ADV TOP
ADV LEFT

Zrušení rod. příspěvku po nástupu do MŠ?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Tery » pondělí 22. leden 2007, 14:34
Ahoj holky,
minulý týden jsme si byli vyzvednout přihlášku do školky a byli jsme nemile překvapeni kolik dětí se letos hlásí. Moc šancí nám nedávají díky tomu, že malý může nastoupit až v prosinci, kdy mu budou 3 roky. Na 4 hod. není šance žádná. Přesto nám v jedné školce dali nabídku, že pokud bude malý zapsaný na 8 hod. denně a my budeme platit školkovné od září, budou nám držet místo do prosince kdy může nejdřív nastoupit.
A teď ten problémek. Pokud je dítě přijato na 8hod. denně, přichází matka o RP. To je mi ještě jasné, ale jak to bude s RP od září do prosince než malému budou 3 roky a vlastně bude doma jen se bude platit školka, přijdu po tuto dobu o RP? A jak to bude v případě, že otěhotním a malý zůstane dál se mnou doma. Budu muset platit dál školku nebo ho můžu odhlásit a znovu tak získám RP? Jsem z toho všeho trochu zmatená, prosím poraďte, díky Tery
Obrázek
Tery
Pískle

15 příspěvků
05. říjen 2006
Brno
Příspěvekod Vvik » pondělí 22. leden 2007, 14:40
Tak držím palce s tím, ať se mrňous dostane do školky..

Rodičák se bere, pokud dítko do školky chodí - ne ji platí.. Takže zrušit až v tom prosinci.. A když budeš doma a dítko také - školka se zruší a RP můžeš přihlásit znovu - až do věku 4let dítěte - aspoň já to tak vidím....

Věra
Lukáš 11; Lucie 10; Jonáš 8,5; Jolie 6,5; Tonie 4
Vvik
Kecka
Kecka

1606 příspěvků
24. září 2006
mezi Prahou a Kolínem
Příspěvekod Jirina » pondělí 22. leden 2007, 14:54
Naše děti jsou taky přihlášené na 8 hodin, ale fyzicky je vyzvedáváme po obědě a rodičák pořád bereme. Jakmile dítě nastoupí do školky, musíš vyplnit formulář o nastálé změně (Potvrzení o návštěvě předškolního zařízení či jak se to jmeuje) a tam ti školka potvrdí, jestli chodil nebo nechodil ten který měsíc na 4 hodiny nebo více. Ten formulář každý měsíc vyplním, dám si ho potvrdit ve školce a pošlu na sociálku, kdybych to neposlala, RP mi nepošlou. Tím chci říct, že třeba ze začátku, když chodí dítě na zkoušku, pak je nemocné atd. a vyjde ti návštěva školky jen třeba 3x, je škoda kvůli tomu přijít o 7,5 tisíce. U nás je ve školce taky přetlak dětí a přesto mi to ředitelka zatím každý měsíc potvrdila. Zrovna tak o prázdninách, když je školka zavřená, můžeš do 4 let pobírat rodičák dál.

Jiřina
Jirina
Žvatlalka
Žvatlalka

287 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Aprilmouse » pondělí 22. leden 2007, 14:56
Terry, ono to není tak zlý, jak to vypadá. Já mám jířu taky přihlášeného na 8 hodin - aby školka nepřišla o peníze za přídavky.

Ale reálně chodí jen na 4 a školka mi to každý měsíc potvrzuje. Důležitá je skutečná doba, kterou ve školce tráví a ne doba, na kterou je přihlášeno. Jelikož jsem to hodně řešila, tak jsem měla v ruce i přímo prohlášení z ministerstva, takhle to je. Takže pokud bude chodit na 4 hodiny, a budeš na to mít lejstro, neseberou ti nic
Aprilmouse
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)

13818 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Sebasty » pondělí 22. leden 2007, 19:52
To bychom měli...jenže v Brně je problém vůbec umístit dítko do školky, já bych chtěla dát kluka do školky už od 3 let, tj.teď v březnu, ale absolutně nemám šanci a to jsem obešla 4 školky v okolí!!! Se děsím toho, aby mi ho vzali i v září :roll:
ObrázekObrázek
Obrázek Obrázek[/url]
Sebasty
Diskutérka
Diskutérka

2593 příspěvků
05. říjen 2006
Příspěvekod Tery » pondělí 22. leden 2007, 20:47
Holky díky za informace k rodičáku.
Nevím jak je to v jiných městech se školkama, ale tady v Brně na Lesné jsem obešla 3 školky a všude stejná situace. Hodně školek zrušili nebo předělali na speciální školy a teď se dostávají do školek děti silných ročníků. To samé prý bude ještě několik let. No a až nám začnou děti chodit do školy tak nastane stejný problém, ale tentokrát se školou :roll:.
Ještě by mne zajímala jedna věc. Jestli jsem to dobře pochopila tak přidělení rodičáku ovlivňuje docházka. Jenže právě v té školce kde by mi ho vzali, mi ředitelka řekla, že to takhle nepotvrzují, že by byl přihlášený na 8hod a ona mě potvrdila docházku jen na 4hod. Pochopila jsem to špatně nebo má na to právo to takhle nepotvrzovat, ale zase když ho tam prostě budu dávat jen na ty 4hod. tak mě je musí potvrdit, ne?
Musím každý den dodržet 4hod. abych nepřišla o rodičák nebo stačí když to průměrně za celý měsíc udělá ty 4 hod. denně. Myslím tím, že bych někdy dala prcka na celý den a někdy do školky nešel vůbec.
Díky moc, už se mi začíná v hlavě trochu rozjasňovat :), Tery
Obrázek
Tery
Pískle

15 příspěvků
05. říjen 2006
Brno
Příspěvekod Aprilmouse » pondělí 22. leden 2007, 21:03
Tery píše:Holky díky za informace k rodičáku.
Nevím jak je to v jiných městech se školkama, ale tady v Brně na Lesné jsem obešla 3 školky a všude stejná situace. Hodně školek zrušili nebo předělali na speciální školy a teď se dostávají do školek děti silných ročníků. To samé prý bude ještě několik let. No a až nám začnou děti chodit do školy tak nastane stejný problém, ale tentokrát se školou :roll:.
Ještě by mne zajímala jedna věc. Jestli jsem to dobře pochopila tak přidělení rodičáku ovlivňuje docházka. Jenže právě v té školce kde by mi ho vzali, mi ředitelka řekla, že to takhle nepotvrzují, že by byl přihlášený na 8hod a ona mě potvrdila docházku jen na 4hod. Pochopila jsem to špatně nebo má na to právo to takhle nepotvrzovat, ale zase když ho tam prostě budu dávat jen na ty 4hod. tak mě je musí potvrdit, ne?
Musím každý den dodržet 4hod. abych nepřišla o rodičák nebo stačí když to průměrně za celý měsíc udělá ty 4 hod. denně. Myslím tím, že bych někdy dala prcka na celý den a někdy do školky nešel vůbec.
Díky moc, už se mi začíná v hlavě trochu rozjasňovat :), Tery

žádné průměry, musí to být 4 hod. denně, což je někdy problém - např. já musím Jířu dávat v 8 - tj. ve čtvrt na devět na svačinku je ve třídě (přesně, i když manžel by ho mohl třeba odvést v sedm když jde do práce - nejde to, já musím vstát chvíli po něm)
protože ho můžu vzít až po obědě, abych nenarušovala denní režim a to je mezi 12.15 - 12,30
Aprilmouse

13818 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Hamina » pondělí 22. leden 2007, 23:59
Problém je v tom, že pokud je dítě ve školce přihlášeno pouze na ty čtyři hodiny a to je ještě možné pouze u dětí mezi 3-4 rokem, nebude na ně školka dostávat vůbec žádné dotace a tudíž na nich tratí. Proto to zřejmě některé školky trošku obcházejí, dítě je přihlášené na osm hodin, ve skutečnosti chodí na čtyři, Myslím si, že je to tak, že vlk se nažral a koza zůstala celá. Ale asi to není moc správně. Proto to někde jde a někde ne. Je to o lidech.

U nás v Černých polích ty školky tak přeplněné nejsou. Si teda myslím. A loni jsem školku sehnal úplně v pohodě. Přišla jsem zeptala jsem se a druhý den jsme začali chodit.

Hamina
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Linda 01/92, Barbora 08/01, Marie 05/05, Elisabeth 08/09
Hamina
Klevetnice
Klevetnice

3325 příspěvků
21. září 2006
Doma
Příspěvekod Sebasty » úterý 23. leden 2007, 02:13
Hamino, obešla jsem čtyři školky tady v Černých Polích, všechny jsou nacpané k prasknutí, u zápisu mi paní učitelka řekla, že přednost mají starší děti (předškoláci) pak děti maminek co jdou do práce a pak děti které budou chodit (platit) 8 hod. :twisted: takže v září já, která budu mít 3 letýho caparta a budu ho chtít dávat na 4 hod.do školky takřka nemám šanci :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Poraď mi prosím, kde myslíš že by to šlo? Jsem z toho celkem zoufalá, já vím, že nic se nejí tak horký jak se to uvaří, ale... :?
ObrázekObrázek
Obrázek Obrázek[/url]
Sebasty
Diskutérka
Diskutérka

2593 příspěvků
05. říjen 2006
Příspěvekod Milu » úterý 23. leden 2007, 09:02
Já myslím, že nejen v Brně je problém se školkami. Kamarádky se mi svěřovaly jaký měly problém s umístěním dětí do školky a tak jsem se byla poptat. Míša má nastoupit do školky teoreticky až v roce 2009 a už já jsem byla asi 5tá matka, která tam předběžně své dítě nahlásila. Hold populační exploze.
Při tom bylo oznámeno (viz příspěvek přede mnou), že přednost mají předškoláci, zaměstnané matky a na 4 hodiny vůbec děti neberou, jelikož je plno

Milu
Milu
Krafařka
Krafařka

749 příspěvků
01. říjen 2006
Nymburk
Příspěvekod Bubu » úterý 23. leden 2007, 09:29
Bebet, pokud se dobře pamatuji, tak jsi z Líšně. Potvrzuji, že tady je situace kritická :D . Kamarádky vozí děti do školky na Vinohrady apod.
Jen pro info.
Bubu
Bubu
Klábosilka
Klábosilka

538 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lila » úterý 23. leden 2007, 10:13
Tery píše:Nevím jak je to v jiných městech se školkama, ale tady v Brně na Lesné jsem obešla 3 školky a všude stejná situace. Hodně školek zrušili nebo předělali na speciální školy a teď se dostávají do školek děti silných ročníků. To samé prý bude ještě několik let. No a až nám začnou děti chodit do školy tak nastane stejný problém, ale tentokrát se školou :roll:.
Tery

Tery, o školu se neboj, tzv. spádové školy (dle trvalého bydliště) děti přimout musí. Jinak je to, pokud budeš chtít školáčka nahlásit do školy, kam dle bydliště nepatříte .... ale to je ještě daleko :wink:

Školka - přihlášku doma mám, u nás (Kr. Pole) jsou stejné problémy jako u vás, holky .... asi si nechám Petra doma i čtvrtý rok a zůstanu "jen" na rodičáku, si užívat malého prcka, však je to naposledy :(

papá
Lila
Lila + Jája 08/00 a Pája 10/04
Lila
Metříkový guru :-)

1012 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Jirina » úterý 23. leden 2007, 10:57
Holky, vše záleží na tom, jestli se ve 3 letech vracíte do práce. Pokud nevíte, tvrďte že ano (situace se přece může změnit), když už děcko do školky přijmou, nevyloučí ho, když se změní situace. Když hlásí, že dávají přednost pracujícím matkám, ať se ukážou!
Jiřina
Jirina
Žvatlalka
Žvatlalka

287 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Sebasty » úterý 23. leden 2007, 12:18
Vidím, že je problém asi všude stejný... :roll:
Nejde o to, že bych chtěla dát za každou cenu dítko do školky abych měla pokoj, ale aspoň u nás je to tak, že Štěpík se do školky strašně moc těší - na děti, na hračky, jde o to aby se taky něco naučil jak od učitelek tak od dětí, aby se "socializoval" mezi lidi apod. to je to, co mě na tom štve, moje dítě se se mnou už nudí :roll:
ObrázekObrázek
Obrázek Obrázek[/url]
Sebasty
Diskutérka
Diskutérka

2593 příspěvků
05. říjen 2006
Příspěvekod Aprilmouse » úterý 23. leden 2007, 12:33
Jirina píše:Holky, vše záleží na tom, jestli se ve 3 letech vracíte do práce. Pokud nevíte, tvrďte že ano (situace se přece může změnit), když už děcko do školky přijmou, nevyloučí ho, když se změní situace. Když hlásí, že dávají přednost pracujícím matkám, ať se ukážou!
Jiřina

Pozor - matkám pracujícím na plný úvazek. Tady je např. matka na půl úvazku míň akutní než matka na mateřské s druhým dítětem, které nevadí to starší přihlásit na celý den...
Aprilmouse

13818 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř