ADV TOP
ADV LEFT

Žádost o rodičovský příspěvek poštou?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Sharki » pátek 25. leden 2013, 17:44
Jak to mám poslat, když chtějí doložit RL dítěte a občanky obou rodičů, když u občanek mi na poště nechtěli potvrdit kopii? Neříkejte, že tam fakt budu muset jít, navíc s manželovou občankou? (to se snad ani nesmí ne? :grr: )

(ano měla jsem si tam zavolat, ale dnes jsem to nestihla a je pátek večer a mě to bude celý víkend žrát)

kód termoska: nééé, čaj do termosky a na celodenní výlet po úřadech s měsíčním miminem fakt nechci!
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod J.a.n.i » pátek 25. leden 2013, 18:10
Po mě tedy chtěli obě OP... a jinak by jim měla stačit normální kopie, ověřená totiž dle zákona dělat nelze.
J.a.n.i
Krafařka
Krafařka

681 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod Sloník » pátek 25. leden 2013, 18:37
Hele, už je to skoro tři roky, ale já jsem se jim minule na to vyprdla a poslala normálně žádost jen s ověřenou kopií RL bez kopií občanek a taky mi rodičák poslali. Dyť mají ten slavný registr obyvatel, tak ať ho báby používají :-Z Teď mě to za chvíli čeká znovu a běda jim, jak mě budou obtěžovat a chtít, abych šla s miminem do fronty mezi chrchlající lidi čekat až si milostivě převezmou žádost...
Sloník
Krafařka
Krafařka

810 příspěvků
02. leden 2007
Příspěvekod Niki84 » pátek 25. leden 2013, 21:24
Já dávala na podatelně a kdybych jim nevnutila RL tak nechtějí ani ten :roll: bych to poslala, případně tě vyzvou k doplnění.
Niki84
Drbna
Drbna

4414 příspěvků
28. prosinec 2009
na kopci v Praze
Příspěvekod Mermaid » pátek 25. leden 2013, 21:57
Byla jsem žádat minulý týden s barevnou kopií manželovy OP. Stačilo to. Plus samozřejmě rodný list dítěte. Žádost musí být podepsaná i od manžela.
Jo a bacha, kdo máte další děti mladší 4 let - od těch chtějí taktéž rodné listy.
Mermaid
Diskutérka
Diskutérka

2299 příspěvků
07. únor 2007
MB
Příspěvekod Gehenna » pátek 25. leden 2013, 23:26
Měli by to mít založené (pokud se teda neměnil otec), jak tu kopii OP, tak ty RL předchozích dětí.
Jo, na ty podpisy otce nezapomeňte, já to udělala a bude tam muset osobně :-Z
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Lokynka » sobota 26. leden 2013, 08:51
Po mě teda manželův OP nikdo nechtěl :? vyžizovala jsem si RP v prosinci 2012. Stačil podpis na žádosti
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lokynka
Kecka
Kecka

1854 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Sylvah » sobota 26. leden 2013, 10:11
Já jsem tam teda vždycky byla jen sama s manželem podepsanou žádostí a stačilo....
Sylvah
Drbna
Drbna

4009 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Sharki » neděle 27. leden 2013, 13:28
Díky za reakce. Tak to teda zkusím poslat bez ověřených občanek a uvidím co se stane..
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava