ADV TOP
ADV LEFT

Vyplácení PPM přes OSSZ v praxi po 5. mesících

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ka-tka » středa 13. květen 2009, 11:32
Snad tenhle dotaz ještě nikde není, ale zajímá mě, jak to teda ted funguje s odstupem času.

Opravdu PPM chodí se zpožděním i několik měsíců? Nebo to už konečně pořešili a nebudu čekat na PPM nevímjak dlouho?

Přijde mi hrozné, pokud by tenhle příjem byl u nás v rodine zásadní a my třeba neměli na splácení hypotéky nebo jiných výdajů.

Děkuji za odpovědi a zkušenosti z jiných měst.

Katka co za par dní nastupuje PPM
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Ka-tka
Diskutérka
Diskutérka

2041 příspěvků
21. září 2006
Jablonec nad Nisou
Příspěvekod Lidad » středa 13. květen 2009, 11:46
Zdravím!
Moje zkušenost je taková: 6.2. letošního roku jsem natupovala na MD, na sociálce jsem k tomu datu zažádala o pozastavení vyplacení rodičovské (abych nemusela peníze vracet),a čekala na papír OSSZ, který byl nejdříve odeslán zaměstnavatelem na okresní správu a potom do Prahy. Na přelomu března a dubna (Eliška se narodila 24.3.) mi přišel papír, že pokud se nedostavím na OSSZ s rodným listem tak mi kromě jedné dávky, která přišla v březnu nedají nic. Když jsem tam přijela, paní mi do papírů na psala 4 čísla (výpočet denní dávky) a pak jsem si zajela na příslušnou sociálku,kde to potvrdili.A na výpisu za duben už byli připsány peníze. A květnu už je mám taky na účtu.

Takže jsem se nalítala jak blázen,ale peníze mám.

Hodně štětstí při zařizování!
ObrázekObrázekObrázek
Lidad
Drbna
Drbna

4055 příspěvků
08. únor 2007
Příspěvekod Mandarinek » středa 13. květen 2009, 11:47
Káťo, jsem z Liberce ale mateřskou mi má vyplácet pražská socka... nastupovala jsem na MD 16.2.2009 a ještě jsem od nich neviděla ani korunu :grr: pouze z úřadu práce z liberce mi přišel výhružnej dopis, že jestli jim okamžitě nevrátim přeplatek z rodičáku (kterej jsem nemohla zrušit protože mi pražská sociálka nevyplnila papír o tom kolik bude mateřská :grr: ) tak že mně daj k soudu :grr: :grr: :grr: tož tak..

a o tom, jak by to u nás bylo, kdyby ty peníze byly stěžejní, o tom fakt přemejšlim hodně často :( :( :(
Mandarinek
Howgh
Howgh

8232 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Ka-tka » středa 13. květen 2009, 11:57
No ja mam nastoupi 1.6
takze dnes jsem nahlasila ukonceni RP k 31.5

Moje mzdovka vubec nevedela co ma delat- kua, kdyby mela jednu tehotnou, ale v nemocnici by to vedet mela, a teda ze je divne, co po ni chci- ten denny vymer PPM abych s ttim sla na OSSZ, pry kdyz pobiram RP, tak na PPM mam narok az dnem porodu....

No na socialce jsme se teda domluvili, ze az mi ten papir da- az kolem 15ho v cervnu.....tak se to vyresi.ale stve mne ten system, nikdo poradne nevi, jak to delat, nereknu kdyby byl unor, ale v kvetnu???
Ka-tka
Diskutérka
Diskutérka

2041 příspěvků
21. září 2006
Jablonec nad Nisou
Příspěvekod Mandarinek » středa 13. květen 2009, 12:02
Jj, přesně tak Káťo... já tenhle papír - výměru PPM nemohla z pražský sociálky za boha dostat ( a kdybych ho nepotřebovala kvůli zařizování hypotéky a nedonutila naší mzdovou účetní aby tam jela z liberce osobně a aby neodešla bez toho papíru, tak ho nemám snad do vánoc :-? :( ) ... bez tohohle vyplněnýho papíru mi řekli v liberci, že mi rodičák nemůžou pozastavit... takže mi ho posílali dál a teď ho samo chtějí vrátit-započítali ho s porodným a zbyl tam přeplatek 2000,-- a když jsem přišla konečně s tím papírem do liberce tak mi paní suše oznámila že díky tomu že mi posílali dál rodičáky tak mi vznikl dluh státu vyšší než 5000,-- a můžou mě dát k soudu :? :? :? no velmi mě to pobavilo... ale jak řikám, nedokážu si představit, že bychom byli v nějaký finanční tísni :roll:
Mandarinek
Howgh
Howgh

8232 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Meluzinka » středa 13. květen 2009, 12:03
Na PPM jsem nastoupila 13.dubna z rodičáku.
Mzdovce jsem poslala papír kde měla vyplnit denní výměr-ta ho předala OSSZ v Brně-sídlo zaměstnavatele. Rodičák jsem zrušit nešla - radši budu vracet než zůstat bez peněz. Po měsíci mi přišel výměr z OSSZ Brno i s formulářem, který jsem posílala mzdovce a to odevzdám u nás na sociálce a požádám o zrušení rodičáku.
PPM za duben mi přišla včera. Takže v pořádku v termínu.

Rodičák za duben ještě nedorazil :-) paradoxně.
Meluzinka
Pískle

11 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Puisek » středa 13. květen 2009, 12:06
Ahoj, já nastupovala sice už k 7. 12. 2008, ale zase jsem měla zaměstnavatele v konkurzu. Rodičák jsem si zrušila k 30. 11., pak mi přišel papír, mezitím jsem dala na sociálku potvrzení o PPM a vyměřovací základ. Vzhledem k tomu, že konkurz byl vyhlášen k 31. 12. 2008, tak se muselo čekat, až ustanoví správce KP a pak už jsem dostala někdy v březnu zpětně za prosinec i leden a pak už pravidelně každý měsíc kolem patnáctého. Takže u nás dobrý, možná by to bylo i rychlejší, kdyby tam nebylo to čekání na ustanovení správce. Držím pěsti, ať je to také bez problémů u Vás. Verča
Puisek
Krafařka
Krafařka

783 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Marry » středa 13. květen 2009, 12:06
Kati, u nás je to tak, že zanesu papír do práce k četní, ta dodá podklady na OSSZ a dnem kdy to obdrží OSSZ mají 30 dní na poslání peněz. Kamarádce to tak došlo, tak uvidím jak dopadnu já ;)

když chci zrušit rodičák k 22.5. a rodičák mi vlastně končí k 26.5., tak musím na uřad dodat nějaký papír o tom, že k 22 nastupuju na PPM????
Obrázek

Obrázek
Marry
Howgh
Howgh

6329 příspěvků
21. září 2006
okr: Olomouc
Příspěvekod Ka-tka » středa 13. květen 2009, 12:09
Marry píše:Kati, u nás je to tak, že zanesu papír do práce k četní, ta dodá podklady na OSSZ a dnem kdy to obdrží OSSZ mají 30 dní na poslání peněz. Kamarádce to tak došlo, tak uvidím jak dopadnu já ;)

když chci zrušit rodičák k 22.5. a rodičák mi vlastně končí k 26.5., tak musím na uřad dodat nějaký papír o tom, že k 22 nastupuju na PPM????

no na socce rikali ze do 8 dni od zacatku pobirani PPM mas prinest papir- a ja uz ted jak jsem zblbla ani nevim jaky

Proate nechala jsem na mzdovce lejstro od gyndr. a uvidme co s tim ONa podnikne- jsem zvedava co se bude dit.
Ka-tka
Diskutérka
Diskutérka

2041 příspěvků
21. září 2006
Jablonec nad Nisou
Příspěvekod Meluzinka » středa 13. květen 2009, 12:10
Já totiž na sociálce byla někdy kolem 10.dubna, že to chci zrušit a ona mi řekla, že bez výměru od mzdovky mi to nezruší.
Takže jsem čekala co se bude dít a že papír došel měsíc po nástupu na PPM-to si tam můžem vysvětlit, kde vznikl prostoj :-)

Jdu tam odpoledne , tak sem pak napíšu jak to dopadlo.
Meluzinka
Pískle

11 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Ka-tka » středa 13. květen 2009, 12:13
Meluzinko, no a vidis, ja se zrusenim nemela problem.......jen si do PC dopsala ze papir dodam- tak verim, ze to dopadne...
Ka-tka
Diskutérka
Diskutérka

2041 příspěvků
21. září 2006
Jablonec nad Nisou
Příspěvekod Marry » středa 13. květen 2009, 12:16
jak je to ještě s tím nástupem na PPM?? Já jsem chtěla jít na PPM od 27.5. ( k 26.5. mi končí rodičák), takže bych nastoupila 7 týdnů před porodem, ale Dr mi řekla, že bud 8 nebo 6 týd., že mezitím né. Tak ted nevím :?:
Marry
Howgh
Howgh

6329 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ka-tka » středa 13. květen 2009, 12:19
No jde posunout preci TP, ne???

JA mam posunuty o 14 dni, ani ne kvuli RP,ale at je tood 1.6--- takze cely mesic.

TAk se domluv s gynekologem.. tech par dni to lze

Jo a mam to teda 6 tydnu pred TP
Ka-tka
Diskutérka
Diskutérka

2041 příspěvků
21. září 2006
Jablonec nad Nisou
Příspěvekod Marry » středa 13. květen 2009, 12:21
no zkusím to s Dr domluvit, že by to o těch pár dní posunula. Nebo jak to tady čtu tak bych kvůli 5 dnům měla šílený běhání, když to jde udělat jednoduše
Marry
Howgh
Howgh

6329 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Pettie » čtvrtek 14. květen 2009, 19:28
Kamarádka nastupovala na MD 1.2. a ještě minulej týden byla bez peněz...jestli už je má ted, nevím. Ale je to děs :-?
Pettie
Howgh
Howgh

15378 příspěvků
18. duben 2007
Brno