ADV TOP
ADV LEFT

omezování doby pobytu ve školce

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Blanka » pátek 11. květen 2007, 19:32
Ahojky holky, jsem na mateřské, ale chtěla bych aby malá chodila do školky na celý den. Já studuju a když chodí jen na dopo, tak toho času moc nemám, navíc ona sama tam chce být s dětma. Jenže v naší školce je jaksi zavedeno, že pokud je matka na mateřské, tak jí dítě nevezmou na celý den. Chtěla jsem se vás zeptat, je to ve vašich školkách taky běžné opatření? Díky Blanka
Julinka 12/2008, Štěpán 7/2006, Aňa 8/2003
ObrázekObrázekObrázek
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava
Příspěvekod Euka2 » pátek 11. květen 2007, 19:35
Ahojky Blanko,

to je asi věc každé školky, jak si to udělá. Já jsem taky doma s cca 2 letou dcerou a Adámek (4 roky) chodí na celý den a nikdo nic neříká.

papa VABE (Veronika Adámek a Berunka Ema)
Euka2
Žvatlalka
Žvatlalka

100 příspěvků
21. září 2006
Praha 4
Příspěvekod Verunka » pátek 11. květen 2007, 19:35
Myslím, že tohle asi běžné opatření nebude.

Rodičák bereš na to druhé mimi, tak bych prostě žádala ať je tam na celý den. Nechápu co je jim do toho, že jsi doma na mateřské, tak ti dají dítě domů ve 12 hodin? A ještě řekni, že platíš za celý den. Tak to by byla fakt síla.
Verunka 11.6.2004
Kačenka 17.3.2008

Šárka 27.8.1982
Milan 25.10.1978
Verunka
Žvatlalka
Žvatlalka

274 příspěvků
27. září 2006
střední čechy
Příspěvekod Mart » pátek 11. květen 2007, 19:36
O tomhle opatření jsem nikdy neslyšela. Naopak většina školek bere děti raději na celý den, pak na ně mají vyšší dotaci. A podle naplněnosti buď děti maminek na mateřské berou klidně na celý den nebo je neberou vůbec, když se naplní dětmi pracujících rodičů.
Mart
Pískle

40 příspěvků
22. září 2006
Praha 13
Příspěvekod Mart » pátek 11. květen 2007, 19:38
Ještě dodatek, v naší školce platí všichni stejné školné - 500 Kč, ať jsou tam na celý den, na dopoledne nebo jen na 5 dní v měsíci. Tohle se v různých školkách liší.
Mart
Pískle

40 příspěvků
22. září 2006
Praha 13
Příspěvekod Verca » pátek 11. květen 2007, 19:42
Tak u nás pokud je matka na mateřské s dalším dítětem, může to starší do školky na jak dlouhou dobu chce. Jim je to jedno, stejně už tam to místo zabírá, takže je jim fuk, jestli jde domů po obědě nebo o dvě hodiny dýl po spaní. Jen o prázdninách, když místo šesti tříd funguje jen jedna, se počítá s tím, že matky na mateřské si děti nechají doma, což chápu a nechávám. Taky jsme o těch prázdninách pak osvobozeni od školného.
Verča
Obrázek

Obrázek
[/url][url=http://www.TickerFactory.com/]

Obrázek

[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrázek
Verca
Kecka
Kecka

1766 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Blanka » pátek 11. květen 2007, 19:45
Jako oni nemají problém s kapacitou, jediný problém co mají, je ten, že vedoucí učitelka je žena ředitele školy (tedy i školky) a oni tam ty děti nechtějí, protože samozřejmě mají míň práce pokud dítě vrátí ve 12. Takže ředitel furt mrčí jak želva, že pro něj půl denní děti nejsou nijaká výhra (když se mu tam přihlásily 3 čtyřhodinový málem skočil z okna), ale když chceš dát na celý den, tak tě odmítnou s tím, že nejezdíš do práce :grr:
ObrázekObrázekObrázek
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava
Příspěvekod Blanka » pátek 11. květen 2007, 19:47
Verco co já bych dala za to, kdyby s nima byla rozumná řeč. To oni pro jistotu o prázdninách tu školku zavřou, když má dva měsíce volno ten ředitel, tak proč by jeho žena měla chodit do práce že?
ObrázekObrázekObrázek
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava
Příspěvekod Bludicka » pátek 11. květen 2007, 19:50
na to nemaj právo zvlášť když platíš jak chápu školné za celej den, drsně trvej na tom že tam dcerku budeš dávat na dobu která vahovuje jí a tobě :grr:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Bludicka
Drbna
Drbna

4237 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Blanka » pátek 11. květen 2007, 19:55
nene neplatím celé školné, holky, ale vy mě musíte nějak poradit, jinak já už se z toho zblázním, jak mám na tom trvat? Dokonce už nesmím s kočárkem jezdit pro malou :grr: , musím Štěpána vydělávat a pak ho mět na rukách celou dobu, nebo ho postavit za dveře :grr: :grr:
ObrázekObrázekObrázek
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava
Příspěvekod Lesana » pátek 11. květen 2007, 20:32
Blanko, můj laický názor je ten, že záleží na tom, jak jsi dítě do školky přihlásila a jak ti ho přijali. Tedy pokud ti ho přijali jenom do čtyřhodinového provozu, tak ti v průběhu škoního roku nemusí vyhovět a přijmout ho do provozu celého.

Nicméně z toho, co píšeš o platbě školného, mi to přijde trošku zmatečné - teď zrovna koukám do vyhlášky s komentářem a jak jsem to pochopila a jak mi dává za pravdu komentář, tak všechny děti v jedné školce musí platit stejnou sumu školkovného. Výjimkou jsou děti, které ze zákona do školky do školky NESMÍ chodit víc jak 4 hodiny denně z důvodu, že na ně rodič pobírá rodičovský příspěvek nebo příspěvek na péči o osobu blízkou a které z té vyhlášky platí 2/3 toho, co ostatní děti.

Takže nejsem právník a možná je někde nějaká klička, o které nevím, ale jenom tak mě napadá, jestli tvoje dítě náhodou není přijaté jako dítě, na které POBÍRÁŠ rodičák - pak by mělo logiku, že po tobě chtějí jenom čtyři hodiny denně a že platíš nižší školné. Otázka ale je, jestli by to snížení školného nebylo neoprávněné. Protože třeba děti, jejichž matky jsou pojištěné státem na zdravotní pojištění jako v domácnosti, tak taky mohou dávat děti do školky jenom na čtyři hodiny denně a třeba ty ve vyhlášky výjimku na snížení školného nemají, což nechápu. Takže ta sleva není automaticky vázaná na docházku 4 hodiny denně, ale na pobírání příspěvku.
Obrázek

Obrázek
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Lesana » pátek 11. květen 2007, 20:33
Jinak pokud někoho zajímá ta vyhláška o úhradě školkovného, tak ta je tady:

http://www.kr-vysocina.cz/vismo/dokumenty2.asp?u=450008&id_org=450008&id=1301352&p1=0&p2=&p3=
Obrázek

Obrázek
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Bludicka » pátek 11. květen 2007, 20:42
Blanko a nemyslíš tím nižším školným třeba to, že platíš míň za jídlo o tu jednu svačinu? platba je ze dvou částí školné a stravné
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Bludicka
Drbna
Drbna

4237 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Petulka74 » pátek 11. květen 2007, 20:45
Ahoj,
tak u nás to funguje tak nějak podobně, přihlášené jsme na normální, tj. celodenní docházku, myslím, že žádné dítě na 4 hodinovou tam ani není, ale děti, které mají maminku doma, chodí po obědě. Kdyby byl člověk fakt drsoň, tak si to spaní ve školce prosadí, ale to já nejsem (navíc tam K. spát nechce)...

Taky mi to moc nevyhovuje, vyzvedávám v 11:45 a mám problém, jak tam vměstat svůj i Aninčin oběd :-), případně výhledově její spaní.
ObrázekObrázek
Obrázek
Petulka74
Drbna
Drbna

4963 příspěvků
24. září 2006
Kladno
Příspěvekod Blanka » pátek 11. květen 2007, 20:55
su blbec, samozřejmě, že školné platím ve stejné výši jako všichni, ale zapsala jsem ju skutečně jen na dopoledne(ne na 4 hodiny, pobírám rodičák samo na Štěpána), jenže to bylo proto, že nám u zápisu řekli, že nemáme nárok na celý den, pokud jsme na mateřské. Tehdy jsem byla ráda, že mě ju vzali vůbec.
ObrázekObrázekObrázek
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava