ADV TOP
ADV LEFT

Prosím o radu - PPM

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Carpatia » úterý 05. březen 2013, 20:40
Ahoj, prosim vas svetaznale o radu, jestli existuje nejaka moznost, jak ziskat narok na PPM. Ted v unoru jsem neplanovane otehotnela, 6/2012 jsem ukoncila bakalarske vzdelani. Pracuji na DPP, vydelam si tak maximalne 11 000 cisteho, ale je to promenlive. Ted v dubnu mi bude 26, tim padem jsem si do teto doby neplatila ani socialni, ani zdravotni. Je nejaka sance, jak trochu ohnout system a treba skrz to dokoncene studium nebo kdyby me ted zamestnavatel zamestnal na klasicky pracovni uvazek dosahnout na PPM?Dekuji za jakekoliv rady.
Carpatia
Pískle

3 příspěvků
05. březen 2013
Příspěvekod Gehenna » úterý 05. březen 2013, 21:21
Má mimísek otce?
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Santhe » úterý 05. březen 2013, 21:28
Mam za to, ze musis byt pojistena minimalne 270 dni v predchozich dvou letech pred zacatkem pobirani PPM, coz je nejpozdeji 6 tydnu pred vypoctenym TP. Z toho se zapocitava max. 180 dni dokonceneho radneho studia. Takze bych se zkusila nechat zamestnat.

Nebo pokud je otec ditete zamestnan/plati si jako OSVC nemocenske pojisteni, bude mit na PPm narok on...
Santhe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

8189 příspěvků
24. únor 2008
praha - východ
Příspěvekod Carpatia » středa 06. březen 2013, 06:17
Otce samozrejme ma:). No, problem je v tom, ze kdyby byla PPM pobirana na pritele, jaksi bysme meli o dost min penez, nez kdyby chodil normalne do prace, takze tahle varianta je trosku nevyhodna:). Ja tomu teda s tim zamestnanim moc nerozumim. Pokud se na dokonceni skoly vztahuje lhuta 180 dnu, tak to jsem prosvihla nekdy v zari uz, ne?( mimoto,nevim, jestli by nevadilo, ze dale pokracuju v mgr. studiu). A 270 dnu uz mi to taky neda,pokud by me nakrasne treba od zitra zamestnali. Ach jo,vubec tomu nerozumim:(.
Carpatia
Pískle

3 příspěvků
05. březen 2013
Příspěvekod Niki84 » středa 06. březen 2013, 08:59
Promiň, ale proč chceš ohnout systém? Doteď jsi nic neplatila, předpokládám, že školu studuješ státní, tedy taky zadarmo a ještě bys chtěla něco od státu? Nepřijde ti to trochu nefér?
Nicméně pokud nemáš nárok na mateřskou dostaneš hned po porodu rodičák, který můžeš napsat i na přítele a tak dosáhnout na vyšší variantu 11500,- což by vlastně bylo víc než teď máš z dpp.
Niki84
Drbna
Drbna

4414 příspěvků
28. prosinec 2009
na kopci v Praze
Příspěvekod Gehenna » středa 06. březen 2013, 09:08
Do doby účasti na nemocenském pojištění se započítává doba studia na střední, vyšší odborné nebo vysoké škole považovaná za soustavnou přípravu na budoucí povolání pro účely důchodového pojištění, jestliže toto studium bylo úspěšně ukončeno.

http://www.nicm.cz/penezita-pomoc-v-materstvi

Zkus zavolat na OSSZ, měli by ti říct víc.
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Adenik » středa 06. březen 2013, 10:08
Ahoj,

obrať se na aperio.cz (doufám, že to není bráno jako reklama)
Mám s nimi velmi dobré zkušenosti.
Adenik
Treperenda
Treperenda

1274 příspěvků
05. září 2007
Praha
Příspěvekod Carpatia » středa 06. březen 2013, 17:51
Niki84: Prosim, laskave me nesud, kdyz o me nic nevis. Ty bys snad pro sve miminko nechtela to nejlepsi? Ja potrebne hodiny odpracovane mam, pres rok jsem pracovala na klasickou smlouvu, bohuzel to bylo pred vice nez dvema lety, tudiz mi to nevyjde. Nejsem zadny flakac, ktery by se nechal vyzivovat od rodicu a chodil si jen po vecircich a ve volnych chvilich studoval. Od 19 se zivim sama (v Praze), pred dvema lety jsme koupili s pritelem byt, takze musime platit hypoteku. Bohuzel, situace ve stavebnictvi je v posledni dobe dost krizova, proto mi zamestnavatel musel pred temi cca dvema roky zmenit smlouvu na DPP, protoze by proste klasicky pracovni pomer neutahl, navic, kdyz mohl vyuzit meho studentskeho statutu a ja muzu byt rada, ze jsem uplne neprisla o misto. Ty cca dva mesice, ci mesic pred porodem, kdy bych uz asi musela vazne zustat doma, by pro nas byly likvidacni, bez meho prijmu...takze proto jsem polozila tuto otazku. Nejsem zadna chronicka pijavice, co vyuziva stat. Ostatnim, kteri se mi snazili poradit a pomoct, mockrat dekuji. Dnes jsem se byla zeptat na socialce, a skrze dokoncene bc studium na materskou budu mit narok, staci, kdyz me zamestnavatel treba na mesic zamestna na klasicky pracovni pomer.
Carpatia
Pískle

3 příspěvků
05. březen 2013