ADV TOP
ADV LEFT

Skarta - opět

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Mija » středa 03. říjen 2012, 18:07
Ahojky, moc dlouho jsem tu nebyla, ale teď jsem se pěkně vytočila :( . dnes mi přišel PIN k Skartě - s tím, že již jsem byl informována.Když se kdysi projednávala tato varianta - měl to být bič na dávkaře zneužívající dávky. A netušila jsem, že to jsme my maminy, které fungují ( a to opravdu ) 24 hodin denně.
Stejně tak mi vadí ( jelikož jsem profesí bankovní úřednice), že moje data dostala ČS BEZ MÉHO SOUHLASU.
A samozřejmě se mi díky tomuto novému systému opozdí trvalé příkazy ( neb v předchozích měsících už byla posunuta výplata RP na pozdější datum ) a tudíž se dostanu do prodlení s platbami spojenými s bydlením ( elektrika, plyn, hypo ) -o eventuelních sankcích ani nemluvě.
Upozorňuji, že neberu ani přídavky ani jiné soc dávky mimo RP.
Dá se proti tomuto postupu nějak bránit ???? Nebo zase musíme sklonit hlavy a jít jako ovce ? Kdo mi poradí, prosím :(
Mija
Žvatlalka
Žvatlalka

157 příspěvků
14. srpen 2007
Příspěvekod Gejby » středa 03. říjen 2012, 18:14
Také se jí děsím a nechci jí, ale jiná možnost není. Pouze vyjímky, individuálně posuzované mohou požádat o složenku. Zdravý člověk nemá dovolání ke změně.
Já si z ní také budu jen převádět peníze na svůj účet a nikterak nebudu využívat, ale nikoho to nezajímá.

A POZOR, POKUD RP DOČERPÁŠ, KARTU I PIN SI MUSÍŠ SCHOVAT. Karta i když nějakou dobu nefunkční funguje více let, myslím 4 roky a pokud např. znovu otěhotníš ( půjdeš na pracák, apod. ) a nebudeš tuto kartu po dvou letech mít, budeš platit za duplikát!
Gejby
Treperenda
Treperenda

1129 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Mija » středa 03. říjen 2012, 18:31
To už jsem taky zjistila - ztráta karty cca 240,- - ztráta piN - 100. A to nemluvím o tom, jak se neustále snaží různí Hackeři nabourat do systému ČS a o úniku dat !!!!
Zase se někdo napakoval a prostě spořitelně začalo docházet, že potřebuje opět přetáhnout klienty zpět :( .
Budu hledat možnost jak se tomu vyhnout. Rozhodně se mi tenhle kocourkov nelíbí a teď si Drábek ještě hodlá odstoupit - když udělal paskvil .
Teď to odnáší děti a muž, protože jsem fakt vytočená nad míru.
Mija
Žvatlalka
Žvatlalka

157 příspěvků
14. srpen 2007
Příspěvekod Mirabilis » středa 03. říjen 2012, 19:23
vyhnout se tomu nedá, bohužel, vyzvedla jsem ji minulý týden, ale jde tam hned vyplnit formulář, že ti to budou přeposílat dál na tvůj účet
Mirabilis
Kecka
Kecka

1800 příspěvků
12. březen 2010
Příspěvekod Caro » středa 03. říjen 2012, 20:32
Ministr ke konci října končí... Přijde nový a s ním nová karta :hura: !
(Snad ne ;) )
Caro
Krafařka
Krafařka

838 příspěvků
25. červenec 2012
Příspěvekod Mys_mys » středa 03. říjen 2012, 20:34
Caro píše:Ministr ke konci října končí... Přijde nový a s ním nová karta :hura: !
(Snad ne ;) )

Ja jen doufam, ze karty zrusi, nez nejakou vyfasuji
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Zelvink.a » středa 03. říjen 2012, 20:41
Ten převod na tvůj účet (myslím měsíční poplatek) je zdarma nebo ne?
Zelvink.a
Krafařka
Krafařka

769 příspěvků
11. září 2009
Příspěvekod Mija » středa 03. říjen 2012, 21:05
zatím zdarma - ale znám banky :-). navíc další drobné problémy - počítej na převod cca 2 dny a pokud do toho spadne víkend, svátek - tak se to pěkně posune - takže se budu opožďovat s platbami ( hypo apod ) no a můj rating bude klesat :(
že p. ministr končí to už vím a zajásají i zaměstnanci ÚP, ale myslím, že ten paskvil se nezruší - k tomu bude potřeba něco jiného
Mija
Žvatlalka
Žvatlalka

157 příspěvků
14. srpen 2007
Příspěvekod Katchen » středa 03. říjen 2012, 21:12
Holky, já nevím, mě Skarta taky sére, ale zas ne tolik, abych vyšilovala. Jako jo, je to pakárna, RP se kvůli trvalému příkazu o ten den až dva zpozdí, ale jinak se mě to nedotkne. O den, dva se často zpozdila i výplata v práci a kvůli tomu jsem nešílela, tak nešílím ani teď. Se zpožděním výplaty byste taky takhle vlítly do účtárny? Kartu už jsem si vyzvedla, nebyla tam ani noha, celá akce trvala asi 5 min, založila jsem ji se všemi papíry mezi dokumenty a tím to pro mě zhaslo.

