 2008
Příspěvekod Kroll » čtvrtek 05. únor 2009, 20:31
...co vim, tak mesicne vychazi lepe na 2roky a celkove se dostane nejvice za 3roky...
Kroll
Klábosilka
Klábosilka

505 příspěvků
15. říjen 2007
Pardubice
Příspěvekod Jastan » čtvrtek 05. únor 2009, 20:48
Já myslím, že s 15ti čistého na to zakladatelka dosáhne.
Je tam hranice cca 17 hrubého (nevím přesně) a 15 v čistém je tak 20 v hrubém, ne?

Katbar - finanční analýzu si musíš udělat sama, protože nikdo jiný neví, na jaké přídavky máte nárok, asi nejlíp zajít na socku a tam se poradit, co všechno lze.
Jastan
Treperenda
Treperenda

1288 příspěvků
08. říjen 2008
Příspěvekod Petta » čtvrtek 05. únor 2009, 21:26
A nepomohlo by vám víc, kdyby zůstal doma manžel? Podle něj pak můžeš zvolit délku, jak dlouho by to vydržel ;)
Petta
Krafařka
Krafařka

668 příspěvků
08. únor 2007
Příspěvekod Kavča » čtvrtek 05. únor 2009, 21:31
Ahoj.

Přesně tak to řešíme mi teď manžel jde na rodičák a já do práce budu mít tak 16 000 čistýho. Manžel má o trochu míň, ale zaměstnavatel mu neplatí včas a už mu dluží 3 výplaty, tak to tak řešíme. Na jednu stranu se do práce těším, ale obavy tu jsou.
Jinak my máme do 3 let věku dítěte rodičák. přeju dobré rozhodnutí. Jana
Obrázek
Obrázek
Kavča
Klábosilka
Klábosilka

311 příspěvků
21. září 2006
Přerov
Příspěvekod Petulda » čtvrtek 05. únor 2009, 21:32
Já jsem asi tatar, ale podle mě, když dvouletý je nějak přes 11tis. měsíčně a tříletý 7600, tak logicky měsíčně vychází víc dvouletý, ne :? . Nebo co se tady řeší? Sem fakt mimo? :?
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Petulka82 » čtvrtek 05. únor 2009, 21:35
Petuldo, já jsem sem kvůli tomu taky vlezla. Přišla mi divná otázka, jestli je víc 11tis. měsíčně, nebo 7600,- :D Ale ona zakladatelka ještě řeší nárok na další příspěvky a přídavky... v tom já se vůůůůbec nevyznám
Obrázek
Obrázek
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2629 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko
Příspěvekod Zdenicek » čtvrtek 05. únor 2009, 21:37
petuldo, podle me jde o to, jestli s triletym rodicakem + manzelovym platem ma narok na dalsi socialni davky a jestli to celkove nevyjde lip, nez plat + dvoulety
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Katbar » čtvrtek 05. únor 2009, 21:48
Zdeniček: přesně tak to myslím. :D
Je mi jasné, že jinak je 11 tis. více než 7 tisíc.
Spíše jsem to myslela s temi doplatky, jako jestli manželův mizivý plat a mateřská je třeba dohromady tak malá, že doplácejí třeba nějak do život.minima. nebo já nevím.
Na socku jsem si totiž volala, mám tam známou a ani ona mi nebyla schopná říci, co a jak, že až podle individuální situace, ale když si pak o nějakou verzi rodičáku zažádám, už to nejde prý změnit.

Na dvouletou dosáhnu, pracuju ve školství a PPM(nebo ten potřebný průměr) mám denně cca 420kč.Takže sháním dostupné informace, jestli je na tom někdo stejně jako já.
Obrázek

Obrázek
Katbar
Treperenda
Treperenda

1201 příspěvků
10. únor 2008
Příspěvekod Petulda » čtvrtek 05. únor 2009, 21:50
Jo tak, tak to mě nenapadlo. Ale to asi stejně nikdo dopředu nespočítá, si myslím.
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Zdenicek » čtvrtek 05. únor 2009, 21:54
katbar, urcite se da nekde najit, kolik jsou ty koeficienty pro jednotlivy davky, a podle toho si to spocitat a budes vedet presne
ale podle me k cistymu prijmu cca 16000 pro 2 lidi a jedno maly dite moc davek nedostanes
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Mroe » čtvrtek 05. únor 2009, 21:57
Tak nejlepe to asi zjistis na socialce nebo mozna na strankach www.mpsv.cz, ja si ale myslim, ze ani s mensim rodicakem na moc socialnich doplatku nedosahnete, osobne si myslim, ze je lepsi rodicak na 2 roky, otazkou je, jestli pak mas kam dat dite, kdyz budes muset do prace. Pokud mas tohle vyresene, myslim, ze se spoustu veci muze zmenit(manzeluv prijem treba) a volila bych podle svych potreb(ja bych doma stejne tri roky nevydrzela).
Mroe
Krafařka
Krafařka

613 příspěvků
21. listopad 2006
Příspěvekod Katbar » čtvrtek 05. únor 2009, 22:06
No, to jsem řešila, pracuji jako učitelka, a do práce bych se vrátila v červnu cca na 10 dní, pak 2 měsíce prázdniny, a potom chůva-švagrová, babičky- na 3 měsíce a pak od 2,5 školka. Měla jsem to tak i s malou, ale tu hlídala babička cca 2 měsíce než šla do školky. Právě, že bych raději ten tříletý, ale máme hypotéku a bojím se, že bychom to nezvládli.
Díky moc za všechny odpovědi.
Obrázek

Obrázek
Katbar
Treperenda
Treperenda

1201 příspěvků
10. únor 2008