ADV TOP
ADV LEFT

Skarta - opět

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Mija » čtvrtek 04. říjen 2012, 08:13
Pro Vrtinu : není to fáma - také jsem se to dozvěděla úplně náhodou - opravdu musíš podepsat, čestné prohlášení, že máš pobyt zde a že jsi ty , tvůj partner a dítě na které pobíráš RP občany čr. Ptala jsem se úřednice, proč a bylo mi sděleno, že je to kvůli těm, co bydlí třeba v Itálii, aby nepobírali dávky zde a ještě někde jinde. Nu opět paskvil - neb je to pouze čestné prohlášení - takže opět vyhozené peníze. A sama úřednice nevěděla jestli se budou obesílat Ti co ještě nedorazili k podpisu.
Mija
Žvatlalka
Žvatlalka

157 příspěvků
14. srpen 2007
Příspěvekod Mys_mys » čtvrtek 04. říjen 2012, 08:14
Vrtina píše:Taky jsem na to včera u schránky koukala jako jojo. Dokdy se to musí vyzvednout, nevíte? Já jsem žádné jiné info krom PINu nedostala. Je to děsná blbost.

Ale ještě horší byla včera fáma od mamin ve školce: že prý někde musíme podepsat, jaké máme občanství - do konce října, jinak přijdeme o rodičák. Fakt vůbec nechápu, co se děje!

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... ic&t=43248
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 04. říjen 2012, 08:16
Holky co už máte kartu doma. Musí se pro ni osobně na ÚP v místě bydliště, nebo se to dá vyzvednout jinde (jiný ÚP, pobočka ČS)? Poslat?
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 04. říjen 2012, 08:17
Kluk má ZTPčko takže ji vyfasujem jako průkazku + to má sloužit jako platební karta ... což samozřejmě nemůžeme dopustit. Takže místo cesty 3 km třebas pěšky k nejbližší poště budu muset zaúkolovat manžela a ten musí dojet 12 km do nejbližšího města k bankomatu neboť převod na účet mi nic neřeší jen se k penězům dostanu později. Tady u nás nejde platit kartou a sice je tu pobočka nějaká pidimidi, ale bez bankomatu :roll: Navíc mě štve, že ČS není česká.
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Mija » čtvrtek 04. říjen 2012, 08:19
a pro ČS to ještě znamená možnost rozšíření zužujícího se portfolia klientů - takže to je další mínus :-Z
Mija
Žvatlalka
Žvatlalka

157 příspěvků
14. srpen 2007
Příspěvekod Vrtina » čtvrtek 04. říjen 2012, 08:20
promiňte, já teď moc nesleduju, tady se fakt probere všechno, to je fajn, díky moc!!!

aspoň už tomu rozumím a můžu uklidnit ty vyděšené matky ve školce.
Naposledy upravil Vrtina dne 04. říjen 2012, 08:40, celkově upraveno 1
Vrtina
Treperenda
Treperenda

1227 příspěvků
06. květen 2008
Plzeňsko
Příspěvekod Petulda » čtvrtek 04. říjen 2012, 08:21
Xsamotar píše:Holky co už máte kartu doma. Musí se pro ni osobně na ÚP v místě bydliště, nebo se to dá vyzvednout jinde (jiný ÚP, pobočka ČS)? Poslat?

No určitě musíš osobně, mě přišel přímo papír z mého ÚP, kdy si jí mám vyzvednout (v který dny a hodiny). Ale přišlo to až asi týden po tom PINu. A tam už jí měli připravenou.
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 04. říjen 2012, 08:25
Petulda píše:
Xsamotar píše:Holky co už máte kartu doma. Musí se pro ni osobně na ÚP v místě bydliště, nebo se to dá vyzvednout jinde (jiný ÚP, pobočka ČS)? Poslat?

No určitě musíš osobně, mě přišel přímo papír z mého ÚP, kdy si jí mám vyzvednout (v který dny a hodiny). Ale přišlo to až asi týden po tom PINu. A tam už jí měli připravenou.

Super :-Z

A čistě teoreticky netušíte někdo jak je to při změně trvalého bydliště? Od ÚP mi ještě nic nepřišlo. A kdybych si teď změnila TP tak už mi to přijde sem? A všechno ostatní si převedou s tím?
Xsamotar

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Petulda » čtvrtek 04. říjen 2012, 08:32
Xsamotar píše:
Petulda píše:

A čistě teoreticky netušíte někdo jak je to při změně trvalého bydliště? Od ÚP mi ještě nic nepřišlo. A kdybych si teď změnila TP tak už mi to přijde sem? A všechno ostatní si převedou s tím?

No změnu TP musíš ohlásit na ÚP (nějak do 8 dnů, tuším) a veškerou agendu převedou pod nový ÚP. Předpokládám, že i s Skartou. Já to takhle měnila když jsem pobírala RP ještě na syna. Už je to teda asi 6 let, ale tenkrát jsem napsala doporučený dopis na původní ÚP, oni to převedli a pak už mi přišel dopis z nového ÚP, že tam byla převedená moje agenda nebo tak něco.
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Petulda » čtvrtek 04. říjen 2012, 08:35
Missorka píše:
Xsamotar píše:
Petulda píše:

Xsam, na ÚP mají tvojí adresu trvalého bydliště, ale můžeš mít jinou korespondenční. POsílají an tu korespondenční, vím to, neb jsem tam musela to jít osobně měnit - "Ano, my víme, že máte trvalé bydliště tam a tam a změnu jste nám nahlásila, ale nemáme změněnou vaši korespondenční adresu, takže bychom vám to poslali do Brandýsa..."

Hm, tak já mám nahlášenou taky korespondeční odlišnou od trvalé a PIN k S kartě i výzvu k jejímu vyzvednutí mi poslali na trvalou :-Z
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 04. říjen 2012, 08:36
Missorka píše:
Xsamotar píše:
Petulda píše:

Xsam, na ÚP mají tvojí adresu trvalého bydliště, ale můžeš mít jinou korespondenční. POsílají an tu korespondenční, vím to, neb jsem tam musela to jít osobně měnit - "Ano, my víme, že máte trvalé bydliště tam a tam a změnu jste nám nahlásila, ale nemáme změněnou vaši korespondenční adresu, takže bychom vám to poslali do Brandýsa..."

Takže mi to pošlou na ÚP v místě korespondenční adresy? Jako o dopis mi nejde, ten mi tchýně přepošle. Ale nechce se mi jezdit 150 km tam a zpátky kvůli kartě :(
Xsamotar

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 04. říjen 2012, 08:38
Jestli máš dávky vyřízené u vás tak těch 150 km pro kartu tě jistě nepoženou.
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 04. říjen 2012, 08:38
Petulda píše:
Xsamotar píše:
Petulda píše:

No změnu TP musíš ohlásit na ÚP (nějak do 8 dnů, tuším) a veškerou agendu převedou pod nový ÚP. Předpokládám, že i s Skartou. Já to takhle měnila když jsem pobírala RP ještě na syna. Už je to teda asi 6 let, ale tenkrát jsem napsala doporučený dopis na původní ÚP, oni to převedli a pak už mi přišel dopis z nového ÚP, že tam byla převedená moje agenda nebo tak něco.

Tohle nechápu. Proč nevymyslí nějaký formulář, do kterého bych při změně TP zaškrtala, kam všude mají poslat změnu mé adresy? Nebo ještě lépe, proč to nefunguje nějak centrálně, když je to všechno státní instituce :roll:
Xsamotar

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Petulda » čtvrtek 04. říjen 2012, 08:39
Xsamotar píše:
Missorka píše:
Xsamotar píše:
Petulda píše:

Takže mi to pošlou na ÚP v místě korespondenční adresy? Jako o dopis mi nejde, ten mi tchýně přepošle. Ale nechce se mi jezdit 150 km tam a zpátky kvůli kartě :(

No zkus si tam kdyžtak zavolat, ale podle mě karta bude připravená k vyzvednutí na tvém příslušném ÚP, tj. v místě tvého TP.
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Xsamotar » čtvrtek 04. říjen 2012, 08:40
Trixl píše:Jestli máš dávky vyřízené u vás tak těch 150 km pro kartu tě jistě nepoženou.

Nechápu? Všechno řeším s ÚP v místě TP přes dopisy.
Xsamotar

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav