ADV TOP
ADV LEFT

omezování doby pobytu ve školce

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Blanka » pátek 11. květen 2007, 20:57
Lesano a myslíš, že teď už neprosadím změnu?
Julinka 12/2008, Štěpán 7/2006, Aňa 8/2003
ObrázekObrázekObrázek
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava
Příspěvekod Hanazana » pátek 11. květen 2007, 21:00
Verunka píše:Myslím, že tohle asi běžné opatření nebude.

Rodičák bereš na to druhé mimi, tak bych prostě žádala ať je tam na celý den. Nechápu co je jim do toho, že jsi doma na mateřské, tak ti dají dítě domů ve 12 hodin? A ještě řekni, že platíš za celý den. Tak to by byla fakt síla.

Naprostý souhlas!
Fakt se mi to nelíbí, pokud mají ve školce místo, aby ti dítě vzali, platíš celé školné, tak to po tobě snad ani nemůžou chtít!!!!!!!!!
Tyhle manýry ve školkách mě dost vytáčej, i na mě to totiž pořád zkoušej, když jsou nějaké prázdniny, tak se ptají, jestli si Klárku nechám doma, když jsem na té mateřské. A taky se párkrát stalo, že se ani neptali a pak se divili, že byla odhlášená (jimi, nem mnou), ale to už je jiná kapitola.
Hanka
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Obrázek
Hanazana
Drbna
Drbna

4313 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Mart » sobota 12. květen 2007, 05:42
Tak mě zaujalo, že podle vyhlášky by děti, na které matka pobírá rodičák a chodí jen na 4 hodiny, měly platit jen 2/3 školného. Takhle teď chodí náš mladší Tomík a platím furt 500 :-( Ale zase mi nedělají žádné obstrukce, dávám ho tam před osmou a chodím pro něj až v půl jedný a klidně mi pro sociálku potvrdí, že je tam na 4 hodiny. Se spaním taky nedělají nikomu problémy, naopak slyšela jsem, jak přímo maminkám, co byli doma s mladším, nabízeli, že by tam jejich děti mohly spát. To my tedy nemůžeme kvůli tomu rodičáku a staršího tím pádem beru po o taky, aby to bylo spravedlivý.

Asi je to prostě o lidech ve vedení školky, když třeba široko daleko žádná jiná není, tak si diktují vlastní pravidla.
Mart
Pískle

40 příspěvků
22. září 2006
Praha 13
Příspěvekod Blanka » sobota 12. květen 2007, 05:47
tak moc díky holky, já hlavně chtěla vědět, jestli je to normální. Díky B.
ObrázekObrázekObrázek
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava
Příspěvekod Lesana » sobota 12. květen 2007, 09:15
Blanka píše:Lesano a myslíš, že teď už neprosadím změnu?

Blanko,já nevím. Obávám se, že tohle je na rozhodnutí ředitelky. Ono totiž od počtu dětí se odvíjí třeba pracovní úvazek učitelek nebo vůbec je dáno, kolik dětí smí být ve třídě (a hraje roli, jestli je dítě na celý den, na část dne, jestli je zdravé nebo postižené, tuším i jestli je do tří let nebo po třetím roku...). Taky na Rodině zazněla informace, že dotace se rozdělují podle stavu na začátku školního roku, což nevím, jestli je pravda. Ale pokud ano, tak kdyby tvé dítě nechali chodit na celý den, ovšem dotaci by pobírali jenom jako na dítě čtyřhodinové. Nejsem ale právník, je to jenom moje dedukce.
Obrázek

Obrázek
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Blanka » sobota 12. květen 2007, 09:19
No, ale já jsem podala žádost o změnu od září 2007, takže snad by v tomhle být problém nebyl? A ona není čtyřhodinová, je půl denní.
ObrázekObrázekObrázek
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava
Příspěvekod Datez » sobota 12. květen 2007, 13:54
Ahoj Blanko :D

V září budu řešit stejný problém jako ty. Terezka byla u zápisu a do školky jí vzaly. Paní ředitelka mi oznámila ( napsané to nikde nemám ), že když jsem doma na MD s Davídkem, tak že Terka bude chodit domů v poledne. Na odpoledne mají prý jen jednu učitelku a tak PROSÍ maminky co nechodí do práce, aby si braly děti v poledne.
Pořád nad tím dumám...myslím si, že Terka má nárok tam být celý den...ale na druhou stranu nevím, zda ředitelka školky si smí takhle sama upravovat pravidla. Ani nevím jestli jsou nějaká daná od státu??
Takže pokud se Terce ve školce bude líbit, bude tam chtít spát a být tam i odpoledne, tak budu zjišťovat, zda má nárok tam být.

Prostě v naší školce jsem to pochopila tak, že všem maminkám co nechodí do práce řeknou, že si musí děti brát domů v poledne a oni to tak dělají i když vím, že jim to třeba nevyhovuje.

Pokud někdo ještě písne nějaké zkušenosti budu moc ráda.

Datez
Datez
Krafařka
Krafařka

990 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Meduna » sobota 23. červen 2007, 08:38
Holky ja mam trohu jini problem...
Ahoj holky
Vcera mi volali ze skolky, ze si musime jit pro rozhodnoty, a jak jinak - nevzali Emicku :roll: duvod - ze jsem ji prihlasila na 4.h. s duvodu abych dale pobirala rod. prispevek...
Tam jsem se podepisovala, ze jsem to prevzala, a pani ucitelka, porad nejak listila papiry, a ja se ptala proc teda ji nevzali, a ona ze bohuzel nevi... asi nepracuji, ze ne,... a ja na ni - ze jo, ze jsem davala potvrzeni o zamestnani, a pak jsem se podivala, ze to potvrzeni nebylo mezi papirama ktere mela v ruce, tak jsem se zeptala - kde je? A ona :oops: no to asi ma pani reditelka, a ja a proc to ma zvlast, a ona ze to nevi, ze to se tak dela....
Nejak se mi ta vec nelibi...
Asi se odvolam...
co mi poradite?

Sorry ze vas obtezuji s mima problemama :oops:

Pa
Eli
Meduna
Žvatlalka
Žvatlalka

127 příspěvků
05. březen 2007
Příspěvekod Renous » sobota 23. červen 2007, 12:07
Ale to,že jsi na mateřské s druhým dítětem vůbec neznamená,že první nesmí být ve školce celý den! Peťa chodí do školky na celý den,spí tam,chodím pro něj až ve tři hodiny,takže vím 100%,že je to nějaká blbost,nebo výmysl vašich učitelek-ředitelky. Splňuješ podmínku,podle které se celý den staráš řádně o druhé dítě a pobíráš na něj mateřskou,takže nechápu,proč toto???
Zkus se na to zeptat na sociálce,tam Ti poradí,nebo si tam zavolej,já bych se nedala. My s holkama a je nás tady dost-jsme s druhými dětmi doma a všichni ti první ve školce spí,my tam nespali první rok,ale to bylo z našeho popudu,než si Peťa pořádně zvykl,ale když se mi narodil Honzík,tak to úplně v pohodě přešlo na spinkání.
Obrázek
Obrázek
Renous
Klábosilka
Klábosilka

305 příspěvků
18. květen 2007
Vimperk
Příspěvekod Renous » sobota 23. červen 2007, 12:11
Něco jiného je,pokud mají ve školce problém s kapacitou a bylo by plno,tak samozřejmě mají přednost pracující maminky,potom maminky,které se starají celodenně o další dítě apotom maminky,které mají jen to jedno a jsou ještě k tomu doma. Mám v baráku paní,co pracuje na sociálce,vždycky mi poradí,kdyby něco,zeptám se jí.. Ale aby ředitelky samy upravovaly jak a kdy budeš dítko vyzvedávat-to se mi fakt nezdá a nedala bych se odbýt,že prosí maminky!! Jediné,v čem jsem ochotná ustoupit,že si nechávám Peťu doma přes velké prázdniny-letní,to chápu,že školky mají omezený provoz a tudíž je logické,že ty maminy,co jsou doma,si můžou své děti nechat doma,ale přes rok pro nás platí úplně stejná pravidla jako pro maminky,co pracují. :hura:
Obrázek
Obrázek
Renous
Klábosilka
Klábosilka

305 příspěvků
18. květen 2007
Vimperk
Příspěvekod Aprilmouse » pátek 29. červen 2007, 07:33
Tak jsem právě narazila na tentýž problém. Když jsem Jířu před rokem přihlašovala, tak mě ředitelka udyndala, abych na přihlášku napsala na celodenní docházku (v případě že bych ho ze 4 hodin chtěla dát na celý den, tak že pak nebude problém). Chodil rok na 4 hodiny a teď ho chci dát od září na celý den, protože budu mít čerstvě miminko doma. A ředitelka mě taktéž prosí, abych si ho nadála vyzvedávala po obědě... prý mají 25 dětí a jen 15 postýlek!! NO to si dělá snad srandu ne... co kdyby měli 25 zaměstnanejch matek?? Normální vydírání. Budu na tom trvat, že ho tam chci mít celý den. Ale nevím, jestli mi to vyjde :( Nejlepší je, že ty čtyřhodináci mají asi 15 minut dobu, kdy se dají vyzvednout. Už vidím, jak s miminkem se do tý doby budu trefovat! a vůbec... jsem pěkně vytočená teda
Aprilmouse
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)

13818 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Renous » pátek 29. červen 2007, 12:19
Aprilmoluse- já bych se nedala,zkus si vytrvat na svém,to přeci není možné,aby takhle diktovali,když podle vyhlášky a vím to i ze sociálky tam ty děti můžou být každý den..
Je fakt,že spoustu lidí nás odsoudí,že nevyzvedáváme děti po obědě,ale Peťa je spokojenější,když se tam naučil spinkat,pohraje se ještě potom na zahradě,nebo s dětma vevnitř,stejně po půl třetí ho většinou vyzvedáváme,vždyť o co těm učitelkám jde?? Děti jdou po o spinkata kolem druhý vstávají,takže mají veget.. A s miminkem to bude ze začátku cvrkot,budeš ráda,že máš klid a že si třeba taky chvilku odpočineš přes poledne. Nedej se. Renča
Obrázek
Obrázek
Renous
Klábosilka
Klábosilka

305 příspěvků
18. květen 2007
Vimperk
Příspěvekod Renous » pátek 29. červen 2007, 12:20
Napsala jsem každý den,myslela jsem celý den ;)
Obrázek
Obrázek
Renous
Klábosilka
Klábosilka

305 příspěvků
18. květen 2007
Vimperk
Příspěvekod Aprilmouse » pátek 29. červen 2007, 12:28
nedám se, už jsem rozhodnutá jít si stěžovat k vrchní ředitelce našich školek. Tohle je opravdu neskutečný. Argument že mají 15 postýlek na 25 dětí je pěkná kravina, co by asi udělali, kdyby měli 25 dětí pracujících matek, že.
Aprilmouse

13818 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Petulka74 » pátek 29. červen 2007, 17:43
Aprilmouse píše:Tak jsem právě narazila na tentýž problém. Když jsem Jířu před rokem přihlašovala, tak mě ředitelka udyndala, abych na přihlášku napsala na celodenní docházku (v případě že bych ho ze 4 hodin chtěla dát na celý den, tak že pak nebude problém). Chodil rok na 4 hodiny a teď ho chci dát od září na celý den, protože budu mít čerstvě miminko doma. A ředitelka mě taktéž prosí, abych si ho nadála vyzvedávala po obědě... prý mají 25 dětí a jen 15 postýlek!! NO to si dělá snad srandu ne... co kdyby měli 25 zaměstnanejch matek?? Normální vydírání. Budu na tom trvat, že ho tam chci mít celý den. Ale nevím, jestli mi to vyjde :( Nejlepší je, že ty čtyřhodináci mají asi 15 minut dobu, kdy se dají vyzvednout. Už vidím, jak s miminkem se do tý doby budu trefovat! a vůbec... jsem pěkně vytočená teda

April, tak dej pak vědět, jak jsi dopadla. Ale to co popisuješ, funguje i u nás, takže já lítám i s mimčem (teď už batoletem :-). Jediné co mi na tom vadí, že nestíhám svůj oběd, protože v 11:30 odcházím z bytu a vracíme se ve 12:15. Neargumentovali sice postýlkama, ale na odpoledne je tam míň učitelek, tak jsou podle mne rádi, když mají co nejmíň dětí. I když jedna známá si prosadila, že i když je doma, tak tam holčina spát bude, takže to určitě jde když je člověk asertivní. Já tak asertivní nejsem a K. tam spát nechce. Jo a K. nastupovala před 2 roky taky na celodenní (a nikdy tam ještě nespala), kdybych si nechala rodičák, tak by mne (pravděpodobně) nevzali (u nás poptávka značně převyšuje nabídku).
ObrázekObrázek
Obrázek
Petulka74
Drbna
Drbna

4963 příspěvků
24. září 2006
Kladno