ADV TOP
ADV LEFT

RP a školka

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Zuza77 » čtvrtek 05. leden 2012, 08:54
Jen upozorňuji:
Pokud si již rodič zvolil/pobírá Rodičovský příspěvek, zvolená forma je nadále platná. Bude-li rodič chtít, může přejít na formu výplaty RP platnou od ledna 2012. POZOR! Pokud si rodič ponechá původní formu čerpání RP, vztahují se na něj i původní pravidla pro návštěvu dítěte v MŠ a jeslích.

Jen kopíruju z webu (babyonline), nemám teď morálku hledat to v předpisech. Ale přijde mi to důležité. Já bych to určitě prošvihla v září vedla Štěpána do školky, že klidně na celý den...
Zuza77
Howgh
Howgh

12681 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Nikina » čtvrtek 05. leden 2012, 09:10
a já dodám, že je třeba si propočítat, jestli vám ještě i po změně něco náleží z balíčku 220.000 tisíc....
pokud ne, můžete jít na pracák.
Nikina
Kecka
Kecka

1619 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Petulda » čtvrtek 05. leden 2012, 09:15
Niki - ale ty přece nemusíš přecházet na novou variantu, pokud je to pro tebe nevýhodné. Můžeš přece zůstat v tom starém systému.

Jinak teda s tou docházkou do školek jsem spíš čekala, že to bude platit pro všechny stejně. By mě docela zajímalo, jak to budou kontrolovat, to v tom bude pěknej guláš.
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Ivahan » čtvrtek 05. leden 2012, 09:16
Tak to mě taky zajímá. Dcera je na konci září a počítala jsem s tím, že se od 1. krásně zaběhne ve školce a já pak budu v práci klidnější. Kdo víte co s tím,prosím pište pište pište :(
Ivahan
Pískle

13 příspěvků
10. listopad 2009
Příspěvekod Kristynab » čtvrtek 05. leden 2012, 09:20
Ahoj,
já jsme to teď aktuálně řešila i psala na ministestvo.Dceři budou v dubnu 3 já bych měla v únoru nastoupit do práce. Aby dcera mohla chodit do školky každý den, než jí budou 3 roky, tak musím přejít na novou formu rodičáku.
Kristynab
Klábosilka
Klábosilka

411 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zuza77 » čtvrtek 05. leden 2012, 10:02
No a nešlo by přejít ze staré tříleté na novou tříletou?
Co na to úřednice?
Nebo pokud by trvali na tom, že to vždycky musí být změna délky RD, tak bych přešla v lednu na čtyřletou a za tři měsíce zpět na tříletou. Nevím, jestli lze - jen nápad.
Zase nutí lidi přemýšlet, jak to obejít....
Zuza77
Howgh
Howgh

12681 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Aliba » čtvrtek 05. leden 2012, 10:03
Jó, jó, taky mě ta změna překvapila.
No co budu zas běhat na sociálku s potvrzením. Jen, aby v tom neměli pak zmatky na sociálce a ve školce.
Já se ptala na sociálce v prosinci, ale to ještě platilo to, platila změna pro všechny a oni ještě neměli pokyny v ruce, tak řekla, že info, až v lednu. Takže příští týden to budu vědět oficiálně, vezmu další formulář a prostě to budu muset dělat, jako dřív.
Aliba
Klevetnice
Klevetnice

3437 příspěvků
02. červen 2008
Liberec
Příspěvekod Petulda » čtvrtek 05. leden 2012, 10:22
Zuza77 píše:No a nešlo by přejít ze staré tříleté na novou tříletou?
Co na to úřednice?
Nebo pokud by trvali na tom, že to vždycky musí být změna délky RD, tak bych přešla v lednu na čtyřletou a za tři měsíce zpět na tříletou. Nevím, jestli lze - jen nápad.
Zase nutí lidi přemýšlet, jak to obejít....

Zuzo ze staré tříleté na novou tříletou určitě přejít půjde, jde o to, že za tu novou tříletou dostaneš v součtu míň peněz než za starou.
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Kristynab » čtvrtek 05. leden 2012, 10:47
Přejít z tříleté na tříletou jde. Mě šlo jen o to, aby dcera mohla chodit do školky každý den, což podle starého rodičáku nešlo.
Kristynab
Klábosilka
Klábosilka

411 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Nikina » čtvrtek 05. leden 2012, 10:48
Petulda píše:Niki - ale ty přece nemusíš přecházet na novou variantu, pokud je to pro tebe nevýhodné. Můžeš přece zůstat v tom starém systému.

Jinak teda s tou docházkou do školek jsem spíš čekala, že to bude platit pro všechny stejně. By mě docela zajímalo, jak to budou kontrolovat, to v tom bude pěknej guláš.

vim... ale já potřebuju přejít na novej...
a myslela jsem, že to proběhne automaticky, jak mi to říkala ředitelka v MŠ před vánoci a jak se to psalo v médiích cca do 31.12...
a né, že si někdo blbě vyložil zákon a v lednu je všechno jinak.
Nikina
Kecka
Kecka

1619 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Felicity » čtvrtek 05. leden 2012, 11:34
no ty kráso, tak to mi teda udělali čáru přes rozpočet, jsem na starý 3letý a ještě mi zbývá 1,5roku, prcka jsem chtěla dávat do jeslí, ach jo :( jak je to s tím přechodem na novou variantu - to bych na tom tratila, že jo??
Obrázek
Obrázek
Felicity
Krafařka
Krafařka

977 příspěvků
29. srpen 2010
ČB
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 05. leden 2012, 11:39
Já se z toho picnu. Mně paní na konci prosince tvrdila, že to platí pro všechny, tak už jsem to neřešila :-? Syn je na konci ledna 2009, nastupuju den po jeho 3.narozeninách, tedy na konci ledna, zpět do práce. Říkala jsem si, že se alespoň pěkně zadaptuje, když začně chodit teď na začátku ledna a ono to tedy NEJDE?! Mně už by se asi nevyplatilo přejít z tříletého na tříletý (jedná se de facto o část posledního měsíce vyplácení RP), tak teď nevím, jestli se na to mám vyprdnout nebo se jít aktivně hlásit na pracák :-?
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Petulda » čtvrtek 05. leden 2012, 11:48
Niki - já myslím, že se neříkalo, že se automatiky přejde na nový, naopak, od začátku říkali, že kdo má starý, bude si moci vybrat, jestli dojet postaru nebo přejít. Ale že se teda všude psalo, že ta neomezená docházka do jeslí/školek bude platit pro všechny, to je pravda :-? .

Felicity - no, limit pro novou tříletou je dohromady 220 000 Kč, takže finančně je to míň. Já to teď taky aktuálně řeším, co je pro mě ve finále výhodnější, jestli starý nebo nový.

A nevíte někdo, jestli je nějaký limit, do kdy se musí případně přejít na ten nový systém? jako jestli se mám rozhodovat rychle, nebo stačí pomalu :D
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Johanka83 » čtvrtek 05. leden 2012, 13:50
Na nový systém lze (zatím) přejít kdykoliv. Nesmíte mít ale přečerpáno těch 220tis.

Školka od dvou let neomezeně a bez ztráty nároku na RP platí skutečně jen v případě, že předjdete na nový systém!

Na ÚP v tom maj docela maglajz. Dneska jsem tam byla a pani sama moc nevěděla a musela volat vedení.
Johanka83
Diskutérka
Diskutérka

2205 příspěvků
16. březen 2009
Příspěvekod Mari » čtvrtek 05. leden 2012, 20:31
Teda děkuju! Ještě, že jste to tu napsali, měla jsem v plánu syna přihlásit na celý den a to bych teda přišla o rodičák. Takže fakt díky za info.
Mari
Treperenda
Treperenda

1436 příspěvků
09. listopad 2006
Jičín