ADV TOP
ADV LEFT

Nemocenské dávky -prosím radu (nejlépe právník)

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Vanovam » pondělí 29. červenec 2013, 08:46
ahoj, jdu s prosbou o radu.

1.3.2012 jsem nastoupila do práce (předtím rok na pracáku) a 5.11. na nemocenskou z důvodu těhu. Nemocenská mi byla ukončena k 9.4. a od 10.4. bych měla mít mateřskou (ale nevím, zda mám nárok???) Moje účetní stále nedodala na OSSZ podklady za nemocenskou za měsíc březen, ukončení nemocenské ani nástup na mateřskou. Nebere telefony. O rodičák si mohu zažádat naposled v příštím měsíci, jinak už mi nevyplatí květen, kdy se malý narodil. Co teď????Je nějaká právní rada? Snažím se dovolat majiteli, ale zatím mi nebere telefon.

Podotýkám, že poslední peníze za únor jsem dostala až v květnu :-Z :-Z :-Z :grr: :grr:
Uživatelský avatar
Vanovam
Howgh
Howgh
 
6494 příspěvků
04. listopad 2006
Petřvald u Mošnova
Příspěvekod Nikkka » pondělí 29. červenec 2013, 14:48
Ahoj,
nárok na mateřskou bys vzhledem k tomu co uvádíš mít měla - viz. § 32 odst. 2 zákona o nem. pojištění -
...podmínkou nároku na peněžitou pomoc v mateřství je účast pojištěnce na pojištění alespoň po dobu 270 kalendářních dní v posledních dvou letech přede dnem nástupu na peněžitou pomoc v mateřství...
dále pokud jde o nečinnost tvého zaměstnavetele, tak tím, že nepředá příslušné podklady OSSZ se dopouští přestupku, za který mu OSSZ může uložit až 50tis. Kč pokutu, takže buď ho na příslušné OSSZ rovnou nahlaš nebo ho na toto upozorni, třeba tě přestane ignorovat, každopádně držím palce N.
Uživatelský avatar
Nikkka
Pískle
 
43 příspěvků
23. březen 2007
Příspěvekod Vanovam » pondělí 29. červenec 2013, 15:05
Nikky já právě nevím, zda mi výjde těch 270 dní, když jsem byla na pracáku do konce února a od listopadu na nemocenské??? počítá se do toho i ta nemocenská?
Uživatelský avatar
Vanovam
Howgh
Howgh
 
6494 příspěvků
04. listopad 2006
Petřvald u Mošnova
Příspěvekod Vanovam » pondělí 29. červenec 2013, 15:08
Jinak jsem dneska volala přímo majiteli, a ten slíbil, že to dá hned do pořádku. tak jsem zvědavá
Uživatelský avatar
Vanovam
Howgh
Howgh
 
6494 příspěvků
04. listopad 2006
Petřvald u Mošnova
Příspěvekod Nikkka » pondělí 29. červenec 2013, 19:44
ahoj,
jen v rychlosti, ano nemocenská se do toho počítá, držim palce
Uživatelský avatar
Nikkka
Pískle
 
43 příspěvků
23. březen 2007
Příspěvekod Petulka82 » úterý 18. únor 2014, 10:49
Ahoj,
zkusím oživit dotaz z trošku jiného soudku, ale název diskuze se mi hodí, abych nemusela zakládat novou ;)
Nevíte někdo, z čeho se vypočítává nemocenská, když jsem před pracovní neschopností 3 měsíce doma, z důvodu překážky v práci na straně zaměstnavatele, na 65% mzdy? Je to srozumitelné? Zaměstnavatel nemá pro zaměstnance práci, ti jsou tři měsíce doma na 65% a zaměstnanec před návratem do práce onemocní. Bude mu nemocenská počítána z těch 65% (což je hrůza)?
Nevíte někdo, prosím?
Uživatelský avatar
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka
 
2630 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

Poslední diskuze
    Poslední příspěvky
      Poslední komentáře
        © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

        Partnerské odkazy