ADV TOP
ADV LEFT

prodloužení RD

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Tereza2708 » čtvrtek 29. listopad 2012, 18:10
Ahoj. RD mi skončila 21.11.2012. ve školce mi řekli, že pokud chci dostat poslední příspěvek v plné výši, tak musím malou nechávat jen do oběda. /roto jsem se domluvila se zaměstnavatelem, že nastoupím až 1.12. Teď ale přišel s tím, že nemám nárok na žádnou dovolenou(což vím) a že mu mám připravit žádost o prodloužení RD. Může mě tím připravit o místo? A kdo za mě těch pár dnů od 21-30.11. platí zdravotní a sociální? Nebo to mám někam jjít zaplatit? Děkuju za rady :-)
Tereza2708
Pískle

4 příspěvků
29. listopad 2012
Příspěvekod Sharki » čtvrtek 29. listopad 2012, 18:35
sociální není povinné a zdravotní za tebe zaplatí stát, jelikož se celodenně staráš o dítě mladší 7 let. Je ale třeba to nahlásit na zdr. pojišťovnu a zaměstnavateli bych dala žádost o prodloužení RD do 30.11. Nechápu proč by tě tím měl připravovat o místo, když jste se dohodli, že nastoupíš... Kdyby v prodloužení RD byl nějaký problém, jde to řešit i neplaceným volnem.
Upřímně moc nechápu, proč jsi nenastoupila rovnou toho 22. Rodičovský příspěvek dostaneš stejně podle mě jenom poměrnou část, protože už sis svoje vybrala. Myslím, že na rodičovské dovolené můžeš být klidně ještě rok, ale bez nároku na rodičovský příspěvek...
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Tereza2708 » čtvrtek 29. listopad 2012, 20:23
No tak paní ředitelka ve školce mi právě řekla, že pokud chci dostat celý rodičák, tak mám nechat malou do konce měsíce ve školce jen do 12 hodin. Tak teď jsem teda zmatená :-/ No ale když jsem nastoupila oficiálně do práce, tak se celodenně o dítě nestarám ne? A budu to muset ještě jinde nahlašovat to prodloužení, třeba na pracáku nebo jen na tý pojišťovně?
Tereza2708
Pískle

4 příspěvků
29. listopad 2012
Příspěvekod Novajda » čtvrtek 29. listopad 2012, 21:00
Domuvila bych se se zaměstnavatelem na neplaceném volnu, žádný prodlužování RD. Doplatíš si pouze zdravotní a sociální, který ti on vyčíslí v závislosti na výši mzdy + ty dny neplacenýho volna.
Rodičák ti tak nikdo krátit nebude. Pokud máš novou variantu rodičáku, tak může být dítě od dvou let celý den ve školce a ty v klidu dál bereš celý rodičák.
Obrázek
Obrázek
Novajda
Kecka
Kecka

1909 příspěvků
15. červen 2009
Příspěvekod Corina » čtvrtek 29. listopad 2012, 21:00
Terezo, rodičovský příspěvek za listopad dostaneš v plné výši (pouze mateřská se dává poměrná část), tudíž musíš dodržet podmínku, že tvoje dítě do 30.11. nebude navštěvovat MŠ na delší dobu než 4hod. denně, nebo 5 dní v měsíci, jinak jsi povinná příspěvek za celý měsíc vrátit.
Se zaměstnavatelem bych se být tebou dohodla na neplaceném volnu, pokud bude samozřejmě souhlasit (není to jeho povinnost), protože v tomto případě bude platit stávající pracovní smlouva a nemusíš mít obavy, že by tě chtěl připravit o místo. To by teoreticky bylo možné, pokud bys ukončila stávající a podepsala smlouvu novou, na kterou by se vztahovala zkušební doba.
Co se týče prodloužení RD - po vyčerpání té celkové sumy příspěvků to není možné. Potom už musíš být žena v domácnosti (opravdu tenhle status existuje), a to až do 7let věku dítěte (pokud o něj celodenně pečuješ a nenavštěvuje školku na dobu delší 4h/den, 5dní/měs.), pak za tebe platí zdravotní poj. stát (hlásíš to na své pojišťovně) a sociální si můžeš, ale nemusíš, platit sama - není povinné, přesně, jak to psala Sharki.
Corina
Žvatlalka
Žvatlalka

272 příspěvků
07. květen 2007
Příspěvekod Mmaarriiee » čtvrtek 29. listopad 2012, 21:07
Tak pokud vím, RP se poskytuje za celé kalendářní měsíce, nikoliv za poměrnou část. Za 11/2012 by jsi tedy jseště RP měla dostat s tím, že přístup k tomu, zda musíš ještě po narozeninách dítěte dodržovat podmínku, že dítě bude max. na 4 hod. denně v MŠ se, pokud jsem slyšela, v různých městech různí :roll: . Ale ty už ses stejně dohodla se zaměstnavatelem, že nastoupíš od 1.12. Za 11/2012 je za tebe plátce ZP i SP stát (jakožto za příjemce RP), takže hlásit nemusíš nikde nic. Zaměstnavateli bych klidně žádost o prodloužení RD do 30.11. dala, zřejmě se kryje z důvodu placení ZP a SP za tebe jako zaměstnance. Od 1.12. nastupuješ normálně do zaměstnání a na ZP i sociálce za tebe všechno vyřizuje zaměstnavatel, takže opět nic nehlásíš...
Mmaarriiee
Pískle

44 příspěvků
02. listopad 2007
Příspěvekod Mroe » čtvrtek 29. listopad 2012, 21:08
Nezadej o prodlouzeni RD, ta je mozna maximalne do tri let veku ditete. Zadej o neplacene volno.
Mroe
Krafařka
Krafařka

609 příspěvků
21. listopad 2006
Příspěvekod Tereza2708 » čtvrtek 29. listopad 2012, 21:48
Tak teď jsem z toho opravdu jelen :roll: mě teda taky přijde to neplacený volno o dost lepší :-) uvidím co mi na to řekne :-D
Tereza2708
Pískle

4 příspěvků
29. listopad 2012
Příspěvekod Mroe » čtvrtek 29. listopad 2012, 23:28
Tereza2708 píše:Tak teď jsem z toho opravdu jelen :roll: mě teda taky přijde to neplacený volno o dost lepší :-) uvidím co mi na to řekne :-D

Lepsi? Je to stejne, jen ta formulace nemuze byt- zadam o prodlouzeni RD, protoze to proste nejde, muze byt jen do 3 let veku ditete, zadat muzes jen o neplacene volno.
RP ti uz skoncil, pojisteni za tebe plati stat za cely mesic.
Teoreticky by te mohl zamestnavatel i vyhodit, pokud nemas v ruce nejaky papir, ze nemusis nastoupit 22.11. Staci aby ti zamitl tu zadost o neplacene volno( nemusi s tim automaticky souhlasit) a a vyhodil te pro hrube poruseni pracovni kazne( protoze jsi nenastoupila do prace a nemas v ruce nic, cim bys dokazala, ze s tim souhlasil). Tohle se resi dopredu, ale snad je tvuj zamestnavatel rozumny.
Mroe
Krafařka
Krafařka

609 příspěvků
21. listopad 2006
Příspěvekod Tereza2708 » pátek 30. listopad 2012, 13:03
No lepší, protože mi ta žádost o prodloužení přišla jako nesmysl, když už jsem si dala na 3 roky. No já jsem si to s ním domlouvala na jaře, že takhle nastoupím a nebyl žádnej problém, ale najednou přišel s tím prodloužením. Něco právě říkal ohledně pojišťovny a nahlášení mě někam. Že prý, když mu tu žádost dám písemně, tak budeme oba krytý, že ze zákona nemám nárok na žádnou dovolenou a musí mi vykazovat, že chodím do práce. No on je jeden den v pohodě a druhej se tootočí, tak nevím co od něj můžu čekat.
Tereza2708
Pískle

4 příspěvků
29. listopad 2012
Příspěvekod Inkognito » sobota 29. prosinec 2012, 07:44
jak dopředu se toto musí řešit?měla bych nastoupit na konci dubna, ale nemám pro dítě místo ve školce -dostane se na něj až v září. Obávám se že zaměstnavatel nebude příliš vstřícný-co dál tedy?
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Ivca79 » sobota 29. prosinec 2012, 08:03
Inko, já bych to zkusila řešit už teď - šla za zaměstnavatelem a požádala o Neplacené volno z důvodu péče o dítě do září. Buď ti ho schválí neb ne. Pokud ne, tak máš čas začít řešit hlídání jinak - soukromá školka?, to by třeba na těch 5 měsíců šlo i za cenu, že by na to padl celý tvůj plat, protože tak jako tak na tom budeš stejně, i když nastoupíš až v září.
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod J.a.n.i » sobota 29. prosinec 2012, 16:26
Taky bych to řešila hned, ono totiž pokud by zaměstnavatel odmítl jak neplacené volno, tak dohodu o ukončení pracovího poměru, tak bys musela dát výpověď už do konce ledna, pokud vůbec nemůžeš v dubnu nastoupit.
I když s ohledem na případnou podporu je lepší dát případnou výpověď až v únoru a na ten konec dubna nastoupit do práce a platit si hlídání.

Nicméně souhlasím s tím, že nejlepší řešení je ta soukromá školka a udržet si práci, pokud za to ta práce alespoň trochu stojí.
J.a.n.i
Krafařka
Krafařka

681 příspěvků
20. březen 2009