ADV TOP
ADV LEFT

Poslední rodičovský příspěvek

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 18. červen 2012, 11:33
Dnes mi přišel dopis od ǓP že po mě budou chtít vrátit přeplatek na RP, který vznikl za září 2011.
Na začátku září mi RP skončil a byl mi vyplacen v celé výši. To jsem četla, že se tak dělá.
Na konci září jsme nastoupila na mateřskou a začala pobírat PPM.

No a teď bych měla vrátit vlastně jakoby to co mi bylo vyplaceno jako PPM (je to o 43 korun víc, než co jsem dostala jako PPM).

Fakt to budu muset vrátit? Musela bych to vracet, i kdybych hned po RD šla do práce a nenastupovala na MD?

Máme doma částečně oddělené finance a tohle je dost velký zásek do rozpočtu (zejména, když si vzpomněli po 8 měsících a chtějí po mě částku ve výši víc jak 2/3 stávajícího RP). :roll: :roll:

To nám ten týden pěkně začal :-Z

Kód spagety je tentokrát úplně OT
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Petrisab » pondělí 18. červen 2012, 11:39
Já se obávám, že to budeš muset vracet.
Jiné je to, pokud nastupuješ do práce, výplata je nezajímá.
Ale tohle jsou dávky, které nemohou být současně. Myslím, že by ti náležela jenom část RP v případě, že by PPM byla menší, než RP, tak by to jako dorovnali do výše toho RP. Ale 100% jistá si tím nejsem. Určitě odpoví někdo, kdo tomu opravdu rozumí.
Na tyhle věci by měli upozorňovat hned při odevzdávání toho papíru, aby s tím člověk počítal.
Petrisab
Klábosilka
Klábosilka

539 příspěvků
05. září 2010
Příspěvekod Gehenna » pondělí 18. červen 2012, 11:39
Jo.

Jinak ot - ty jsi zlínsko, že jo? Přišel ti už rodičák za tenhle měsíc?
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Pritt » pondělí 18. červen 2012, 11:45
Gehenna píše:Jo.

Zlín vyplácel RP 11.6.
Já měla složenkou už ve čtvrtek.
Pritt
Klábosilka
Klábosilka

340 příspěvků
03. prosinec 2010
Příspěvekod Gehenna » pondělí 18. červen 2012, 11:58
Pritt píše:

Zlín vyplácel RP 11.6.

Tak mě asi nemají rádi :-Z

Jdu zdechnout do rohu :-Z
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Carsa » pondělí 18. červen 2012, 12:00
Můžu se vtírnout s dotazem? Dceři byly 2 roky 12. května, přesto mi PR přišel celý. Je to v pořádku, nebo budu taky něco vracet?
dík, c.
Carsa
Howgh
Howgh

5381 příspěvků
21. září 2006
Matička naše stověžatá
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 18. červen 2012, 12:01
Tak už jsme se dovolala té správné paní (mmch proč "vyřizuje" a telefon vede k úplně někomu jinému).
Vrátit to musím, nabídla mi posunout splatnost ještě o měsíc. Rozdílnost částek jí překvapila, takže musím ještě na sociálku... buď mi dali blbě potvrzené, nebo mi vypláceli nižší ppm
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 18. červen 2012, 12:02

nejsem ale přišel
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Petrisab » pondělí 18. červen 2012, 12:02
Carsa píše:Můžu se vtírnout s dotazem? Dceři byly 2 roky 12. května, přesto mi PR přišel celý. Je to v pořádku, nebo budu taky něco vracet?
dík, c.

Ne při skončení RD a nástupu do práce se vyplácí celý RP a nic se vracet nemusí.
Petrisab
Klábosilka
Klábosilka

539 příspěvků
05. září 2010
Příspěvekod Felinka » pondělí 18. červen 2012, 12:04
Carsa píše:Můžu se vtírnout s dotazem? Dceři byly 2 roky 12. května, přesto mi PR přišel celý. Je to v pořádku, nebo budu taky něco vracet?
dík, c.

mě končil 5.5.2012, přišel mi za květen celý. Byla jsem se pak zrovna přihlašovat jako OSVČ a paní na sociálce mi řekla, že za květen ještě hradí vše stát a zálohy budu platit až za červen. To samé ve školce - brali že na malou ještě v květnu pobírám RP a tudíž mohla jen na 4hod. V červnu už může na celý den
Felinka
Howgh
Howgh

10300 příspěvků
13. září 2007
Příspěvekod Carsa » pondělí 18. červen 2012, 12:05
Felinka píše:
dík, c.

mě končil 5.5.2012, přišel mi za květen celý. Byla jsem se pak zrovna přihlašovat jako OSVČ a paní na sociálce mi řekla, že za květen ještě hradí vše stát a zálohy budu platit až za červen. To samé ve školce - brali že na malou ještě v květnu pobírám RP a tudíž mohla jen na 4hod. V červnu už může na celý den

A byly já dva nebo tři roky? Já mám totiž RP na dva, ale RD na tři.
c.
Carsa
Howgh
Howgh

5381 příspěvků
21. září 2006
Matička naše stověžatá
Příspěvekod Carsa » pondělí 18. červen 2012, 12:11
Missorka píše:
Carsa píše:
Felinka píše:
dík, c.

A byly já dva nebo tři roky? Já mám totiž RP na dva, ale RD na tři.
c.

Carso, to je úplně jedno.

No to je otázka, teď budu rok jakoby "zadarma" ale pořád nevím, jestli bych si neměla platit zdravotní pojištění a jestli se mi ten 3-tí rok bude započítávat do důchodu.
c.
Carsa
Howgh
Howgh

5381 příspěvků
21. září 2006
Matička naše stověžatá
Příspěvekod J.a.n.i » pondělí 18. červen 2012, 12:14
Ivca79 píše:Tak už jsme se dovolala té správné paní (mmch proč "vyřizuje" a telefon vede k úplně někomu jinému).
Vrátit to musím, nabídla mi posunout splatnost ještě o měsíc. Rozdílnost částek jí překvapila, takže musím ještě na sociálku... buď mi dali blbě potvrzené, nebo mi vypláceli nižší ppm

Já bych spíš tipla, že to bude z toho důvodu, že se jedná o PPM za rok 2011 a ty si na ní byla ještě v roce 2012 a předpokládám, že potvrzení o výši PPM máš až z roku 2012 a jelikož se vždy k 1.1. mění redukční hranice pro výpočet, tak je dost dobře možné, že si PPM v roce 2011 měla o pár korun menší než tu v roce 2012.
J.a.n.i
Krafařka
Krafařka

681 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod Holly » pondělí 18. červen 2012, 12:15
dík, c.

Měla jsem ho celý a dítě je nar. v půlce měsíce... ;)
Holly
Diskutérka
Diskutérka

2899 příspěvků
26. září 2007
Příspěvekod Holly » pondělí 18. červen 2012, 12:17
Gehenna píše:
Pritt píše:

Zlín vyplácel RP 11.6.

Tak mě asi nemají rádi :-Z

Jdu zdechnout do rohu :-Z

Zjistili, že zase čekáš a že budeš ještě dlouho zatěžovat státní pokladnu, tak tě chtěj trochu pokrátit... :D :D
Holly
Diskutérka
Diskutérka

2899 příspěvků
26. září 2007