ADV TOP
ADV LEFT

Taky máte zpožděný RP?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod -rachel- » úterý 08. leden 2013, 08:42
Ahoj ženy, je tu ještě někdo, kdo čekal rodičák už v pátek a dodnes nepřišel? Už od víkendu jedeme v nouzovým režimu... Kde je zakopanej pes?

BTW je tu někdo, kdo dostává rodičák přes S-kartu? Zatím o nikom z mého okolí nevím, ale napadá mě, jestli to zpoždění není kvůli tomu, že já S-kartu nemám.

Dík.
-rachel-
Klevetnice
Klevetnice

3204 příspěvků
28. květen 2007
Příspěvekod Maartik » úterý 08. leden 2013, 09:11
Ahoj, u nás chodí rodičák jindy, ale mám ho už pár měsíců před S-kartu a přeposílaný na účet (u stejné banky) a zpožděný je to zhurba o pět dní :grr: :roll: .
Maartik
Drbna
Drbna

4763 příspěvků
14. říjen 2006
Příspěvekod Mys_mys » úterý 08. leden 2013, 09:12
Podle informaci, ministerstvo posilalo penize 6.1.2013 takze predpokladam, ze dnes jsou na sKarte a tak zitra ci ve ct u tebe na uctu.

Takze dobra zprava je, ze do konce tydne penize na uctu budou.
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Trirea » úterý 08. leden 2013, 09:15
Praha/ ptala jsem se na urade v listopadu, kdyz mi zacaly penize chodit pozdeji, pani rikala, ze se meni system vydavani penez a budou to ted posilat 10teho a 20teho
Trirea
Howgh
Howgh

7574 příspěvků
28. září 2007
Příspěvekod -rachel- » úterý 08. leden 2013, 09:15
A kdž ještě nemám S-kartu tak mi to jde rovnou na účet, ne? Nebo máme teď všichni automaticky někde u nich Skarty a jde to přes ně???

Tri - cože? 10tého? To abych přestěhovala všechny pravidelný platby...ale to pak nedodržím lhůty, který škola, školka požaduje na placení...
-rachel-
Klevetnice
Klevetnice

3204 příspěvků
28. květen 2007
Příspěvekod E-liska » úterý 08. leden 2013, 09:19
-rachel- píše:A kdž ještě nemám S-kartu tak mi to jde rovnou na účet, ne? Nebo máme teď všichni automaticky někde u nich Skarty a jde to přes ně???

S-kartu dostaneš automaticky, ale na to ti přijde od nich nejdřív dopis (doporučeně, takže přes tvůj podpis), aby sis ji vyzvedla na úřadě. Musela bys o tom vědět.

Rodičák mi taky ještě nepřišel. Mám S-kartu, ale to jsem měla už minulý měsíc a nepozorovala jsem zdržení víc než o jeden den.

Ale mzdy (alespoň u nás) jsou taky spožděné, je potřeba uzavřít záležitosti z minulého roku, něketří lidi měli do včera dovolenou, takže ještě nedodali potřebné papíry... prostě toho úřadvání je k začátku roku víc. Myslím, že to podobně může být i na úřadech, že prostě hůř stíhají?
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Inkognito » úterý 08. leden 2013, 09:31
Přifařím se s dotazem... podpora v nezaměstnanosti se posílá ve stejnou dobu? :oops: (Papíry mám vyřízené a potvrzené už od prosince, se vzdáním se práva na odvolání, takže zpracováno to mají a žádná lhůta už nikde neběží)
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod -rachel- » úterý 08. leden 2013, 09:40
E-liško - s tím, že mi musí poslat o Skartě dopis počtám, ale tak mě napadlo, že když od ledna prý bez skarty nedostane nikdo nic, jestli narychlo nevystavili skartu všem zbylým lidem a posílají to přes ni, než nás všechny obešlou...
Já jim dám zpoždění z důvodů papírování nebo dovolené, trvalé platební příkazy tento výraz nechápou, a patřičné úřady mi nikdy s ničím neposečkali ani o jediný den, tak proč oni si to dovolit můžou?
-rachel-
Klevetnice
Klevetnice

3204 příspěvků
28. květen 2007
Příspěvekod Cmelino » úterý 08. leden 2013, 09:41
Já jsem někde četla, že už není poviná. Že nějaká holčina rovnou říkala, že jí nechce a na ÚP jí jen dali podepsat papír a dál jí posílají peníze na bankovní účet.
Cmelino
Krafařka
Krafařka

702 příspěvků
11. prosinec 2012
Příspěvekod E-liska » úterý 08. leden 2013, 09:55
Cmelino píše:Já jsem někde četla, že už není poviná. Že nějaká holčina rovnou říkala, že jí nechce a na ÚP jí jen dali podepsat papír a dál jí posílají peníze na bankovní účet.

No od 1.1. jsou nějaké změny ale do prosince byla S-karta povinná pro všechny v tom smyslu, že jsi ji musela přijmout, aby ti chodily dávky, nicméně jsi mohla přímo na úřadě podepsat papír, že ji nehodláš aktivně využívat a chceš peníze na svůj účet. Ovšem ty peníze museli S-kartou "protéci". Takže prostě dávku poslali na účet spořky, odkud se okamžitě automaticky přepošle na tvůj účet.
Tak to mám zatím i já. S-karta mi prostě leží v šupleti.

-rachel- píše:Já jim dám zpoždění z důvodů papírování nebo dovolené, trvalé platební příkazy tento výraz nechápou, a patřičné úřady mi nikdy s ničím neposečkali ani o jediný den, tak proč oni si to dovolit můžou?

Můžou. Oni si nic nedovolují. Mají čas kdykoliv do konce daného měsíce. Že to posílají ke stejnému datu a ještě na začátku měsíce, je jejich "dobrá vůle".
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Sylvah » úterý 08. leden 2013, 10:03
Ahoj,
k S kartě - přišel mi mezi svátky obyčejný dopis, že si ji mám v tomto týdnu vyzvednout (tedy už v r. 2013), dneska jsem tam volala, že ji nechci a slečna říkala, že v pohodě, že si ji vyzvedávat nemusím. Kdybych si to rozmyslela, tak tam bude půl roku, pak ji skartují. Že rodičáku se to nijak nedotkne (v květnu mi končí), že jedině kdybych v průběhu dalších čtyř let potřebovala nějaké dávky (další dítě neplánujeme a doufám, že žádné jiné potřeba nebudou)....tak snad je to tímto z krku.

Takže zpoždění RP by s S kartou nic společného mít nemělo.
Sylvah
Drbna
Drbna

4009 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Novajda » úterý 08. leden 2013, 10:03
Volala jsem tam a bylo mi v pátek řečeno, že VŠECHNY dávky budou posílat postupně od 7.1.!!

S-kartu nemám a kdo ji nemá, normálně mu chodí dál RP na účet. Chyba je na jejich straně. Pokud nepříjde dopis s PINkódem z banky a pak dopis od nich, tak prostě čekat.

Jsem ÚP Brno - venkov, nicméně předpokládám, že je to všude stejně. :)
Novajda
Kecka
Kecka

1909 příspěvků
15. červen 2009
Příspěvekod Tebilly » úterý 08. leden 2013, 10:05
Já si měla S-kartu vyzvednou v listopadu, v nějakém termínu, který jsem nestíhala. Když jsem tam volala, ať mi dají jiný termín, pán řekl, že se ještě budou vydávat půl roku, aŤ dorazím, kdy se mi to bude hodit. Že mi to do té doby bude chodit na můj účet :)
ÚP mám vzdálený asi 25 km, a je v centru města, kam vůbec nejezdím a když jedu, tak vetšinou v pátek, kdy tam S-karty nemají. A jet jen kvůli kartě se mi nechce :roll:
Ale RP mi taky zatím nedošel a chodí 7. :D
Tebilly
Diskutérka
Diskutérka

2165 příspěvků
26. únor 2009
Vysočina
Příspěvekod Novajda » úterý 08. leden 2013, 10:25
Makytka píše:
Cmelino píše:Já jsem někde četla, že už není poviná. Že nějaká holčina rovnou říkala, že jí nechce a na ÚP jí jen dali podepsat papír a dál jí posílají peníze na bankovní účet.

my jsme ji písemně odmítli, s tím, že chceme dále peníze posílat přímo na účet. Nebyl problém, vše zatím funguje.

Odmítám sKartu jako šikanu rodičů a důchodců a ZTP. Není důvod, proč by mi stát měl vnucovat dražší služby, než jsou dostupné na trhu. :grr:

Jenže ti "chudáci" ZTP to odmítnout nemůžou, protože ta debilní karta slouží i jako průkaz ZTP. Je to strašný...zvlášť u těch ZTP, chodí důchod, třeba mobilita + příspěvek na péči, každý jinak časově během celého měsíce, takže přeposlat na jednou je to složitý...fakt chudáci lidi!!
Novajda
Kecka
Kecka

1909 příspěvků
15. červen 2009
Příspěvekod -rachel- » úterý 08. leden 2013, 10:36
S-karta je téma samo pro sebe...

Eliško - já vím, že nemají povinnost posílat to k nějakému datu, ale když jsou lidi zvyklí a navíc závislí na tom, že peníze chodí nejpozději 7mýho (často i dřív), tak mi přijde dost nefér o tom aspoň neinformovat v médiích. Nejsmě žádní chudáci, ale nemáme rezervy a v prosinci bylo několik mimořádných výdajů, k tomu vánoce, a já už od pátku nakupuju tak, že prolízám šuplata, kapsy bund, košil a kalhot, chodím kolem pračky a hledám, kde leží nějaká dvacka, abych nakoupila aspoň pečivo. Všechny trvalé platby jsem už přeložila na desátýho a dál, aby se nestalo, že neodejdou. Fakt je to pro mě výrazná čára přes ropočet a to doslova.
-rachel-
Klevetnice
Klevetnice

3204 příspěvků
28. květen 2007