ADV TOP
ADV LEFT

RP vs. neschopenka

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Leela » pondělí 29. duben 2013, 19:40
Ahoj ženský,

zajímalo by mě, zda na RD a za pobírání rodičáku lze nastoupit na dlouhodobou neschopnost (těhotenství) a pobírat zároveň neschopenku. Víte někdo prosím, jak to momentálně je?

Děkuju.
Leela
Diskutérka
Diskutérka

2024 příspěvků
26. listopad 2007
Zvičina na dohled
Příspěvekod Lokynka » pondělí 29. duben 2013, 19:49
nelze
Lokynka
Kecka
Kecka

1854 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Mys_mys » pondělí 29. duben 2013, 20:13
Muzes pobirat jen RP a nebo cerpat neschopenku.

Co jde pri RP tak osetrovani coz je cca 9 dni.
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Zdenicek » pondělí 29. duben 2013, 20:49
slo by prevest rodicak na otce, ovsem nevim, jestli bys nemocenskou vubec dostala, jestli bys mela narok
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Papu » pondělí 29. duben 2013, 20:55
Nemocenská je náhrada mzdy, když uniká příjem ze zaměstnání, pokud jsi na rodičáku, tak nepracuješ a není ti co hradit.
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 29. duben 2013, 20:58
Papu píše:Nemocenská je náhrada mzdy, když uniká příjem ze zaměstnání, pokud jsi na rodičáku, tak nepracuješ a není ti co hradit.

A když pobírám RP, ale nejsem na RD a normálně pracuju?
Inko P
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 29. duben 2013, 21:04
Inkognito píše:
Papu píše:Nemocenská je náhrada mzdy, když uniká příjem ze zaměstnání, pokud jsi na rodičáku, tak nepracuješ a není ti co hradit.

Inko P

Pokud ti vzniká nárok na nemocenské pojištění, tak jo.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Johanka83 » pondělí 29. duben 2013, 21:10
Lze pobírat RP a nemocenskou, ale nelze být na RD a pobírat nemocenskou. Tudíž pokud bys pracovala, nebo bys měla nastoupit do práce po ukončení RD, pak můžeš pobírat nemocenskou bez ohledu na to, zda pobíráš nebo nepobíráš RP.

Souběžně však nelze RP a PPM a také nelze PPM a nemocenskou.
Johanka83
Diskutérka
Diskutérka

2205 příspěvků
16. březen 2009
Příspěvekod Pájík » pondělí 29. duben 2013, 21:14
PPM je placený ze zdravotního ppjištění a má na něj nárok jen ten kdo pracuje resp. platí zdravotní pojištění, tam je to logický že nejde souběžně nemocenská neb PPM je defacto nemocenská.... Mě bylo kdysi vysvětleno, že pokud pobírám RP a pracuju na dohodu nemám na nemocenskou nárok, ani pokud pracuju jen na snížený úvazek, na plný můžu brát obojí....
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3764 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Papu » pondělí 29. duben 2013, 21:17
Pajik píše:PPM je placený ze zdravotního ppjištění a má na něj nárok jen ten kdo pracuje resp. platí zdravotní pojištění, tam je to logický že nejde souběžně nemocenská neb PPM je defacto nemocenská.... Mě bylo kdysi vysvětleno, že pokud pobírám RP a pracuju na dohodu nemám na nemocenskou nárok, ani pokud pracuju jen na snížený úvazek, na plný můžu brát obojí....

Máš asi na mysli nemocenské pojištění, nikoliv zdravotní, to je něco jiného.

Je to trochu složitější,nelze říct, že s dohodou (ať už o provedení práce nebo pr.činnosti) nemáš nárok. Nárok máš, pokud splníš podmínky na nemocenské - konkrétně u těch dohod je to omezeno např. částkou, kterou musíš v daném měsíci vydělat.
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Pájík » pondělí 29. duben 2013, 21:25
Papu píše:
Pajik píše:PPM je placený ze zdravotního ppjištění a má na něj nárok jen ten kdo pracuje resp. platí zdravotní pojištění, tam je to logický že nejde souběžně nemocenská neb PPM je defacto nemocenská.... Mě bylo kdysi vysvětleno, že pokud pobírám RP a pracuju na dohodu nemám na nemocenskou nárok, ani pokud pracuju jen na snížený úvazek, na plný můžu brát obojí....

Je to trochu složitější,nelze říct, že s dohodou (ať už o provedení práce nebo pr.činnosti) nemáš nárok. Nárok máš, pokud splníš podmínky na nemocenské - konkrétně u těch dohod je to omezeno např. částkou, kterou musíš v daném měsíci vydělat.

Ano nemocenské, jen mě to slovo v tu chvilku vypadlo, díky....
Před 3 roky jsem pobírala RP a chodila do práce u původního zaměstnavatele na dohodu, byla jsem nemocná a účetní mi sdělila, že nemá smysl brát si neschopenku, že mám smůlu a vysvětlovala to tou dohodou, že jsem vlatsně oficiálně na rodičovský dovolený a co bych asi ještě nechtěla......
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3764 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Papu » pondělí 29. duben 2013, 21:34
Pajik píše:
Papu píše:

Před 3 roky jsem pobírala RP a chodila do práce u původního zaměstnavatele na dohodu, byla jsem nemocná a účetní mi sdělila, že nemá smysl brát si neschopenku, že mám smůlu a vysvětlovala to tou dohodou, že jsem vlatsně oficiálně na rodičovský dovolený a co bych asi ještě nechtěla......

To je jak psala Johanka, jsou dvě různý věci, jestli pobíráš rodičovský příspěvek a nebo jestli jsi na rodičovské dovolené.

Před třemi lety to taky bylo jiný, teď prostě za určitých podmínek máš nárok na nemocenské i při dohodě.
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Pájík » pondělí 29. duben 2013, 21:40
Papu píše:
Pajik píše:
Papu píše:

To je jak psala Johanka, jsou dvě různý věci, jestli pobíráš rodičovský příspěvek a nebo jestli jsi na rodičovské dovolené.

Před třemi lety to taky bylo jiný, teď prostě za určitých podmínek máš nárok na nemocenské i při dohodě.

Je to zjevně složitější než je mů mozek ochoten pobrat :oops:
a než se budu hnát znova do práce během rodičáku ještě se to 100x změní, ještě že je BC :D
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3764 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Inkognito » úterý 30. duben 2013, 07:37
Inkognito píše:
Inkognito píše:

Inko P

Pokud ti vzniká nárok na nemocenské pojištění, tak jo.

Jasně, tak je to, jak jsem myslela. Mě zmátlo, že tu někdo psal, že pokud se pobírá RP nelze pobírat nemocenskou. Takže to nezávisí na RP, ale na tom, jestli pracuješ a platíš nemocenské pojištění, že jo.
Inko P
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod J.a.n.i » pátek 03. květen 2013, 09:21
Inkognito píše:Jasně, tak je to, jak jsem myslela. Mě zmátlo, že tu někdo psal, že pokud se pobírá RP nelze pobírat nemocenskou. Takže to nezávisí na RP, ale na tom, jestli pracuješ a platíš nemocenské pojištění, že jo.
Inko P

Jo, přesně tak :-)
J.a.n.i
Krafařka
Krafařka

681 příspěvků
20. březen 2009