ADV TOP
ADV LEFT

RP, PPM a davky v EU x CR

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Janno » pátek 25. květen 2007, 17:18
Potrebovala bych poradit.

Zazadali jsme o rodicovsky prispevek na naseho syna, narozeny v UK, rodny list cesky i anglicky.
Ted nam prislo, ze mame doplnit udaje(Doplňující údaje o společně posuzovaných osobách pro účely vyplácení dávek v rámci EU ), kde se ptaji, zda pobirame jakekoliv davky v UK. Mame pridavky na dite, nic jineho.
Prijdeme tim o prideleni rodicovskeho pridavku v CR?

Predem diky za jakoukoliv pomoc
Obrázek
Janno
Treperenda
Treperenda

1318 příspěvků
23. září 2006
tam za vodou...
Příspěvekod Labouche » pátek 25. květen 2007, 19:49
Ahojky Jani,
já to řešila opačně..podle toho, co jsi napsala..snad jsem to pochopila dobře. Manžel začal pracovat ve Švýcarsku, takže jsem zjišťovala, a to prosím sama, bo sociálka v ČR mi nebyla schopna odpovědět. Pokud Ti v členské zemi vznikne jakýkoliv nárok - rodičák, přídavky, bude Ti ČR vyplácet určitou částku, na kterou máš nárok v ČR a členská země by Ti ho měla doplatit do té výše, kterou mají oni...tak doufám, že jsi pochopila Ty mě a snad to není "já o koze, Ty o voze" :D :D a že Ti to bude aspoň něco platné.
Lucka
Labouche
Krafařka
Krafařka

852 příspěvků
22. září 2006
somewhere over the rainbow
Příspěvekod Labouche » pátek 25. květen 2007, 19:52
A jinak by Ti mohli pomoct ještě http://ec.europa.eu/eures/home.jsp?lang=cs
Já jsem tam posílala dotaz a odpověděli mi. Sice jim to delší dobu trvalo, ale odpovědi jsem se dočkala.
L.
Labouche
Krafařka
Krafařka

852 příspěvků
22. září 2006
somewhere over the rainbow
Příspěvekod Nany » pátek 25. květen 2007, 20:01
janno Vím že už sem se tě ptala, jde o to zda jsi v čechách na mateřský, jestli si jí tam nastoupila ,jestli ne a malý se narodil už po nějakem pobytu Vás v Anglii, myslím že tím nárok na českej rodičák ztrácíš V případě že jsi před narozením pracovala v Anglii a tam nastoupila mateřskou. Tak ti vše vyplácí Anglická sociálka mateřskou i rodičák.
Nany
Krafařka
Krafařka

809 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Janno » pátek 25. květen 2007, 21:12
Labuche: bohuzel, cechy maji vyssi prispevek nez anglie

Ahoj Nany: no ja v anglii pobirala Maternity allowance, na materskou jsem narok nemela, a rodicak tu vlastne vubec neexistuje. Ale mam tu kolem sebe kocky, ktere pobiraji jak prispevek na dite v anglii, tak rodicak v CR, po materske v anglii, plus jeste mazel uplatnuje Child tax kredit. Tak jsem z toho cela zmatena, (a nastvana, proc zrovna nam ty penize nechteji dat :grr: :grr: )
Obrázek
Janno
Treperenda
Treperenda

1318 příspěvků
23. září 2006
tam za vodou...
Příspěvekod Malta » pátek 25. květen 2007, 21:59
Ja resim neco podobneho. Byla jsem v CR jako OSVC a dite se mi narodilo na Malte, kde vicemene ziju. V CR jsem platila ale vsechny odvody socialniho i zdravotniho pojisteni, mam tam stale trvale bydliste. Kdyz jsem minuly rok v srpnu prerusila zivnostak, byla jsem se zeptat na materskou v CR a rodicovsky prispevek. Bylo mi receno, ze narok na nic nemam, at si zadam na Malte. Hloupe jsem se o to vic nezajimala a oslovene urednici verila. Na materskou opravdu narok nemam, jelikoz jsem si neplatila zvysenou castku na soc. pojisteni jako OSVC. Ale na rodicovsky prispevek narok mam, coz jsem se dozvedela az ted. Ono se to ridi trvalym bydlistem matky a ne ditete, ci kde bylo narozeno. Takze pojedu do CR toto vyridit. Jen me stve, ze kvuli mylne informaci jsem prisla skoro o rok, kdy jsem mohla dostat nejake penize. Na Malte zadna materska do tri (ctyr) let veku ditete neexistuje, takze zde mi nic nevyplaceji.
"Člověk žije a žije a najednou je z toho taková hovadina, až oči přecházejí." [Gogol]
Malta
Klevetnice
Klevetnice

3421 příspěvků
21. září 2006
Malta
Příspěvekod Sonča » pátek 25. květen 2007, 22:09
My bydlíme na Slovenku, ale trvalý pobyt máme všichni v Česku. Rodičovský příspěvek v Česku nám byl zamítnut s tím, že si máme zažádat nejprve na Slovensku a pak teprve žádat v Česku o doplatek. Je na to speciální formulář a vyplnit to bylo dost náročné.

Počítej s tím, že ti každý bude tvrdit něco jiného, my to tu řešili až přes ministerstvo, protože místní SSP chtělo nějaké nesmysly.

Teď už to máme vyřízeno, ale každý měsíc musím posílat do Čech potvrzení, kolik jsme tu dostali rodičák.
Obrázek

Obrázek
Sonča
Krafařka
Krafařka

676 příspěvků
11. listopad 2006
Šternberk
Příspěvekod Nany » pátek 25. květen 2007, 22:18
Janno tak fakt nevim, já to mám takto. v čechách sem pracovala a pak nastoupila na MD, asi tři týdny před nástupem na MD sem si vybírala dovču a odletěla sem. tady se malej narodil a v podstatě tu taky žijeme, ale nikdy jsem tu nepracovala a neměla žádný příjem. Takže mateřskou a pak rodičák mám z čech. při žádosti o něj , jediný co sociálku zajímalo jestli si tu v Irsku nepřivydělávám nebo dokonce nepracuji na plný úvazek. Jinak nic. benefit tu pobírá každé narozené dítě automaticky bez žádosti na něj. jen sme vyplnily formulář kam a jak nám ho maj posílat.
Nany
Krafařka
Krafařka

809 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Yenefer » pátek 25. květen 2007, 22:39
Manžel pracuje na Slovensku, já a dcera jsme tu s ním. Trvalý pobyt máme v ČR, já jsem byla na normální mateřské (stále jsem zaměstnanec v ČR), teď jsem na rodičovské. Rodičovský příspěvek (český) jsem vyřizovala docela složitě, všechny ty speciální formuláře - hrůza. Dostávám ho v plné výši, manžel si tady malou odepisuje z daní, ale jinak žádný příspěvek (slovenský) na malou nedostáváme. Naštěstí nemusím nic potvrzovat každý měsíc (jak jsem tu zahlídla), jednu mi to stačilo, trvalo to víc jak půl roku, než se to všechno vyřídilo.
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Yenefer
Treperenda
Treperenda

1163 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Sonča » sobota 26. květen 2007, 04:33
Doplním, my to máme tak složitě asi proto, že jsem nenastupovala na MD z práce ale z UP.
Obrázek

Obrázek
Sonča
Krafařka
Krafařka

676 příspěvků
11. listopad 2006
Šternberk
Příspěvekod Janno » sobota 26. květen 2007, 08:19
koukam na to, a vidim, ze zase jednou neco, v cem je chaos i v CR. Zkusim zavolat v pondeli informacni linku EU v CR a pak dam vedet nejake oficialni stanovisko.
Nany a poku se vase mimco narodilo tady(zase ale nevim, jak je to v Irsku) mate narok i na child benefit nebo ne? Tedy pokud je manzel anglican, ja zadat nemohla.
Obrázek
Janno
Treperenda
Treperenda

1318 příspěvků
23. září 2006
tam za vodou...
Příspěvekod Janno » sobota 26. květen 2007, 08:21
Jeeeee nany, ty jsi tehulka!!!!! Ja to uplne prehledla, tak ooobrovska gratulace :D :D :D
Obrázek
Janno
Treperenda
Treperenda

1318 příspěvků
23. září 2006
tam za vodou...
Příspěvekod Nany » pondělí 28. květen 2007, 12:47
Janno tak Child tax kredit tady asi není nevím , zkusim po něm pídit, to by dostal teda manža v práci? Ale vypadá to že ho máte jen vy v Anglii. :(
Nany
Krafařka
Krafařka

809 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Janno » pondělí 28. květen 2007, 14:14
volala jsem dneska na ministersto soc veci, rekli, ze na rodicak narok v cechach mam, ze child benefit je jina davka,a rodicak i pres to, kdyby jsme zadali tax credit. Ted jen doufat, ze to tabor vi :grr: :grr:
Obrázek
Janno
Treperenda
Treperenda

1318 příspěvků
23. září 2006
tam za vodou...
Příspěvekod Nany » pondělí 28. květen 2007, 16:52
janno :hura: :hura: no prima tak to jsou bezva zprávy. takže ti rodičák vyplatí zpětně. Já taky myslím že jakýkoliv Benefit tady nebo u vás v Anglii nemá na český rodičák vliv. benefit je na dítě jako u nás jsou přídavky na dítě a rodičák je vlastně pro tebe a dítko.
A když budou u vás v Táboře dělat že nic neví klidně se odkazuj na jejich nadřízené na MPSV. Dej vědět jak si pořídila. Ale už tedka máš vyhráno. jen aby ti to zbytečně neprotahovaly úředníci v Táboře.
Nany
Krafařka
Krafařka

809 příspěvků
21. září 2006