ADV TOP
ADV LEFT

Zrychlené čerpání rod. příspěvku a daňové odpisy

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Oskar1346 » středa 09. leden 2013, 08:12
Mám dotaz. Jelikož za půl roku porodím, uvažuju o změně čerpání výše rodičovského příspěvku. Na plnou výši nedosáhnu, na ÚP mi nabídli možnost napsat RD na manžela. Zajímalo by mě, učiníme-li tak, jestli to bude mít dopad na daňové úlevy (daňové přiznání, zaměstnanec)?
Oskar1346
Žvatlalka
Žvatlalka

138 příspěvků
22. duben 2008
Hradec Králové
Příspěvekod Kurkumína » středa 09. leden 2013, 08:26
Hmm, tak nevím, jestli jsem to špatně nepochopila, ale měla jsem za to, že jestliže daného vyměřovacího základu dosáhne alespoň jeden z rodičů, volba je možná, ale RD zůstane psaný na mě. Nebo ne?
Kurkumína
Žvatlalka
Žvatlalka

297 příspěvků
09. prosinec 2011
Příspěvekod Oskar1346 » středa 09. leden 2013, 08:31
No, možné to je a bylo by po problému ;) Nerozumím těmhle úředním věcem ani za mák. Potvrdí ještě někdo?
Oskar1346
Žvatlalka
Žvatlalka

138 příspěvků
22. duben 2008
Hradec Králové
Příspěvekod Helča » středa 09. leden 2013, 08:49
ahoj
no jelikož rodím za 3 měsíce a "přišla" bych o 3 měsíce RP na třetího, přešla jsem na nový systém RP a od prosince mi ty 3měsíce rozpočítala paní na sociálce na zbývající 4měsíce RP se třetím.
Jelikož můj příjem nestačil, doložila jsem manželův (rok před narozením třetího, tudíž červen 09-květen 10), na sociálce jsem podepsala, že přecházím na nový systém, a hotovo, manžel tam nebyl vůbec, tak to asi zůstalo napsané ma mě? :D Kdybych rodila dříve, tak o ty dávky už ale přijdu a automaticky začíná RP na čtvrté dítě.
Na PPM nárok nemám, prac. poměr mi skončil 31.12.2010
Helča
Klevetnice
Klevetnice

3937 příspěvků
24. září 2006
Slovácko
Příspěvekod Sarah3 » středa 09. leden 2013, 09:03
Je to tak, jak napsaly holky, ve starém systému se muselo skutečně složitě přepisovat RD na otce a zase zpět, byla to formalita, pak se to změnilo. Takže dnes stačí nechat u muže v zaměstnání vyplnit potvrzení o příjmech a na ÚP si to pak už vyřídíš Ty sama. Nárok máš pokud má muž dostatečný příjem.
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Brumlala » středa 09. leden 2013, 09:03
Ahoj, taky se připojím, s dovolením, se svým dotazem. Mám teď formulář doma, čekám na potvrzení o výši PPM.
Nevím, jestli jsem to pochopila správně, ale myslím, že oba máme dostatečný příjem (já před dětmi 19.000 hrubého, manžel o něco více) a píšou tam, že se posuzuje ten, kdo má z manželů víc....
Ale zase manželovo potvrzení o nějakém příjmu po mě nikdo nechce.
Když jsem měla takový příjem můžu si vybrat dvouletou variantu?
Nebo je to o tom, že si napíšu, kolik chci, aby mi měsíčně platili (je nějaká spodní a vrchní hranice?) a budou mi to vyplácet až do těch 220.000? Docela v tom tápu :oops:
Brumlala
Krafařka
Krafařka

837 příspěvků
31. srpen 2010
Příspěvekod Oskar1346 » středa 09. leden 2013, 10:05
Děkuju za osvětlení!
Oskar1346
Žvatlalka
Žvatlalka

138 příspěvků
22. duben 2008