ADV TOP
ADV LEFT

Změna RP.......jsem úplně mimo :-(

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Petulda » pondělí 27. srpen 2012, 08:40
Dracek003 píše:Petuldo, díky, to jsem chtěla vědět. Takže to jde ;)

Dracku je to jenom můj laický názor, nejsem odborník. Ale pokud nechceš vyšší částku, než na kterou máš nárok bez PPM, tak mi přijde zbytečný a nelogický dokazovat, že na PPM měl nárok manžel. Ale třeba mě někdo ještě vyvede z omylu, ono bohužel ne vše je tu logické :grr: .
Každopádně bych zajela na ten ÚP a řekla, že chci přejít na nový systém kvůli školce.
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Petulda » pondělí 27. srpen 2012, 08:43
Dracek003 píše:Petuldo, jde mi jen o docházku do školky, délku RP měnit nechci. Příjdu o peníze, místo 3.800.- budu dostávat jen 1.233.- ale chci jít do práce a dceru vzali do školky, takže tu změnu potřebuju

Jo, já to měnila z podobnýho důvodu, já teda měla zvolený tříletý a volit jsem mohla, ale dělám na půl úvazku a pomůže mi, když malá bude moct chodit od těch 2 let do jeslí bez omezení. Takže jsem také "oželela" v souhrnu něco přes 15 tis. Kč ;)
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Gehenna » pondělí 27. srpen 2012, 08:52
S tím měsícem mi to říkala baba na sociálce, ale ty říkají různé věci :roll: (Jak jde ostatně vidět tady :D ) Až mě tam letos uvidí podruhé, asi se vyvrátí :D
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Fatin » pondělí 27. srpen 2012, 09:18
Ahojky, jsem líná to všechno pročítat. Ale myslím, že by mělo stačit vyplnění formuláře potvrzení o výši... z OSSZ (zaměstnavatel snad nic vyplňovat nemusí - vše tam má OSSZ a ještě jedna věc - mají propojený systém, takže by Ti to měli být schopní potvrdit na kterékoli pobočce, nejen místně příslušné).
A jestli chceš žádat od září, tak by to mělo být v pohodě, protože o RP se dá žádat i 3 měsíce zpětně.
Fatin
Pískle

25 příspěvků
03. červen 2012
Příspěvekod Ivanag17 » pondělí 27. srpen 2012, 09:21
Ahoj, doufám, že pořídíš lépe, Sonince byly 3 v květnu, jsem porád na 4 leté variantě, na mateřskou jsem neměla nárok....teď jsem chtěla dát malou do školky a zažádala přes manžela o změnu a světe div se , NEMÁM NÁROK, v době žádosti jsem měla vyčerpáno 197.600, dle jejich výsledků v PC a paní pořád odbíhala a odbíhala a pak mi sdělila, že nárok nemám a víc se semnou nebavila... tak já už nevím, dle čeho to tedy posuzují
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Ivanag17
Žvatlalka
Žvatlalka

269 příspěvků
30. prosinec 2009
Liberec
Příspěvekod Dracek003 » pondělí 27. srpen 2012, 09:35
Ivanag17, já se už ničemu nedivím :roll:
Dceři byly 3 teď v srpnu, ženská na sociálce si vyjela všechny vyplacené RP. Ale byla jsem tam na začátku srpna a že chci změnu až od září, připočítala mi k tomu ještě RP za červenec (ten jsem ještě neměla připsaný na účtu) a za srpen, který dostanu v září. No a když odečtu ten RP za červenec 09, který mi tam omylem také připsala a byl na starší dceru, tak mám vybráno 205.000.- Tudíž mi do 220.000.- zbývá 14.800.- které vydělím 12 a vychází to na 1.233.-
Snad tam příště narazím na jinou úřednici :grr:
Dracek003
Klábosilka
Klábosilka

313 příspěvků
30. duben 2008
Příspěvekod Dracek003 » pondělí 27. srpen 2012, 09:39
Ivanag17, jedna známá která má taky dceru v srpnu 09, neměla nárok na PPM, tudíž na chlup stejný případ jako já si teď vyřizovala změnu a normálně jí to udělali. Dokonce jí paní na sociálce vypočítala čásku cca 1.900.- :? A to teda nevím kde vzala

Ale stejně mi to nejde na rozum, proč nemáš nárok? :? Asi bych se jen tak nedala. Nebo na to má nějaký vliv i manželův příjem? Že by byl moc nízký?
Dracek003
Klábosilka
Klábosilka

313 příspěvků
30. duben 2008
Příspěvekod Ivanag17 » pondělí 27. srpen 2012, 11:18
Dracek003 píše:Ivanag17, jedna známá která má taky dceru v srpnu 09, neměla nárok na PPM, tudíž na chlup stejný případ jako já si teď vyřizovala změnu a normálně jí to udělali. Dokonce jí paní na sociálce vypočítala čásku cca 1.900.- :? A to teda nevím kde vzala

Ale stejně mi to nejde na rozum, proč nemáš nárok? :? Asi bych se jen tak nedala. Nebo na to má nějaký vliv i manželův příjem? Že by byl moc nízký?

Manžela příjem není rozhodně až tak nízký,ale ani vysoký, takový průměr (PČR)...nevím, proč nemám nárok, prostě mrkla do počítače a prostě na ni vyjuklo,že nemám nárok...byly z toho obě hotové v kanceláři, šly za vedoucí a prostě nárok mi zanikl...neřeším to, jenom jsem to zkusila, počítala jsem že, o to prijdu...ale mrzí mě, že mé peníze zchramstne někdo, kdo nikdy nepracoval a pracovat nebude :-) ...ať se u Vás zadaří...já hlavně mám příjem, chodím skoro dva roky do práce, tak jsem to opravdu zkoušela a zarazilo mě to, že u každého to je jinak... :?
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Ivanag17
Žvatlalka
Žvatlalka

269 příspěvků
30. prosinec 2009
Liberec
Příspěvekod Dracek003 » úterý 28. srpen 2012, 08:29
Třeba někomu pomůžu se svou zkušeností se změnou, tak ještě napíšu jak jsem zatím dopadla.

"Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši RP" tento formulář musím poslat zaměstnavateli, kde mzdová účetní přiloží vyplněnou "Přílohu k žádosti o peněžitou pomoc v mateřství" (dcera narozená 08/09, vyplňuje se příjem 08/08-07/09) a odešle to na OSSZ. Přítel pracoval v jiném okrese než kde bydlíme, takže to ani nevyřídí naše OSSZ.
Já si počkám až mi to příjde vše vyplněné a s tím si zajdu na sociálku u ÚP.

Pokračování příště, to až jak dopadnu na sociálce.
Dracek003
Klábosilka
Klábosilka

313 příspěvků
30. duben 2008