ADV TOP
ADV LEFT

Konec RP a výpověď kvůli nezbytné péči o dítě - zkušenosti

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Pibi » úterý 19. únor 2013, 13:31
Ahoj Holky,

mám dceru s genetickou vadou, opožděným psychomotorickým vývojem a psycholožka zatím nedoporučuje každodenní návštěvu MŠ a babičky jsou daleko. Mám na ní od prosince zažádáno o PNP, ale zatím je to v jednání. A teď k dotazu:

Aktuálně pobírám tříletou RD, která mi končí 10.3.2013 (den kdy dcera oslaví 3. narozeniny). Ráda bych podala výpověď v práci z vážného důvodu spočívající v nezbytné péči o dítě ve věku do 4 let podle § 5 zákona o zaměstnanosti. Měl by být datum na výpovědi 10.3.2013 nebo 11.3.2013 nebo je to jedno? Máte s ním někdo zkušenosti? Jáká bude potom výše podpory, když se podle zákona jedná o vážný důvod? Bude podpora počítaná z PPM anebo dostanu jenom minum?

Předem moc děkuji za Vaše odpovědi.

Pibi (Šárka)
Pibi
Žvatlalka
Žvatlalka

197 příspěvků
13. duben 2008
Brno
Příspěvekod Helen78 » úterý 19. únor 2013, 13:44
Nejspíš půjde o rozvázání pracovního poměru dohodou k 10.3. Zaměstnavatel ale musí souhlasit, jinak bys musela dát klasickou výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou, což už bys ale do těch třetích narozenin nestihla.
Protože jde o vážný důvod, tak se ti podpora nebude krátit, ale bude se počítat z rodičáku a ne z platu. Tudíž budeš mít první měsíc cca 3600, pak se to snižuje až snad na 2500. Celkem je podpora 5 měsíců. Aby se ti to počítalo z výdělku, tak bys musela aspoň na pár dní nastoupit a pak dát výpověď z důvodu péče o dítě do 4 let. Ale tam je zas problém, aby ti zaměstnavatel povolil odejít na dohodu, jinak bys musela dát výpověď jak jsem psala výše a co pak s dcerou, jestli nemáš školku.
Ještě taková jedna věc, jestli chceš jít na ten pracák, aby tě tam vůbec zaregistrovali, protože ty vlastně nejsi uchazeč o práci, vzhledem k tomu, že dcerka nemůže do školky a hlídání nemáš. Teď to nemyslím zle, ale záleží asi na jakou úřednici narazíš. Kdyby tě nedejbože nechtěli zaregistrovat, tak by ses mohla na zdravotní pojišťovně nahlásit jako osoba pečující o jedno dítě do sedmi let a stát by ti hradil zdravotní pojištění a ještě do 4 let věku by se ti to počítalo i do důchodu. Sociální si platit nemusíš.
Tak hodně štěstí.
Helen78
Žvatlalka
Žvatlalka

199 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Amynka » úterý 19. únor 2013, 16:30
Nahlásit se můžeš, taky jsem se hlásila, jsem doma s dětma, nemáme školku, v práci jsem dala výpověď dohodou z důvodu nezbytné osobní péče o děti. Kdyžtak písni SZ, na pracáku mi poradili.
Obrázek
Obrázek
Amynka
Krafařka
Krafařka

640 příspěvků
21. září 2006
Středočeský kraj