ADV TOP
ADV LEFT

Čerpání dovolené po MD - můj případ

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Bedrisek » úterý 12. duben 2011, 19:50
Dobrý večer,

pročítala jsem starší diskuze a nenašla odpověď přímo na svoji otázku, tak bych se chtěla zeptat:

RD s prvním dítětem mi skončila 23.7.2010 (2-letá varianta), pracuji ve školství, nástup jsme domluvili díky prázdninám na 25.8.2010. V mezidobí (červenec - srpen jsem chtěla prodloužení RD, to mi zaměstnavatel neumožnil, prý to nejde :grr: a strčil mi tam neplacené volno)
Od 25.8.2010 do 13.1.2011 jsem byla v PN, od 14.ledna až do cca července jsem na MD.

Ve školství máme nárok na 40 dní dovolené.

A můj dotaz:
Na kolik dovolené mám nárok? Chápu to dobře, že za letošní rok, kdy jsem na MD mám nárok na celou a za ten loňský rok (září až prosinec, kdy jsem byla na PN) se mi to krátí? Nebo se to spočítá nějak dohromady (září až červenec) a to se pak pokrátí???

Jsem z toho jelen, a bohužel na účetní se spolehnout nemůžu, je nová a sama v tom má "hokej", tak chci mít něco "v ruce".

Moc děkuji za odpověď

Hanka
Bedrisek
Klevetnice
Klevetnice

3462 příspěvků
21. březen 2007
Plzeň
Příspěvekod J.a.n.i » úterý 12. duben 2011, 20:01
Pokud to dobře chápu, tak si za rok 2010 nic neodpracovala, tak nemáš nárok ani na žádnou dovolenou. Za rok 2011 budeš mít nárok na celou.
J.a.n.i
Krafařka
Krafařka

681 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod J.a.n.i » úterý 12. duben 2011, 20:02
Pokud to dobře chápu, tak si za rok 2010 nic neodpracovala, tak nemáš nárok ani na žádnou dovolenou. Za rok 2011 budeš mít nárok na celou.
J.a.n.i
Krafařka
Krafařka

681 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod Bedrisek » úterý 12. duben 2011, 20:06
J.a.n.i píše:Pokud to dobře chápu, tak si za rok 2010 nic neodpracovala, tak nemáš nárok ani na žádnou dovolenou. Za rok 2011 budeš mít nárok na celou.

Aha, moc děkuji. A ještě se zeptám, to si zažádám tak, aby mi čerpání navazovalo na MD? Takže mi to proplatí letos? Manžel teď zase tvrdí, že až příští rok :roll: (ale on tomu nerozumí)
Bedrisek
Klevetnice
Klevetnice

3462 příspěvků
21. březen 2007
Plzeň
Příspěvekod Mrrmrr » úterý 12. duben 2011, 20:08
Zaplatit to musí letos, hned jak ti skončí MD, pokud si zažádáš, aby ti dovolená na zotavenou bezprostředně navazovala na tu MD. Půjde to normálně s výplatami ostatních zaměstnanců.
Mrrmrr
Diskutérka
Diskutérka

2163 příspěvků
19. září 2007
všude dobře ;)