Jako nerozporuju, že to je blbost, z našich daní se napakuje ČS a k ničemu to nebude, ale zrovna tady necítím potřebu vybíjet své jinak celkem přirozené sklony k občanské neposlušnosti. Jo, možná jsem sklopila hlavu a šla pro kartu jako ovce, ale prostě mám pocit, že se mi ze strany úřadů dějou větší příkoří, kt. řeším, že na úřadě řvu a vzpouzím se. Nijak tím nepopírám, že to pro spoustu zdravotně postižených může být sakra problém, ale pro mě osobně to prostě problém není, to bych to nafukovala.
Katchen
Howgh
Howgh

5190 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Katynam » čtvrtek 04. říjen 2012, 07:25
Sami úřednice jsou z toho nešťastné, jaká konina se to zase vymyslela. A u nás na úřadě prý ještě neměli jediného klienta, který nepodepsala přeposílání na svůj účet. Takže všem budou ležet v šuplíku úžasné S karty, jejichž výroba jistě také nebyla zadarmo :-Z :-Z :-Z
Katynam
Krafařka
Krafařka

720 příspěvků
25. listopad 2011
Příspěvekod Mys_mys » čtvrtek 04. říjen 2012, 07:30
Stat nechtel posilal slozenky, ale ty co ty slozenky potrebuji, budou chodit dal. Jen se predaji osobni informace dalsi bance ( tohle mi moc vadi) a posune se vyplata davek. Ono dva dny nic neni, ale pokud na davky cekas s prazdnou penezenkou, je to dost ( a to za predpokladu, ze se do toho nezamicha vikend ci svatek).

Cele to je zbytecne a jen se zase vyhazuji penize za neco co neni potreba, ale to je u nas u vseho.
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Vrtina » čtvrtek 04. říjen 2012, 07:55
Taky jsem na to včera u schránky koukala jako jojo. Dokdy se to musí vyzvednout, nevíte? Já jsem žádné jiné info krom PINu nedostala. Je to děsná blbost.

Ale ještě horší byla včera fáma od mamin ve školce: že prý někde musíme podepsat, jaké máme občanství - do konce října, jinak přijdeme o rodičák. Fakt vůbec nechápu, co se děje!
Vrtina
Treperenda
Treperenda

1227 příspěvků
06. květen 2008
Plzeňsko
Příspěvekod Mija » čtvrtek 04. říjen 2012, 08:06
Souhlasím s Missorkou i s Mys mys. Napakuje se ČS, úřednice s tím mají práci ( vím, že i posílali ministrovi nějaký dopis),možná si přihřál polívčičku i nějaký vyšší úředník ( vůbec bych se tomu nedivila). Předaly se moje data ČS - to mi vadí - ke mne když přijde klient a já mu nedám podepst 101, tak mám průšvih - očividně u jiných to nevadí :( . přeposílání mne bude stát opět nějaký den a v případě, že se mi kvůli tomu opozdí splátka Hypo - naskočí mi sankční úroky ( a v tom nebudu jediná ) - a ještě se na mne moje banka bude dívat jako na méně spolehlivého klienta.
A to nejsou všechny "výhody" Skarty.
Mne nevadí pakárna - začínám si zvykat na kocourkov - ale to co to způsobí. Nechodím po úřadech - snažím se nerozčilovat se, ale tady to už fakt nejde. Chápu, že chtěli odbourat složenky - je to drahé, ale převod na účet je za pakatel. A stejně se nezabrání zneužívání dávek- takže opět něco na dvě věci.
Asi se už neumím přesně vyjadřovat, ale nebaví mne se jenom dívat, jak se někdo zase pakuje na můj účet - poradíte mi na koho je možné se obrátit ???
Mija
Žvatlalka
Žvatlalka

157 příspěvků
14. srpen 2007
Příspěvekod Petulda » čtvrtek 04. říjen 2012, 08:07
Taky už jí mám, asi dva týdny. No odvázaná z toho taky nejsem, štve mě přesně to samý, stojí to spoustu peněz, je to úplně zbytečný :grr: .
Ale jako pro mě osobně to nějaký příkoří nepředstavuje, kromě tý jedný cesty na ÚP, kde jsem strávila asi 10 minut včetně vyplnění TP k přeposílání na můj účet nic dalšího neřeším. Karta leží neaktivovaná doma v šuplíku.
Ale fakt nechápu, že jim to stojí za to na ten cca rok, kdy ještě budu pobírat RP vystavovat kartu :roll: .
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 04. říjen 2012, 08:10
Vrti tady diskuze k tomu papíru.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků