ADV TOP
ADV LEFT

Prodloužení RD ze 3 na 4-letou variantu

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Andenne » neděle 20. leden 2013, 16:25
Ahoj ženy,
ví se tu všechno, tak jistě poradíte...
V červenci mi končí RD ke 3 letům dítěte, chtěla bych ji ale prodloužit do 4 let, je to možné? A pokud ano, co pro to musím udělat? Peníze už asi žádné nedostanu, ale bude mi stát platit ZP a SP? Jak to je? Mockrát děkuji a pokud jste to tu někde už probíraly, děkuji za přesměrování :)
Mockrát díky, A.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Mojí velkou zálibou a občas i prací jest retuš starých a poškozených fotografií a jakékoliv grafické úpravy.
K Vašim službám! http://andenne.deviantart.com/gallery/Obrázek
Andenne
Krafařka
Krafařka

981 příspěvků
15. březen 2010
kousek od Kamenice n. Lipou
Příspěvekod Ivca79 » neděle 20. leden 2013, 16:56
V práci požádáš o neplacené volno z důvodu péče o dítě ve věku do 4 let. Mám pocit, že to už ti nemusí schválit.
pokud ti to schválí, tak pro jistotu to ještě nehlásit sociálce a zdravotní pojišťovně.
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Andenne » neděle 20. leden 2013, 17:03
A co když to neschválí? Musím dát výpověď ? a jít na ÚP když chci bejt doma do 4 let?
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Mojí velkou zálibou a občas i prací jest retuš starých a poškozených fotografií a jakékoliv grafické úpravy.
Andenne
Krafařka
Krafařka

981 příspěvků
15. březen 2010
Příspěvekod Carsa » neděle 20. leden 2013, 17:15
Ano, pokud ti zaměstnvatel nevyhoví, musíš podat výpověď. Na ÚP chodit nemusíš - můžeš nahlásit na ZP, že jsi osoba pečující o dítě do sedmi resp. dvě do 15ti let. Jen je podmínka, že děti nesmějí chodit do šokly na celý den, (pouze na 4 hod), popř. školák do družiny. Pak za tebe stát platí i nadále ZP.
c.
Carsa
Howgh
Howgh

5381 příspěvků
21. září 2006
Matička naše stověžatá
Příspěvekod Andenne » neděle 20. leden 2013, 17:16
Dobře, děkuji Carso, takž pokud bych podala výpověď, platí za mě stát ZP. a co SP, to bych si platila sama?
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Andenne
Krafařka
Krafařka

981 příspěvků
15. březen 2010
Příspěvekod Inkognito » neděle 20. leden 2013, 17:55
Přidám se s dotazem: Jak to je, když jsem ve stejné situaci, jen OSVČ. Hodilo by se mi, kdybych byla ještě rok braná jako OSVČ na vedlejší činnost. Syn bude chodit do školky na 4 hodiny. Můžu zažádat o prodloužení RD?
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » neděle 20. leden 2013, 18:52
taky se vetřu :) je možné dávat dítko na celý den do školky při vedlejší činnosti jako osvč ? chtěla bych taky prodloužit ze 3 na 4 roky, 3 letá rd mi končí v září.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Trirea » neděle 20. leden 2013, 19:08
ja budu mit , ze jsem osoba pecujici o dite do 7 let, coz je hlaseni na pojistovne, s zamestnavatelem dohodnuto, brezen az srpen, akorat porad nevim, co s tou skolkou, kdyz si to necham napsat na nejmladsiho- tedy v te dobe 3-3,5 roku, tak to casove omezeni skolky plati i pro dvojcata???
Trirea
Howgh
Howgh

7574 příspěvků
28. září 2007
Příspěvekod Embe » neděle 20. leden 2013, 19:14
Inkognito píše:taky se vetřu :) je možné dávat dítko na celý den do školky při vedlejší činnosti jako osvč ? chtěla bych taky prodloužit ze 3 na 4 roky, 3 letá rd mi končí v září.

Můžeš, pokud jsi přešla na nový systém, ale nesmíš za rok vydělat více než ca. 60000 (pak už by to bylo považováno za hlavní činnost).
Embe
Pískle

87 příspěvků
03. březen 2010
Praha
Příspěvekod Helen78 » neděle 20. leden 2013, 19:31
Trireo, platí to jen na toho nejmladšího, info je třeba na stránkách VZP někde v dotazech, radši si to nastuduj, třeba tady u nás v krajském městě paní na pojišťovně absolutně nevěděla, co to je žena v domácnosti, natož nějaké podrobnosti
Helen78
Žvatlalka
Žvatlalka

199 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod J.a.n.i » neděle 20. leden 2013, 21:22
Embe píše:
Inkognito píše:taky se vetřu :) je možné dávat dítko na celý den do školky při vedlejší činnosti jako osvč ? chtěla bych taky prodloužit ze 3 na 4 roky, 3 letá rd mi končí v září.

Můžeš, pokud jsi přešla na nový systém, ale nesmíš za rok vydělat více než ca. 60000 (pak už by to bylo považováno za hlavní činnost).

To není pravda, stále to bude činnost vedlejší, není tam žádné omezení výdělkem. Pleteš to se situací, kdy není sociální potřeba platit vůbec.
J.a.n.i
Krafařka
Krafařka

681 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod J.a.n.i » neděle 20. leden 2013, 21:24
Missorka píše:
Inkognito píše:Přidám se s dotazem: Jak to je, když jsem ve stejné situaci, jen OSVČ. Hodilo by se mi, kdybych byla ještě rok braná jako OSVČ na vedlejší činnost. Syn bude chodit do školky na 4 hodiny. Můžu zažádat o prodloužení RD?

Jistě.

Tak nežádáš o prodloužení RD, ale doby pobírání rodičáku. Ale jinak to udělat můžeš, akorát to musíš udělat včas, neb to bude znamenat přejít na nový rodičák a tam je celková suma menší, takže v době přechodu ti ještě musí zůstávat nějaké peníze do těch 220 000,-
J.a.n.i
Krafařka
Krafařka

681 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod Embe » neděle 20. leden 2013, 21:50
J.a.n.i píše:
Embe píše:

To není pravda, stále to bude činnost vedlejší, není tam žádné omezení výdělkem. Pleteš to se situací, kdy není sociální potřeba platit vůbec.

To mě těší, ale chápu tedy nějak špatně toto? http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/ro ... a-dovolena
č. 12
Embe
Pískle

87 příspěvků
03. březen 2010
Praha
Příspěvekod Bludicka » pondělí 21. leden 2013, 11:29
Embe jde o to, že dokud pobíráš rodičák jako OSVČ i při větším výdělku než je ta hranice 60tis a něco ročně, platíš i zdravotní a sociální, ale je to vedené jako vedlejší činnost, takže odvádíš jen ze skutečně vydělaných peněz. Pokud nepobíráš RP, tak OSVČ není vedlejší činnost a platíš minimální zálohy bez ohledu na výdělek, což jsou u menšího výdělku, kdy OSVČ stíhá reálně dělat u dětí jen jakoby na poloviční úvazek a v důsledku toho méně vydělává docela pálky.
Naposledy upravil Bludicka dne 21. leden 2013, 18:16, celkově upraveno 1
Bludicka
Drbna
Drbna

4241 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod J.a.n.i » pondělí 21. leden 2013, 18:11
Bludicka píše:Embe jde o to, že dokud pobíráš rodičák jako OSVČ i při větším výdělku než je ta hranice 60tis a něco ročně, platíš i zdravotní a sociální, ale je to vedené jako vedlejší činnost, takže odvádíš jen ze skutečně vydělaných peněz. Pokud nepobíráš RP, tak OSVČ není vedlejší činnost a platíš minimální zálohy bez ohledu na výdělek, což jsou u menšího výdělku, kdy OSVČ stíhá reálně dělat u dětí jen jakoby na poloviční úvazek a v důsledku toho méně vidělává docela pálky.

Tak, tak... akorát tedy pozor na to, že zdravotní se z výdělku platí vždy, tedy i pokud se nedosáhne ta hranice 60 tis.
J.a.n.i
Krafařka
Krafařka

681 příspěvků
20. březen 2009