ADV TOP
ADV LEFT

další těhotenství a evidence na úřad práce

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Fish » neděle 28. leden 2007, 17:13
Ahoj,
prosím můžete mi někdo poradit???Končí mi 4-letý rodičák a já bych se měla jít zaevidovat na úřad práce,ale jsem opět těhotná a nevím jestli mě zaevidují a budou mi vyplácet podporu v nezaměstnanosti.Nevíte prosím jestli mě můžou odmítnout,protože pro ně vlastně nebudu "použitelná"?Přivítám každou radu-marně v tom tady tápu.:oops: Díky.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Fish
Žvatlalka
Žvatlalka

231 příspěvků
16. prosinec 2006
Příspěvekod Bibula » neděle 28. leden 2007, 17:30
Na úřad práce, se běž v každém případě nahlásit, kvůli placení zdravotního a sociálního pojištění. Když se nahlásíš, tak to za tebe platí stát. Jinak by sis to musela platit sama. Podporu by ti měli vyplácet v případě, že jsi před úplně první mateřskou pracovala. Podrobnosti už bohužel nevím, ale v každém případě se na Úřad práce nahlásit musíš i když jak sama píšeš jsi pro ně "nepoužitelná". Normálně tě zaevidují, sepíšou s tebou potřebné dokumenty, určitě po tobě budou chtít těh.průkaz, kvůli předpokládanému termínu porodu. Poté rozhodonou jestli máš nárok na peněžitou podporu v nezaměstnanosti (ale to záleží jak už jsem ti psala, jestli jsi si před první mateř.pracovala)
Takže určitě se nahlaš!!! Jo a ještě jsem zapomněla povinnost nahlásit se je tuším nejpozději 8. den po skončení 4-leté mateřské
Obrázek
Bibula
Klábosilka
Klábosilka

573 příspěvků
06. listopad 2006
Příspěvekod Fish » neděle 28. leden 2007, 17:41
Bibulo-děkuji za odpověď.Jinak před prvním těhu jsem pracovala,ale jelikož jsem otěhotněla,tak mě ve zkušební době dali výpověď.Takže ani to mi asi nepomůže.Ještě mi radili,abych to zatajila,ale z toho mám starch-mohla bych mít problémy.Jen si nějak nedovedu představit,že bych byla úplně bez peněz. 8O
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Fish
Žvatlalka
Žvatlalka

231 příspěvků
16. prosinec 2006
Příspěvekod Bibula » neděle 28. leden 2007, 17:46
Pokud ti úřad práce peníze nepřizná tak si myslím, že by ti to mohla doplatit sociálka, ale podrobnosti si už fakt nepamatuju, ale to by ti všechno měla poradit paní na prac.úřadě, pokud ne tak si po vyřízení pracáku zaběhni na sociálku. A raději nic nezatajuj ať pak nemáš zbytečné problémy.
Obrázek
Bibula
Klábosilka
Klábosilka

573 příspěvků
06. listopad 2006
Příspěvekod Hanele » neděle 28. leden 2007, 18:30
Fish - právě jsem ti chtěla napsat to, co Bibula...
mám zkušenosti ještě před mateřskou - šla jsem se zaevidovat, sice jsem nebyla těhotná, ale práci jsem hned nenašla. předtím jsem pracovala, ale jen v Belgii a ještě jako dobrovolník, takže jsem nebyla "jeden rok účastna sociálního pojištění" no a tak jsme podporu nedostala... mohla jsem jít ale na sociálku a požádat o doplatek do životního minima - vyplní se papíry, kolik dáváš za byt, inkaso a pod....
pozor, pro tyto účely se ale zjišťují podmínky, ve kterých žiješ - ve sdílené domácnosti, taky se to životní minimum počítá s nima - třeba se mnou byl společně posuzovaný můj manža i když jsme nebyli ještě svoji... a asi před těma dvěma lety bylo životní minimum pro dve osoby 7600.-kc a tak jsem nedostala nic..... takže asi tak nejak.
těhotenstvi bych radši nezatajovala....
Obrázek Obrázek
Obrázek
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Zdenik » neděle 28. leden 2007, 19:12
Ahoj,

úřad práce tě těhotnou zaeviduje a po dobu tuším 6m ti pokud jsi nesplnila podmínku 270dní účasti na pojištění (což jsi nesplnila) bude vyplácet min. podporu v nezaměstnanosti cca 2100,- kolik nebo jak je to po tom půl roce už nevím..a asi ti něco do životního minima doplatí sociálka (tam už se asi posuzují celé příjmy domácnosti...nevím) po porodu budeš dostávat rodičovský příspěvek.

a také jako těhotnou tě (podle toho na koho narazíš) nebudou na úřad tolik zvát, jen v případě vyřízení papírů a poté až s papírem na mateřskou a po porodu s rodným listem dítěte pro ukončení vyplácení podpory.

Zdenik
Zdenik
Klábosilka
Klábosilka

317 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ivulinak » neděle 28. leden 2007, 20:24
Ahoj,ÚP tě zaregistruje určitě.Mám tuto zkušenost za sebou.registruje se nejpozději 6tydnupřed porodem při rizikovém těhu 8tydnu před porodem.Ale to se da obejit :oops: .
Mně 6.2.2001končil řtyřlety rodičak a den nato jsem šla na ÚP.Stihla jsem to sotva na těch 6tydnu.Rizikovku jsem zatloukla.On se mně ani nikdo neptal :wink: .Nakonec mně vypočitali i PPm,v kterou jsem nedoufala,protože jsem měla rozuvazany pracovni poměr.Takže hned jak ti skonči rodičak běž se zaevidovat.Ja jsem se akorat trochu chytla s pani,která prohlasila,že mně má živit manžel :evil:
[img:050f00fd9e]http://women.evenhealth.com/image/c/mu994699.png
[img:050f00fd9e]http://women.evenhealth.com/image/c/mu994706.png[/img:050f00fd9e]

[img:050f00fd9e]http://women.evenhealth.com/image/c/mu994713.png[/img:050f00fd9e]
Ivulinak
Treperenda
Treperenda

1361 příspěvků
21. září 2006
Kroměříž
Příspěvekod Fish » neděle 28. leden 2007, 23:07
Holky moc Vám všem děkuji za odpovědi a dám vědět,jak jsem dopadla(pro případ,že by byl někdo ve stejné situaci jako já :roll: (.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Fish
Žvatlalka
Žvatlalka

231 příspěvků
16. prosinec 2006
Příspěvekod Zuzka84 » neděle 28. leden 2007, 23:33
jo jo, fish, jak tu pisou holky - segra to ma taky tak a je ted na UP a dostava ani ne 2 a pul tisice. Ja byla taky na UP od 5mesice tehotenstvi ale mela jsem vypocitanou podporu z platu v predchozim zamestnani a musela jsem tam kazdych 14dni jezdit(trvale bydliste mam 100km daleko, takze to bylo fajn :-/ ) a jeste se mi tam pani snazila vnutit ze nemam zadna zdravotni omezeni :evil: . a socialka ti nic neda pokud nezijes sama, ja kdyz jsem rekla ze ziju s pritelem, tak mi taky rekli ze me teda musi zivit on (pokud na to samozrejme ma prijmy, kdyz ne, tak doplati, ale pritel je student a dela na VPP programatora a ani jsme se nepokouseli davat zadost - nemelo by to cenu)
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Alimarion » sobota 17. únor 2007, 21:56
Ahojky holky,
mám dotaz co se tohoto témata taky tak trošku týká. Možná má některá z vás zkušenost a poradí mi.
Jsem od června 2006 nezaměstnaná a v evidenci na ÚP. Do listopadu jsem pobírala půlku platu z předchozího zaměstnání. Teď už neberu nic- má mě živit manžel. Zajímalo by mě, z čeho se mi budou vypočítávat peníze co potom budu dostávat od sociálky( mateřská, rodičovský příspěvek). Jinak mi paní na ÚP dala papírek na vyplnění, který odevzdám při nástupu na mateřskou a tím se odhlásím z pracáku a přecházím do péče sociálky.
Díky moc za pomoc.
Alimarion
Krafařka
Krafařka

759 příspěvků
05. prosinec 2006
Čelákovice
Příspěvekod Aprilmouse » středa 21. březen 2007, 14:00
AHoj, zrovna tu čtu, že mě na úřadu práce zaregistrují 6 týdnu před termínem porodu...

Jenomže když i končí RP 6.7.2007 a termín bude 31.7.2007? Vyplatí se mi tam vůbec chodit? S přihlédnutím, že minule jsem rodila v 37+1, takže vlastně bych mohla porodit i klidně hned někdy po tom 6.7.... holky já už jsem z toho na prášky. V 37 týdnu těžko budu vypadat jako někdo, kdo si bude aktivně shánět práci...
Aprilmouse
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)

13818 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř