ADV TOP
ADV LEFT

Vyplacení rodičovského příspěvku za poslední měsíc

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Broucina » čtvrtek 15. duben 2010, 11:38
Díky MOOC všem za odpovědi. Už v tom mám také jasno. Teď už jenom potřebuji, aby se to druhé mimčo podařilo ještě tento rok ;) ;) ;)
Broucina
Pískle

44 příspěvků
15. leden 2008
Příspěvekod Vema » pondělí 19. duben 2010, 09:02
Dobrý den, dne 7.5. se vracím po RD do práce. Dle této diskuze mi v červnu příjde celý RP ikdyž v červnu dostanu i výplatu? Pokud ano, nemám povinnost ho vrátit na sociálku? Díky moc za odpověď.
Vema
Pískle

4 příspěvků
06. duben 2010
Příspěvekod J.a.n.i » pondělí 19. duben 2010, 11:01
U rodičovského příspěvku můžeš klidně pracovat, to není nijak omezeno, takže to, že dostaneš výplatu nevadí, ale měla bys splnit podmínku při jeho vyplacení, tj. dítě by nemělo být ve školce déle než 5 dní v měsíci. Výklady se někdy trochu různí, ale častěji jsem se setkala s tím, že tyto podmínky musí být splněny celý měsíc, protože RD je taky za celý měsíc, i když je dítko narozené 6.5., takže pokud jde dítě do školky na celý den, tak bys ho možná vracet měla, ale ne z titulu, že ty pracuješ, ale z titulu, že je dítě ve školce.
J.a.n.i
Krafařka
Krafařka

681 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod Vema » pondělí 19. duben 2010, 18:17
Jani, díky moc za odpověď! Tak to je super. Malou bude hlídat babička, tak problém s nesplněním podmínek vzhledem ke školce nebude.
Vema
Pískle

4 příspěvků
06. duben 2010
Příspěvekod Bublina24 » pátek 14. květen 2010, 12:48
Ahoj,můj syn měl 16 dubna,3 ročky,četla jsem že mám nárok na dávku za celý kalendářní měsíc,je to tak?I když mě poslali na UP a tam mi přiznali od Dubna příspěvek?příjde mi to trošku divný,celý měsíc je 85OO a plus co dostanu z pracáku 3470?nebylo by to nejak moc?jsem z toho vedle,jak ta jedle :(
Máme doma zvířata....teda jedno 3-leté (chlapečka) a druhé na cestě,respektive za necelé 3 ýdny a taky chlapeček :)
Bublina24
Pískle

3 příspěvků
13. květen 2010
Příspěvekod J.a.n.i » pátek 14. květen 2010, 19:15
Vyplácení rodičáku se váže jen a pouze na to zda je či není dítě ve školce / jeslích (tedy ještě na nástup na další mateřskou, ale to teď neřešíme), takže je úplně fuk, že dostaneš peníze z UP, stejně jako by bylo fuk, kdybys už pracovala a dostala plat z práce.
J.a.n.i
Krafařka
Krafařka

681 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod Bublina24 » sobota 29. květen 2010, 21:24
skončil mi rodičovský příšpěvek,z up mi přiznali 3450kč (musela jsem jit na up na měsíc kvuli soc a zdr poj. jelikož na mat.muzu nastoupit až se syn narodí,tp mám 4 června) to je vše co dostanu,nebo k tomu jsou ještě přídavky a svp?to by dělalo nějakých 4300 to je vše?Nebo mám nárok na víc,vůbec v tom neumím chodit,nevím kam co vyřídit,holky poraďte :( vždyť já měsíčně platím 6 a půl za nájem a kde je jídlo atd, to ani na to nebudu mít,do práce mě nevezmou,když mám chvilku do porodu :(
Máme doma zvířata....teda jedno 3-leté (chlapečka) a druhé na cestě,respektive za necelé 3 ýdny a taky chlapeček :)
Bublina24
Pískle

3 příspěvků
13. květen 2010
Příspěvekod Bublina24 » sobota 29. květen 2010, 21:28
a to nemluvě o tom,že penízky,jako že na tu PPM nemám nárok a dostanu RP,vlastně až se malý narodí tak to můžu jít teprve vyřídit,pozpátku to nedostanu,mateřskou mám vypsanou už od 23 dubna,ale bez rodného listu dítěte nevyřídím nic a že oni maj čas,tak penízky dostaneme až v červenci :(((((((( protože pochybuju,že pro mý modrý oči,mi to vypláznou během pár dnů.
Bublina24
Pískle

3 příspěvků
13. květen 2010
Příspěvekod Ivunka » pátek 04. červen 2010, 18:34
Ahojky, můžu mít také dotaz??? Dceři budou 3 roky 1. 9. 2010, v tento den zároveň nastupuje do školky, já nastupuji 2.9. do práce.

Jak to bude s posledním RD?????

Děkuji
Obrázek
Ivunka
Pískle

66 příspěvků
31. květen 2007
Příspěvekod Milka » neděle 08. srpen 2010, 19:45
Ahoj holky,

přidám se s dotazem k Ivunce...

Synovi budou 17. září 3 roky. od 1. září ho můžu dávat do školky. Teď mě zajímá, jestli může jít do školky jen 5x v měsíci, anebo po 17tém už může chodit denně?

Díky moc za odpovědi,

M.
Milka
Krafařka
Krafařka

987 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod J.a.n.i » neděle 08. srpen 2010, 21:52
Upřímně, nedokážu odpovědět, slyšela jsem, že se uplatňují oba výklady, záleží, který uplatňuje sociálka pod kterou patříš, takže bych zkusila dotaz tam, nejlépe písemně, ať máš něco v ruce.
J.a.n.i
Krafařka
Krafařka

681 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod Inge » čtvrtek 19. srpen 2010, 14:26
Milka píše:Ahoj holky,

přidám se s dotazem k Ivunce...

Synovi budou 17. září 3 roky. od 1. září ho můžu dávat do školky. Teď mě zajímá, jestli může jít do školky jen 5x v měsíci, anebo po 17tém už může chodit denně?

Díky moc za odpovědi,

M.

Já volala k nám na odbor SSP a bylo mi řečeno, že po dosažení třetích narozenin (mám tříletou variantu RP) už je dítě nezajímá, takže klidně po (ve vašem případě) 17tém může chodit denně. Do toho 17. max. 5x.
Inge
Treperenda
Treperenda

1070 příspěvků
29. srpen 2007
Příspěvekod JenulkovaJ » středa 13. duben 2016, 13:23
Ano, vyplatí se to, jsi na tom pak lepší.
Při výpočtu, kdy jsem otěhotněla, používám lunárního měsíce.
JenulkovaJ
Pískle

3 příspěvků
13. duben 2016