ADV TOP
ADV LEFT

Kdy můžu nastoupit na MD?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Rysavka » čtvrtek 12. únor 2009, 08:35
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jestli někdo z vás ví kdy můžu nastoupit na mateřskou dovolenou?
Vím že je to 6-8 týdnů před porodem, ale když jsem žádala sestřičku na gyndě, jestli mi to už můžou napsat a že chci jít těch 8 týdnů tak povídala, že neví jestli je to možné protože pracuji jen na částečný úvazek (cca 18 hodin týdně) a jsem na rodičáku s prvním dítětem. Tak abych s tím prý později neměla problémy a mám si to zjistit. No zatím jsem nikde nic nevyčetla tak jestli někdo poradí jak to je nebo kde si můžu vyhledat budu ráda.
Ryšavka
Markétka 02/2006 - Maruška 04/2009 - Martínek 09/2010
Rysavka
Diskutérka
Diskutérka

2258 příspěvků
24. září 2006
Velké Přílepy
Příspěvekod Makyna » čtvrtek 12. únor 2009, 12:05
Ahoj!
Co já vím, tak doktor ti píše jen předpokládaný datum porodu. To kdy nastoupíš na MD, resp. PPM, je na tobě. Já jsem poprvé nastupovala 6týdnů před a teď potřetí 8týdnů. Pokud teď pobíráš RP na starší dítě, jakože asi ano, tak si musíš předtím dojít na sociálku, nahlásit, že ukončuješ pobírání RP a nastupuješ na PPM. Pokud si nejsi přesně jistá datem, paní ti ho tam vypočítá. Dělala jsem to tak loni potřetí (viz metřík), tak předpokládám, že je to ok. Markéta
Obrázek Obrázek Obrázek
Makyna
Kecka
Kecka

1557 příspěvků
24. říjen 2006
Zlínský kraj
Příspěvekod Zdenicek » čtvrtek 12. únor 2009, 13:41
normalne nastupujes 6-8 tydnu pred porodem, podle terminu porodu od dr.
na socialku si musisdojit nejpozdeji v mesici, kdy ukoncujes RD a zacinas novou MD, jinak budes muset vracet rodicak
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006