ADV TOP
ADV LEFT

RP a dítě v mš - jak to tedy je?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » úterý 23. duben 2013, 16:47
Ahoj holky, prosím o radu.

V listopadu tohoto roku mám nastoupit zpět do práce, dopadla nám mš v místě bydliště a kámen úrazu je, že p. uč chce ( vyžaduje) aby dítě chodilo na celý den do mš již od září, aby mš dostala příspěvěk? Ale já ho chci dávat jen na 5dní v měsící a chodit do práce pouze částečně jako nyní ( vždy hlídala babička). Ale prý pokud bude chodit do mš od září na cd mohou mi sebrat RP? Jak to tedy je? A jak se mohu bránit před učitelkou ( prý pokud ho nedám od září, vezmou dálší v pořadí!!!!! :-((. Co mám dělat a jak to tedy je?
Kolik činí ten příspěvěk od státu na dítě? A co se stane, pokud to nenahlásím a dítě bude chodit cd jak chce učitelka?

Moc děkuji za rady, já už jsem z toho všeho unavená....
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Kocacko » úterý 23. duben 2013, 16:52
"Od roku 2012 skončilo dřívější omezení pro ty, kdo chtějí pobírat rodičovský příspěvek a přitom dávat dítě do školky či do jeslí. Rodičům dětí starších dvou let je rodičovský příspěvek poskytován bez ohledu na délku pobytu v zařízení péče o dítě.

U dětí mladších dvou let platí, že nechtějí-li rodiče přijít o příspěvek, mohou dát potomka do školky maximálně na 46 hodin měsíčně."

http://wiki.aktualne.centrum.cz/finance/rodicovsky-prispevek-2013/
Kocacko
Vždycky je kam dál

7618 příspěvků
20. květen 2007
Kladno
Příspěvekod Ivca79 » úterý 23. duben 2013, 17:05
Kocacko píše:"Od roku 2012 skončilo dřívější omezení pro ty, kdo chtějí pobírat rodičovský příspěvek a přitom dávat dítě do školky či do jeslí. Rodičům dětí starších dvou let je rodičovský příspěvek poskytován bez ohledu na délku pobytu v zařízení péče o dítě.

U dětí mladších dvou let platí, že nechtějí-li rodiče přijít o příspěvek, mohou dát potomka do školky maximálně na 46 hodin měsíčně."

Ale já mám pocit, že tohle platí jen pro ty, co pobírají příspěvek po novu. Pro ty, co pobírali starý RP můžu přejít na nový systém, ale díky tomu omezení 220000 asi na peníze už září-listopad nedosáhne?
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Myška » úterý 23. duben 2013, 17:09
Ivca79 píše:
Kocacko píše:"Od roku 2012 skončilo dřívější omezení pro ty, kdo chtějí pobírat rodičovský příspěvek a přitom dávat dítě do školky či do jeslí. Rodičům dětí starších dvou let je rodičovský příspěvek poskytován bez ohledu na délku pobytu v zařízení péče o dítě.

Ale já mám pocit, že tohle platí jen pro ty, co pobírají příspěvek po novu. Pro ty, co pobírali starý RP můžu přejít na nový systém, ale díky tomu omezení 220000 asi na peníze už září-listopad nedosáhne?

Taky myslím.
http://socialnireforma.mpsv.cz/cs/4#1.3

Dítě mladší dvou let bude moci navštěvovat jesle, mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení pro děti v rozsahu nepřevyšujícím 46 hodin v kalendářním měsíci, pak nárok na RP nezanikne. Docházka do uvedených zařízení se u dětí starších dvou let nebude nadále sledovat, ale jen za předpokladu, že rodič si zvolil novou právní úpravu pobírání rodičovského příspěvku od 1. ledna 2012. Pokud by zůstal ve staré právní úpravě k 31.12.2011, tak jeho se uvedená možnost týkat nebude. Rodičovský příspěvek se pobírá vždy z důvodu péče o nejmladší dítě v rodině. Měla-li matka nárok na PPM, může každé tři měsíce provést volbu čerpání RP až do celkové vyplacené částky 220 000 Kč na jedno dítě.
Myška
Diskutérka
Diskutérka

2417 příspěvků
18. únor 2007
Příspěvekod Zdenicek » úterý 23. duben 2013, 17:17
Ivca79 píše:

od letosniho ledna to plati pro vsechny, i pro ty na starem systemu, dneska tam kamaradka byla
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ivca79 » úterý 23. duben 2013, 17:19
Zdenicek píše:
Ivca79 píše:

od letosniho ledna to plati pro vsechny, i pro ty na starem systemu, dneska tam kamaradka byla

Fakt? To je dobrý... i když mě to může být jedno, já jedu po novu
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod -evka- » úterý 23. duben 2013, 17:42
Určitě jde o to školkovné.
Nabídni, že budeš platit školku již od září a dítě tam dej, jak potřebuješ.
V mnoha školkách to tak bohužel je.
-evka-
Treperenda
Treperenda

1284 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Maty » úterý 23. duben 2013, 18:40
S tím dítětem mladším 2 let můžu potvrdit, musela jsem vracet poslední měsíc rodičáku, i když chodil jen na 3 hodiny 4x týdně.
Maty
Moderátor - Sporťák
Moderátor - Sporťák

10396 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Porrima » úterý 23. duben 2013, 18:51
jen se zeptam, plati to iro deti do 2 let, pokud chodi do soukromych jesel?
Porrima
Krafařka
Krafařka

714 příspěvků
19. srpen 2010
Příspěvekod Helen78 » úterý 23. duben 2013, 19:23
Zakladatelko, od prosince 2012 platí, že u dětí starších dvou let se docházka nesleduje.
Také si myslím, že jde o to školkovné, takže být tebou, za to, že ti ho vezmou, bych od září platila školkovné celodenní a chodit si tam může jak chce.
Helen78
Žvatlalka
Žvatlalka

199 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Petulda » úterý 23. duben 2013, 20:06
Zdenicek píše:
Ivca79 píše:

To jako fakt? A já kvůli tomu přecházela na novej systém :grr:
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Petulka82 » úterý 23. duben 2013, 20:55
Mi bylo taky řečeno na úřadě, že už nová úprava platí pro všechny. Po zkušenostech s úřady jsem jim, pro jistotu, nevěřila :oops:
Paní učitelka ve školce, říkala, že s tím mají celkem problémy. Maličké děti, které byly přijaty jako "pětidenní" jim chodí denně a oni mají co dělat, aby to utáhly...
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2630 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko